argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Нов сайт за ЮФ?!  (Прочетена 10612 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #20 -: 29.10.2007, 23:54:47 »

Това ми заприлича на лека конфронтация с голяма доза ирония...

@Sanevski благодаря ти много за признанието, но аз не съм свършила нищо повече от техническата част. Най-важното: информацията, е събрана и структурирана благодарение на ас. Пехливанов и ас. Паунов, така че те заслужават едно истинско българско "БЛАГОДАРЯ" (понеже в БГ трудно може да получиш нещо повече от това).
Относно предложението ти за обогатяване приветствам изцяло и ще съм благодарна, ако споделяш, когато ти попадне нещо подходящо, което е от полза на студентите.
Относно "сблъсъка" ти с Наско, съветът ми е да не прибързваш със заключенията и с класификацията му като юрист. Все пак е ясно, че когато не се познава някой трудно може да се оценят неговите добродетели. А и не мисля, че той по някакъв начин се е опитал да засегне някой, предлагайки някакви корекции/идеи за сайта. Пък и когато се прави нещо ново винаги са добре дошли мнения/критики и други подобни, защото биха спомогнали за по-доброто оформяне.

@Наско ти веднага подпали. От моя страна си извинен. Само една забележка: не винаги възрастта свидетелства за придобити/непридобити качества на човека ;). Нима някой може да каже, че аз съм само на 22 (боже кога бях на 18...)  :hihi:.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #21 -: 30.10.2007, 00:17:04 »

 :-)О-о, Дони, с твое разрешение, понеже и тази тема я превърнахме в Offtopic( макар, че не разбирам защо не ги допускате) ще споделя относно забележката ти, че мнението ми за 20-годишните момичета коренно се различава от това за представителите на другия пол. Общоизвестна истина е, че момичетата израстват по-бързо...сигурно за това държа повече на тяхната компания  :-D да ме извиняват твоите връстници, но...съм с предразсъдъци, а и малкия винаги ще го уважа, нали сега се учи 8-)

edit: само да допълня :-D, че си имам някаква сантиментална слабост специално към този форум( ЮФ) и се радвам, когато нещата тук живнат малко, но нека все пак ма-а-алко да се поогледаме, поослушаме ... пък тогава да критикуваме, евентуално 8-)
А сега по същество като на първа инстанция- Дони, я кажи какво ще последва след "логването"( сега го забелязах) , в стария вариант нямаше такова чудо нали :? Така на всичкото отгоре ще замажа изцепката си и няма да се брои за офтопик :wink: нали( виж как сте ме наплашили с тая думичка :-D)
« Последна редакция: 30.10.2007, 00:32:16 от Атанас Петров »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #22 -: 30.10.2007, 00:31:24 »

Съгласна! Край на критиките един друг. Критикувайте сайта!  :hihi:
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #23 -: 30.10.2007, 00:34:34 »

Съгласна! Край на критиките един друг. Критикувайте сайта!  :hihi:

Е не, виж по-горе, щом го разглеждам толкова внимателно( чак до долу) значи почва да ме заинтригува, а и нали не остава време- трябва да свикваме с новото :wink:

След продължителните ми и неуспешни опити да "проникна" :-D в онова 'дето пише login оставам с впечатлението, че ще да е нещо служебна работа, не за нас простосмъртните, прав ли съм? Демек повече на онази врата да не "чукаме" :-D да не ни обявят за изгряващи хакерчета?!
« Последна редакция: 30.10.2007, 00:43:48 от Атанас Петров »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #24 -: 30.10.2007, 00:47:52 »

Хахахаха, както си чета Трудовото право тази вечер и добре ме разсмя. Това дето пише "логин" е за хората, поддържащи сайта-да се логнат и да творят ;).

Цитат
Демек повече на онази врата да не "чукаме"  :-D

Аха. Нема кой да ви отвори.

По същество: едва ли ще е сериозно да има опцията студенти да се регистрират и да творят върху сайта.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #25 -: 30.10.2007, 07:42:59 »

Хахахаха, както си чета Трудовото право тази вечер и добре ме разсмя. Това дето пише "логин" е за хората, поддържащи сайта-да се логнат и да творят ;).

Цитат
Демек повече на онази врата да не "чукаме"  :-D

Аха. Нема кой да ви отвори.

