argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Надолу

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 67316 пъти)

petia91_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Българска филология
« Отговор #220 -: 19.09.2010, 11:36:29 »

здравейте! аз също ще уча тази специалност и ще ми бъде много приятно да се запозная с бъдещи колеги. :-)
Активен

Appassionata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Българска филология
« Отговор #221 -: 19.09.2010, 20:46:15 »

Някой добронамерен с опит да каже нещичко като списък с книги за четене за 1 курс? :)
Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #222 -: 19.09.2010, 21:32:04 »

Мм да , добре ще е да знаем какво ни очаква предварително  :-)

П.С.petia91_f, Appassionata ,tani привет колеги и колежки  :sun:
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Българска филология
« Отговор #223 -: 19.09.2010, 22:44:06 »

Някой добронамерен с опит да каже нещичко като списък с книги за четене за 1 курс? :)
Спокоооооооооооо беееее, много бързате  :-D като започнете ще ви кажат, още повече че в ПУ няма само един преподавател по една дисциплина, за да може някой конкретно да ви каже какво да четете, така че имайте търпение, всеки ще ви каже какво да четете.... P.S. Със сигурност няма да скучаете  :-D
Активен

Appassionata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Българска филология
« Отговор #224 -: 20.09.2010, 12:46:51 »

joro.vin, споко ли!? Аз не знам какво е търпение :D:D и определено ми е ясно, че няма да ми е "скучно", което ме кара да мисля, че сега губя време :)

tishyy приветки, колега ;)

Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Българска филология
« Отговор #225 -: 21.09.2010, 14:27:39 »

joro.vin, споко ли!? Аз не знам какво е търпение :D:D и определено ми е ясно, че няма да ми е "скучно", което ме кара да мисля, че сега губя време :)

tishyy приветки, колега ;)


Въодушевена си от това, което забелязвам  :-D дано да е така и като започнете даскалите ще ти се радват много ако си така винаги! Ще почакаш още малко и след това като започне 4 години няма да има спиране  :-P
Активен

Appassionata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Българска филология
« Отговор #226 -: 21.09.2010, 14:45:29 »


от въодушевление до любопитство има неизмерима разлика :) и все пак ще се радвам да поддържам някакво състояние, близко до желанието - сигурно съм сред малкото записали специалността не като резервен вариант... :)
PS ще е добре наистина "даскалите" да ми се радват, защото и отношението е важно... май(?); и имам мераци и за пета година  :-D
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Българска филология
« Отговор #227 -: 22.09.2010, 16:22:52 »


от въодушевление до любопитство има неизмерима разлика :) и все пак ще се радвам да поддържам някакво състояние, близко до желанието - сигурно съм сред малкото записали специалността не като резервен вариант... :)
PS ще е добре наистина "даскалите" да ми се радват, защото и отношението е важно... май(?); и имам мераци и за пета година  :-D
Хах може щом казваш  :-) да ти кажа мисля, че не си сред малкото, които са я искали тази специалност, има си го търсенето ;) и точно и затова си има толкова много места отпуснати за нея, така че не си само ти гаранция, ако имаш желание и учиш трябва да знаеш, че ще получаваш необходимото уважение от даскалите, но принципно преподавателите ни са добри и не са от МНОГО заядливите  :-D :-D :-D
Активен

savona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re:Българска филология
« Отговор #228 -: 22.09.2010, 23:17:54 »

Аз също исках да уча Българска филогия,не ми беше резервен вариант :) Общо взето се забавлявах през първия семстър,единствения изпит,който ме затрудни беше Езикознанието при Чобанов(едва вързах 3),втория семестър стана малко по-трудно-Старобългарски и Антична литература,там също се разминах на косъм  :-( Надявам се,че втори курс нещата ще ми се струват малко по-ясни,защото досега все пак не се бях сблъсквала с такъв обемен материал,а още по-важното-не съм се опитвала да го усвоявам за 1-2 дни  :roll:
Активен

