argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16   Надолу

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 67231 пъти)

sisilcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re:Българска филология
« Отговор #120 -: 19.06.2008, 21:05:54 »

A на някой отваря ли му архива от 2007 баловете? На мен - не  :blush:
Активен
Радвай се на живота! Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва! ;)

Лунатик

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Българска филология
« Отговор #121 -: 19.06.2008, 22:34:04 »

Gabby, благодаря ти, мила  :hug:  :-) Наистина силно се надявам да успея... И все пак може би ще отида на редовните изпити - нямам какво да губя, пък и целта определено си заслужава.  :wink: Успех на всички кандидати!  :hug:
Активен

Nimeria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Българска филология
« Отговор #122 -: 22.06.2008, 21:56:27 »

На изпита по Б.Е. имам 5.10 и се чудя дали напливът ще е голям или ще мина и с тази оценка. Не че няма да отида и на редовен , но просто се чудя. Балът ми става точно 31 >< Дали имам някакъв шанс за БФ ?
Активен
Chaos Angel ~

bambinaghost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Българска филология
« Отговор #123 -: 25.06.2008, 15:31:08 »

Съгласна съм, че доц. Николова е много мила!Дори и хапчета за гърло раздаваше последния път! :-DОбаче и Янков по УОЕ е невероятен!Няма такъв човек просто-много е забавен и при него никак няма да ми липсва желание да влизам в часовете му.Просто не бих ги пропуснала! :roll:

Шегуваш ли се, при Янков и една лекция не съм изпуснала! Той е уникален, заради него заобичах езикознанието толкова много, че искам да го уча пак, и пак, и пак...
а за майтапите, няма да коментирам. Който е ходил редовно знае за какво му говоря  :-P
Активен

Лунатик

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Българска филология
« Отговор #124 -: 07.08.2008, 11:20:49 »

Здравейте!  :-) Дали някой може да ми каже кои произведения се изучават през първия (и втория) семестър - любопитство  :blush: Благодаря!  :sun:
Активен

bbb

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #125 -: 07.08.2008, 20:09:41 »

През първия семестър се чете много по езикознание и литературознание,но общо взето задължителни автори няма.По литературознание няма учебник и за изпита се дава доста обширна библиография,от която човек си избира книги и въз основа на лекциите си разработва темите....През втория семестър вече има задължителни книги,става въпрос за Античната литература,книгите са около 20,а авторите-Омир,Есхил,Софокъл,Еврипид и т.н.По стара българска литература
ще ви накарат да четете жития и др.,но изпитът е писмен и е върху въпроси по конспект,така че четенето на произведенията,които фигурират в библиографията,която ще получите,е въпрос на личен избор...
Активен

Слави

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #126 -: 08.08.2008, 23:12:15 »

Ам искам да проверя за това на коя дата рочно ще започнем очните, но не мога да го открия....Дали ще може някой да ми даде линка  :roll:
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Българска филология
« Отговор #127 -: 08.08.2008, 23:31:57 »

Провери към 15 август. Би трябвало да излязат дотогава. Миналата година аз отидох на очни без да знам какво е разпределението. Научих го ден преди да започнат лекциите. Втория семестър нещата стояха по-различно - разпределението по зали беше излязло навреме.
Активен
Love, love and love.

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #128 -: 09.08.2008, 15:38:15 »

Сега видях в сайта на университета, че очните за ЗО започват на 27.08., а за РУ на 01.10. В сайта на факултета началото е от 25.08. Можеш да влезеш там и да провериш за по-сигурно.
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Българска филология
« Отговор #129 -: 09.08.2008, 16:30:36 »

Разписанието е за 2007 г. Очаквам новото да излезе по-късно!
Активен
Love, love and love.