Че е така, така е, но пуста мъжка природа- все гледаме да влезем някъде :-D ...и колкото по-заключено, толкова по-желано :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

М.Саневски

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • una harum ultima
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #26 -: 30.10.2007, 13:51:58 »

Колега Петров,моля да ме извините,мисля,че се е получило недоразумение. Първо, в съобщението изобщо не визирам  вас,а по-горе изказалите се,тъй като смятам за меко казано некоректно да се критикува нещо,което някой друг е създал в обща полза и то старателно,съвестно и безвъзмездно.Не знам защо се получи така,че съобщението се насочи като отговор конкретно към вас-грешката е моя и се дължи на неопитността ми с компютрите,за което отново се извинявам. Иначе сега като чета съобщението си наистина се е получило грубичко и приемам забележката в тази и част- не съм аз този,който ще прави забележки относно изказа на когото и да било.Това,което не мога да приема е забележката относно това как ме е възпитала майка ми-това вече наистина не е ваша работа.А що се отнася до думата forum(площад,съд,подсъдност)знам също,че е място над което никой не може да има монопол и всеки може свободно да изразява мнението си. Още веднъж се извинявам,и смятам,че вместо за да спорим ,можем да използваме този форум за много по-полезни и конструктивни разговори и публикации :handshake:
Активен
Nihil est simul et ivenum et perfectum.

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #27 -: 30.10.2007, 16:19:59 »

 :handshake: Е-е-е, разгеле, все още има надежда за тези, които сега учат, а аз ги бях отписал вече! Колега Sanevski , с удоволствие приемам извинението Ви, много уважавам хората, които не се притесняват да показват грешките си 8-) ! Не бих отказал да продължим да обсъждаме вече в приятелски разговор бъдещето на нашия сайт...та дори и на  :beer: , а аз като по-голям   :wink: си запазвам правото на почерпка. Успешен ден

П.П. Ей-й-й на какво ниво само комуникираме, точно като във Форум на  Юридически факултет
« Последна редакция: 30.10.2007, 16:52:07 от Атанас Петров »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

М.Саневски

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • una harum ultima
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #28 -: 30.10.2007, 18:06:46 »

Аз бих казал по народному-Никога не се знае от кой храст какъв заек ще изскочи- не бързай да отписваш "малчуганите"!А и ако трябва да бъда точен и аз вече не се вписвам в тази графа-все пак 22г.са си сериозна възраст(пълнолетен съм според всички съществуващи правни системи :wink:).А що се отнася до сайта не мога да помогна кой-знае колко откъм техническата му част-както отбелязах уменията ми в областта на информационните технологии са твърде скромни.Но пък мога да помогна за запълването му с полезна информация(а и съвети-доколкото съм компетентен)Имам достъп до практиката на някои съдилища,интересни лекции,статии идр.(ако някой все още се интересува от тези неща,тъй като средностатистическият студент много се страхува да не би да прочете нещо повече от необходимото за да си вземе изпитите!).И така скъпи ми колеги,както е казал Апостолът Левски-"За отечеството работим-кажи ми ти моите кривици,аз ще ти кажа твоите,та да се поправим!"Ще се радвам ако мога да бъда полезен.Здраве и успехи на всички!
Активен
Nihil est simul et ivenum et perfectum.

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #29 -: 30.10.2007, 18:22:48 »

Аз бих казал по народному-Никога не се знае от кой храст какъв заек ще изскочи- не бързай да отписваш "малчуганите"!А и ако трябва да бъда точен и аз вече не се вписвам в тази графа-все пак 22г.са си сериозна възраст(пълнолетен съм според всички съществуващи правни системи :wink:).А що се отнася до сайта не мога да помогна кой-знае колко откъм техническата му част-както отбелязах уменията ми в областта на информационните технологии са твърде скромни.Но пък мога да помогна за запълването му с полезна информация(а и съвети-доколкото съм компетентен)Имам достъп до практиката на някои съдилища,интересни лекции,статии идр.(ако някой все още се интересува от тези неща,тъй като средностатистическият студент много се страхува да не би да прочете нещо повече от необходимото за да си вземе изпитите!).И така скъпи ми колеги,както е казал Апостолът Левски-"За отечеството работим-кажи ми ти моите кривици,аз ще ти кажа твоите,та да се поправим!"Ще се радвам ако мога да бъда полезен.Здраве и успехи на всички!