Appassionata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Българска филология
« Отговор #229 -: 23.09.2010, 16:34:43 »

Аз също исках да уча Българска филогия,не ми беше резервен вариант :) Общо взето се забавлявах през първия семстър,единствения изпит,който ме затрудни беше Езикознанието при Чобанов(едва вързах 3),втория семестър стана малко по-трудно-Старобългарски и Антична литература,там също се разминах на косъм  :-( Надявам се,че втори курс нещата ще ми се струват малко по-ясни,защото досега все пак не се бях сблъсквала с такъв обемен материал,а още по-важното-не съм се опитвала да го усвоявам за 1-2 дни  :roll:

какъв е в общи линии формата на изпитите?
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Българска филология
« Отговор #230 -: 23.09.2010, 21:40:33 »

Аз също исках да уча Българска филогия,не ми беше резервен вариант :) Общо взето се забавлявах през първия семстър,единствения изпит,който ме затрудни беше Езикознанието при Чобанов(едва вързах 3),втория семестър стана малко по-трудно-Старобългарски и Антична литература,там също се разминах на косъм  :-( Надявам се,че втори курс нещата ще ми се струват малко по-ясни,защото досега все пак не се бях сблъсквала с такъв обемен материал,а още по-важното-не съм се опитвала да го усвоявам за 1-2 дни  :roll:

какъв е в общи линии формата на изпитите?
Такаааа да отговоря на първият коментар, изпитите ще се увеличават и като бройка и като обем, така че мога да ти кажа да се стягаш и да си разпределяш изпитите и времето за тях, сега ще имаш възрожденска литература и още няколко по-сложни изпити ;)
а за формата на изпитите, той е различен при всеки преподавател, може на теб да не ти се паднат същите преподаватели, но все пак при Чобанов не може да очакваш логика, той си сменя формата на изпита всеки път, за всеки изпит, при всяка специалност, за да има изненада  :-D :-D :-D
Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #231 -: 23.09.2010, 22:37:33 »

Аз също исках да уча Българска филогия,не ми беше резервен вариант :) Общо взето се забавлявах през първия семстър,единствения изпит,който ме затрудни беше Езикознанието при Чобанов(едва вързах 3),втория семестър стана малко по-трудно-Старобългарски и Антична литература,там също се разминах на косъм  :-( Надявам се,че втори курс нещата ще ми се струват малко по-ясни,защото досега все пак не се бях сблъсквала с такъв обемен материал,а още по-важното-не съм се опитвала да го усвоявам за 1-2 дни  :roll:

какъв е в общи линии формата на изпитите?
Такаааа да отговоря на първият коментар, изпитите ще се увеличават и като бройка и като обем, така че мога да ти кажа да се стягаш и да си разпределяш изпитите и времето за тях, сега ще имаш възрожденска литература и още няколко по-сложни изпити ;)
а за формата на изпитите, той е различен при всеки преподавател, може на теб да не ти се паднат същите преподаватели, но все пак при Чобанов не може да очакваш логика, той си сменя формата на изпита всеки път, за всеки изпит, при всяка специалност, за да има изненада  :-D :-D :-D


Да те питам ,ако може,какво му е на Чобанов? :-D Едва ли не легенди се носят за него вече
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Българска филология
« Отговор #232 -: 24.09.2010, 23:54:03 »

Аз също исках да уча Българска филогия,не ми беше резервен вариант :) Общо взето се забавлявах през първия семстър,единствения изпит,който ме затрудни беше Езикознанието при Чобанов(едва вързах 3),втория семестър стана малко по-трудно-Старобългарски и Антична литература,там също се разминах на косъм  :-( Надявам се,че втори курс нещата ще ми се струват малко по-ясни,защото досега все пак не се бях сблъсквала с такъв обемен материал,а още по-важното-не съм се опитвала да го усвоявам за 1-2 дни  :roll:

