argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Надолу

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 67288 пъти)

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #200 -: 31.08.2010, 14:55:35 »

Здравейте, аз също ще съм за 1-ва година БФ и мн се радвах, че са ме приели въпреки, че ми е 2-ро желание (първото ми беше Психология). След като се записах също бях някакси несигурна, защото започнах да умувам дали после ще има някаква реализация, но не съжалявам. И все пак мисля после да запиша Психология, и може би така е по-добре, защото двете специалности варвят ръка за ръка.

Здравей колежкее !  :handshake: Аз съм също като теб...исках психология на първо място! Но наистина не трябва да съжаляваме..аз с всеки изминал ден съм все по-обнадеждена за филологията!  :-) А отностно несигурността...всички сме така и това е напълно нормално,докато не почнем и не видим за какво всъщност става въпрос...   :rock:

Напълно те подкрепям  :-P И честито на новата колежка  :handshake: :-P
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

bilyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Българска филология 1 курс
Re:Българска филология
« Отговор #201 -: 31.08.2010, 15:50:33 »

Мерсии, надявам се да сме в една група и да се запознаем лично  :-) :handshake:
Активен

bilyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Българска филология 1 курс
Re:Българска филология
« Отговор #202 -: 31.08.2010, 18:43:03 »

А вие на общежитие ли мислите да сте или на квартира?
Активен

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Българска филология
« Отговор #203 -: 31.08.2010, 19:03:35 »

Макар малко закъснял ето и отгора ми  (на тишу) : Мисля да работя като учител и затова влязох тази специалност като 1-во желание преди 2 години и съм го искал още като гимназист.Сега пак не съм си променил целите и не ми пука колко пари ще вземам и какви щели да са учениците и прочие от тъпите оплаквания на младите учители.А така е, факт е, че реализацията е нископлатена (в България), но я има и ако се замислиш на тая държава дето ревете всички от нея и трябват повече хора с желание да направят нещо полезно независимо в коя сфера вместо само да мрънкат, че нямало да взимат много пари и колко било зле кой какво съсипал и т.н.Всички искат промяна и никой нищо не прави - хайде всеки да направи по нещо а ?
« Последна редакция: 31.08.2010, 19:06:11 от Middlesbrough »
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Българска филология
« Отговор #204 -: 31.08.2010, 19:24:28 »

Честино на приетите,съжалявам за тона малко като навикване излезе по-горното ама нищо  :-)
Един съвет абстрахирайте се от всичката огромна глупост, която ще ви се изсипе на главите още от първите дни по отношение на преподавателите(от сорта на "тоя Чобанов само къса,заяжда се нарочно със студентите" или ЗЕЛ-а няма вземане,аз се явявам 10 пъти")това са мрънкания на хора дето ги мързи 1 книга да прочетат и се мяркат по 3 пъти на семестър на лекции,а после си митологизират излагациите на изпити. Учи ли се системно даже без някакви големи усилия всичко върви като по вода,особено в първи курс материала е в много малък обем нищо страшно няма!
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #205 -: 31.08.2010, 19:27:54 »

А вие на общежитие ли мислите да сте или на квартира?

Аз мисля да съм на общежитие,  а ти ?  :-) :-P
« Последна редакция: 31.08.2010, 19:31:40 от essential »
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #206 -: 31.08.2010, 19:30:15 »

Честино на приетите,съжалявам за тона малко като навикване излезе по-горното ама нищо  :-)
Един съвет абстрахирайте се от всичката огромна глупост, която ще ви се изсипе на главите още от първите дни по отношение на преподавателите(от сорта на "тоя Чобанов само къса,заяжда се нарочно със студентите" или ЗЕЛ-а няма вземане,аз се явявам 10 пъти")това са мрънкания на хора дето ги мързи 1 книга да прочетат и се мяркат по 3 пъти на семестър на лекции,а после си митологизират излагациите на изпити. Учи ли се системно даже без някакви големи усилия всичко върви като по вода,особено в първи курс материала е в много малък обем нищо страшно няма!

Наистина съм чела за Чобанов, но ще видим сега какво ще става... а ти първа година ли ще си ?
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Българска филология
« Отговор #207 -: 31.08.2010, 19:36:01 »

Не 3-ти курс ще съм тази година и страшно много се ядосвам на глупостите дето се говорят за лекторите.
При Чобанов се иска едно много просто нещо: ходиш на лекции,пишеш,после ги учиш и нямаш никакъв проблем на изпита(малко бързо говори,но затова пък всичко което трябва да се знае е в лекцията,а не като по други неща да ровиш из няколко учебника и да се мъчиш)Те са 25 лекции мисля ,е толкова ли е трудно за над 3 месеца семестър да се научат тия лекции не знам,а и първия семестър се учат само 5 "предмета"
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #208 -: 31.08.2010, 19:38:15 »

Не 3-ти курс ще съм тази година и страшно много се ядосвам на глупостите дето се говорят за лекторите.
При Чобанов се иска едно много просто нещо: ходиш на лекции,пишеш,после ги учиш и нямаш никакъв проблем на изпита(малко бързо говори,но затова пък всичко което трябва да се знае е в лекцията,а не като по други неща да ровиш из няколко учебника и да се мъчиш)Те са 25 лекции мисля ,е толкова ли е трудно за над 3 месеца семестър да се научат тия лекции не знам,а и първия семестър се учат само 5 "предмета"

