argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Какъв лаптоп ще ми трябва?  (Прочетена 6086 пъти)

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Какъв лаптоп ще ми трябва?
« Отговор #40 -: 10.10.2010, 07:45:56 »

А ако си имаш хубав десктоп и си от Пловдив, може ли да не си купуваш лаптоп?

Не бъдете крайни в мненията си! Когато му потрябва - всеки си купува. Ако беше задължително - щеше да се изисква.

В западните университети (повечето) поставят изискване за лаптоп, защото нямат компютърни зали (в смисъл не поддържат толкова много бройки работни места). Това опростява поддръжката. За лаптопа си отговаряш лично само ти. За РС-то в залата - администраторите и постоянно имат проблеми (лицензи, вируси, хардуерни проблеми).

А студентът по чешка филология може би ще си купи по-бързо лаптоп от теб, защото няма достъп до компютърни зали, както във ФМИ.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Какъв лаптоп ще ми трябва?
« Отговор #41 -: 10.10.2010, 10:52:42 »

Не знам дали е необходимо да се купува лаптоп , но за един уважаващ себе си студент е невъзможно без компютър.По добрия вариант е когато е с два-един в къщи настолен и един преносим за университета.Това е най- добрата комбинация  и пожелавам повече студенти да си я реализират.Кой ли ще изтрие поста ,когато цялата тема е за изтриване?-хипотетичен въпрос
Активен
Всичко е любов

magdanoz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
  • Всестранно развита личност :)
Re:Какъв лаптоп ще ми трябва?
« Отговор #42 -: 12.10.2010, 11:58:31 »

Аве magdanoz, никога ли не си виждал диктофон? Нямаш проблеми да записваш в акустична зала до 4-5 метра. Естествено това значи да си на първите редици... вероятно точно това те притеснява? :)

Мне вижда ми се тъпо и банално :) Хич не ме притеснява иначе ;)
Активен