какъв е в общи линии формата на изпитите?
Такаааа да отговоря на първият коментар, изпитите ще се увеличават и като бройка и като обем, така че мога да ти кажа да се стягаш и да си разпределяш изпитите и времето за тях, сега ще имаш възрожденска литература и още няколко по-сложни изпити ;)
а за формата на изпитите, той е различен при всеки преподавател, може на теб да не ти се паднат същите преподаватели, но все пак при Чобанов не може да очакваш логика, той си сменя формата на изпита всеки път, за всеки изпит, при всяка специалност, за да има изненада  :-D :-D :-D


Да те питам ,ако може,какво му е на Чобанов? :-D Едва ли не легенди се носят за него вече
Хахахахаха ми то легендите си ги има от много, много години преди мен даже  :-D ми човекът как да се изразя, държи си на дисциплината, иска да се научи и не изисква толкова много, аз бях от скъсаните през годините, но кагото си взех изпитът разбрах, че наистина не изисква толкова много, просто да покажеш знания, иначе няма проблеми, ходете на лекциите му, това ми е съветът, добре е да сте там, физиономист е и не го казвам само аз, добре е да ви е виждал, че сте били на лекциите му, защото през годините когато е изпитвал устно се е случвало да каже на някого, че не го е виждал до сега, така че споко при него, материалът не е труден, иска четене...  :wink:
Активен

Appassionata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Българска филология
« Отговор #233 -: 27.09.2010, 20:20:44 »

Догодина по това време сигурно и на нас ще ни е гот да плашим зайците...
Активен

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Българска филология
« Отговор #234 -: 27.09.2010, 22:54:29 »

Ако има догодина  :wink:  хаха шегувам се  :-P
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #235 -: 28.09.2010, 00:32:24 »

Oткриването по специалности във факултета ще се проведе на:

1 октомври (петък) 2010, от 15:30


Българска филология    15:30    Ректорат    10 аудитория

Явно ще съберат първокурсниците, ако не се лъжа.... някой знае ли, дали информацията е достоверна  :-)
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Българска филология
« Отговор #236 -: 28.09.2010, 01:07:09 »

Oткриването по специалности във факултета ще се проведе на:

1 октомври (петък) 2010, от 15:30


Българска филология    15:30    Ректорат    10 аудитория

Явно ще съберат първокурсниците, ако не се лъжа.... някой знае ли, дали информацията е достоверна  :-)
Ако е взето от сайтът на университета е достоверно :)
Активен

Vas3to_90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
  • Превод и бизнес комуникация
Re:Българска филология
« Отговор #237 -: 28.09.2010, 09:19:39 »

Oткриването по специалности във факултета ще се проведе на:

1 октомври (петък) 2010, от 15:30


Българска филология    15:30    Ректорат    10 аудитория

Явно ще съберат първокурсниците, ако не се лъжа.... някой знае ли, дали информацията е достоверна  :-)
Достоверна е. Това е от специализирания сайт на Филологически факултет. Сигурно ще дават книжките.
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Българска филология
« Отговор #238 -: 28.09.2010, 21:54:46 »

Oткриването по специалности във факултета ще се проведе на:

1 октомври (петък) 2010, от 15:30


Българска филология    15:30    Ректорат    10 аудитория

Явно ще съберат първокурсниците, ако не се лъжа.... някой знае ли, дали информацията е достоверна  :-)
Достоверна е. Това е от специализирания сайт на Филологически факултет. Сигурно ще дават книжките.
Колкото си спомням аз, книжките се взимат от инспекторките, а това просто ще е събиране в една зала и там ще са хората от катедрата по Български език и ще обясняват подробности за специалността!
Активен

Jimenita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #239 -: 30.09.2010, 01:43:06 »

Здравейте и от мен.Аз също съм българска филология. :-P
Активен
"Успехът е заложен не във времето, мястото или обстоятелствата, а в човека. "
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Нагоре