Ясно,  благодаря ти за информацията  :-)
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Българска филология
« Отговор #209 -: 31.08.2010, 19:58:44 »

Честино на приетите,съжалявам за тона малко като навикване излезе по-горното ама нищо  :-)
Един съвет абстрахирайте се от всичката огромна глупост, която ще ви се изсипе на главите още от първите дни по отношение на преподавателите(от сорта на "тоя Чобанов само къса,заяжда се нарочно със студентите" или ЗЕЛ-а няма вземане,аз се явявам 10 пъти")това са мрънкания на хора дето ги мързи 1 книга да прочетат и се мяркат по 3 пъти на семестър на лекции,а после си митологизират излагациите на изпити. Учи ли се системно даже без някакви големи усилия всичко върви като по вода,особено в първи курс материала е в много малък обем нищо страшно няма!

 :y:

Едно компетентно...и по-важното обективно мнение!!!
Активен

bilyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Българска филология 1 курс
Re:Българска филология
« Отговор #210 -: 01.09.2010, 08:03:37 »

Аз също си подадох документите за обшежитие, но ще видим... :-P
Активен

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #211 -: 01.09.2010, 15:07:34 »

Аз също си подадох документите за обшежитие, но ще видим... :-P

Можеш ли да ми пишеш съобщение, за да те питам нещо, относно общежитията  :-)
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

cvetito_sl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
  • Българска филология :)))))))))))))))))))))
Re:Българска филология
« Отговор #212 -: 01.09.2010, 17:58:19 »

Здравей :))
Аз също съм българска филология... и така като гледам ще бъде доста интересно  :-) 8-)

Модератор: Моля, пишете на кирилица! Благодаря!
« Последна редакция: 01.09.2010, 20:20:59 от Диана »
Активен

Appassionata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Българска филология
« Отговор #213 -: 02.09.2010, 20:23:30 »

Здравейте, аз също ще съм за 1-ва година БФ и мн се радвах, че са ме приели въпреки, че ми е 2-ро желание (първото ми беше Психология). След като се записах също бях някакси несигурна, защото започнах да умувам дали после ще има някаква реализация, но не съжалявам. И все пак мисля после да запиша Психология, и може би така е по-добре, защото двете специалности варвят ръка за ръка.

И аз първоначално много исках психология, но в крайна сметка даже и не я вписах като желание - реших, че ще ми е второ висше  :-D тъй като също като теб смятам, че върви ръка за ръка с БФ. Засега ме задоволява фактът, че в един от семестрите, май втори курс, ще учим психология - малко, но с желание...

Както и да е, на всички колеги желая успех, светвам ги да не вярват много много на митовете за професори и т.н. - не са горгони я, ако не те с нас, ние с тях ще се справим!... или по-точно със специалността. Свободни сте да се свързвате с мен някак си така или иначе, нали сме си колеги. :D
Активен

Калоян Кирилов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
  • Мъдрият говори последен!
    • Българската пътна мрежа
Re:Българска филология
« Отговор #214 -: 02.09.2010, 21:38:16 »

Я да използвам темата да питам. Миналата година бях Славянска филология, тая вече ще съм Българска филология задочно. Някой може ли да ми каже колко приравнителни изпита ще трябва да държа. Аз мисля, че са 3 ама не съм сигурен. Затова някой по "опитен" да сподели!?
Активен

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Българска филология
« Отговор #215 -: 02.09.2010, 22:47:47 »

Доколкото знам ако си бил 1-ви славянска и сега минаваш 2-ри българска ти трябват Български фолклор,Антична литература и АВИТО(т.е. как се работи с разни ел. уреди  :hihi:)
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

ok

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Българска филология
« Отговор #216 -: 03.09.2010, 09:37:06 »

Има ли някой 3 курс "Българска филология"-задочно?
Активен

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Българска филология
« Отговор #217 -: 04.09.2010, 12:32:16 »

Няколко колеги от редовното се преместиха и сега са задочно 3-ти курс,защо някакви материали ли ти трябват или просто така ?
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

tani

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Българска филология
« Отговор #218 -: 10.09.2010, 10:32:22 »

Здравейте, колеги!
Аз също съм първа година Българска филология. :-)И да ви кажа честно в началото не ми се искаше да започвам да уча точно това.Чудех се дали ще имам реализация,но сега см сигурна,че ще ми е интересно и вече гледам по друг начин на специалноста.
Много бих се радвала да се запозная с моите бъдещи колеги  предварително.АКо някой има желание нека ми пише :)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Българска филология
« Отговор #219 -: 14.09.2010, 15:09:37 »

Как ви завиждам само, тепърва започвате, а аз вече завърших :( и все пак желая ви успех със специалността, аз завърших Български и Руски и мога да ви кажа, че ви чакат много, много интересни години, а също така и изпити  :-D доц.Чобанов ви очаква, вярно е че има голям процент скъсани при него, но наистина се изискват минимални усилия и можете да го вземете този изпит ;) не е труден, но ще имате други много, много по-трудни, така че мога да ви пожелая успех и приятни моменти в университета! :)
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Нагоре