Г-жа Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Българска филология
« Отговор #130 -: 20.08.2008, 14:26:10 »

Здравейте!
Аз съм БФ,ЗО,5 курс,семестриално завършила.Предстои ми държавен изпит.
Не мога много да ви помогна с информация,защото новата програма е много по-различна от тази,по която ние учихме,но все пак,ако някой го интересува нещо конкретно ще се опитам да помогна.
  Истина е,че още в края на 1-ви или началото на 2-ри курс много колеги се отказаха.Какво ги изплаши незнам,Чобанов ли...,Бучков ли... :hihi:,многото четене ли..незнам...?
Като цяло ми харесва.
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Българска филология
« Отговор #131 -: 21.08.2008, 16:54:19 »

Програмата излезе, колеги!  :wink: Ето и линка към нея:
http://slovo.uni-plovdiv.bg/obuchenie/bfzo.pdf
 Успех през новата учебна година!  :-) :bravo:
Активен
Love, love and love.

biskvitkata_89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Българска филология
« Отговор #132 -: 23.08.2008, 10:56:40 »

Здравейте! И аз съм приета БФ, въпреки че не беше много желана от мен специалност, но по отзивите, писани за нея, усещам как ще ми допадне  :hihi:
Честито на всички приети !  :wink:
Активен
~ Любовта е приятелство в огън ~

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Българска филология
« Отговор #133 -: 25.08.2008, 14:44:05 »

Ще ти хареса специалността, колежке!  :-) Добре дошла сред филолозите!  :handshake:
Активен
Love, love and love.

vania88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #134 -: 23.09.2008, 19:27:22 »

Здравейте на всички :-) Ще съм първа година Българска филология(редовно)...честно казано нямам голямо желание,защото исках съвсем друго нещо да уча,ама какво да се прави невинаги става това,което искаме.Ако някой колега иска,нека пише :-)
« Последна редакция: 23.09.2008, 19:36:30 от vaninceto »
Активен

mouse_kiss

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #135 -: 23.09.2008, 22:11:06 »

Здравейте на всички :-) Ще съм първа година Българска филология(редовно)...честно казано нямам голямо желание,защото исках съвсем друго нещо да уча,ама какво да се прави невинаги става това,което искаме.Ако някой колега иска,нека пише :-)
не се притеснявай, колежке :-) специалността ще ти хареса, има доста за четене, а само  първият семестър е  гадничък  :wink: желая ти успех и доста късмет през учебната година  :roll:
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Българска филология
« Отговор #136 -: 24.09.2008, 12:42:09 »

И вторият семестър не е за подценяване...Има тежки изпити като например антична л-ра и стб език.Общо взето всяка година става по-трудно,от гледна точка на това,че обемът на книгите и материалите прогресивно расте.Но като цяло БФ е една изключителна специалност,човек може да научи толкова много интересни и нови неща-от история на древните езици+тяхното практическо приложение,до психология,л-ри и още много,много вълнуващи неща.Така че,който е приет тази специалност и не се страхува от много четене,никак не трябва да съжалява  :-)
Активен

loveman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Българска филология,първи курс,задочно
« Отговор #137 -: 27.10.2008, 21:40:10 »

Здравейте,колеги!Някой има ли представа къде ще се проведат изпитите,които предстои да държим?Ако някой знае,нека го публикува-ще е от полза за всички.Успех и приятно четене на всички! :y:
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re: Българска филология,първи курс,задочно
« Отговор #138 -: 30.10.2008, 21:21:29 »

Мястото и датата на провеждане на изпитите се обявяват на таблото пред кабинета на Петя Чавдарова. Успех, колеги!  :-)
Активен
Love, love and love.

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Българска филология задочно 2-ри курс
« Отговор #139 -: 08.01.2009, 18:01:48 »

Здравейте, колеги! За много години!
Вече е известно кога започват занятията ни (23.01. до 15.02.), но учебната програма все още не е качена. Не се знае дали ще я качат или ще трябва да разберем това в последния момент. Днес лично говорих с Петя Чавдарова и тя ми каза, че сигурно ще трябва да си вземем програмата от таблото на партера. Не е етично, че разбираме в последния момент? Има колеги, на които се налага да пътуват отдалеч.
Успех през втория семестър!
« Последна редакция: 09.01.2009, 09:46:04 от dlateva »
Активен
Love, love and love.
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16   Нагоре