Брей-ййй  :D  :D  :D ценен кадър , не си за изпускане- я излез, Миро, от таз анонимност-мястото на такъв талант не е зад сцената! И..понеже ме кефи, че си фен на Левски, обърни внимание всеки ден на работното ми място кой стои на стената над компютъра ми  ------>

До тук най-голямата полза от следването ми е, че правото ме запали по българските символи  :bow:!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

М.Саневски

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • una harum ultima
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #30 -: 30.10.2007, 22:17:14 »

Браво за което! :bow:Историята на България винаги ми е била слабост(или по-скоро сила),особено възрожденската.При мен се получи по- скоро обратнато-историята ме подтикна да се занимавам с право.А за Апостола каквото и да кажа ще е малко.Ще кажа само,че по времето,когато Левски е говорил за "чиста и свята Република"в която всички,независимо от етническа и религиозна принадлежност да живеят "като братя",в Англия,Америка и Франция са смятали негрите за роби по рождение...но това са други теми.А за анонимността,няма такова нещо-ако правилно се досещам кой си ти-сутринта карахме заедно английски.Точно така-човека с черното кожено яке! Мирослав Саневски-2ри курс,5та група,приятно ми е!А относно :beer:може би някой четвъртък след упражненията по наказателно?
Активен
Nihil est simul et ivenum et perfectum.

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #31 -: 30.10.2007, 22:44:04 »

 Е това се вика приятна изненада - светът наистина е малък. Вече и аз се запалвам по идеята за среща на форумците- дали да не организираме наистина малкият кръг от обществото, посещаващи специално "нашата" част от форума?
 Ей, Миро :-D, ( колко е по-лесно сега, а) гледам днес започна да ги понасоляваш първолаците, а :wink: Да не вдигнеш много летвата, много желязна дисциплина въвеждаш  :-D , ще се уплашат героите и ще вземем да останем тук като самотните вълци :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

М.Саневски

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • una harum ultima
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #32 -: 30.10.2007, 23:33:48 »

Напротив,така се опитвам да разпаля жаждата им за знания,а и стремежа за градивна критика и конструктивен спор!А и не е лошо да свикват да се аргументират прецизно и същевременно стабилно,не мислиш ли?А и човече да ти призная страшно болно ми става,когато някой демонстрира неуважение към преподавателите!Някак си го приемам лично...
Активен
Nihil est simul et ivenum et perfectum.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #33 -: 03.11.2007, 12:45:57 »

Една от критиките беше, че шрифтът е доста малък. Увеличих го малко, но не се забеляваше особена разлика. Сега от 12 го направих на 14 и мисля, че вече определено си личи. Как ви се струва тази големина?
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #34 -: 03.11.2007, 13:26:08 »

 :y: По- добре е естествено :wink:, "критиката" си изигра ролята, макар, че беше излишна, нали и ти знаеш: "Размера има значение" :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #35 -: 07.11.2007, 01:28:13 »

Сайтът е вече официално пуснат :).

Има информация, която преди я нямаше в предишната версия на сайта:

- Рубрика "Съобщения, на която ще се публикува всичко актуално и важно, т.е. няма да се разчита само на таблата в унито: http://law.uni-plovdiv.bg/?p=68

- Рубрика "Новини" за всичко актуално случващо се във факултета, както и засягащи ни новини от юридическия свят: http://law.uni-plovdiv.bg/?p=89

- Към нормативните актове са добавени Наредбата уреждаща студентските столове и общежития и Постановлението за реда и условията за отпускане на стипендиите, помощи и награди: http://law.uni-plovdiv.bg/?p=69

- Изцяло нов раздел "Полезни ресурси", включващ често завани въпроси, напътствия относно общежитията и стипендиите, местоположението на учебните зали, в които се обучават студентите на ЮФ, Академичен календар и бланки, които може да изтеглите и разпечатате на уверение, молба до Декана и молба до Ректора: http://law.uni-plovdiv.bg/?p=72

- Брояч на страницата показващ посещенията за деня и посещенията от създаването на сайта, както и пълна статистика, която стига да е интересна на някой може да се представи във форума.... Изглежда сайтът е доста посещаем :).
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #36 -: 07.11.2007, 02:44:14 »

Хора, малко късно пиша, но просто не се сдържах. Всеизвестно е пренебрежението ми към СУ, тъй като по лично мнение доста отдавна се ползва само от историята си, но не за това пиша...
Та предвид горното сигурно съм посещавала точно 3-4 пъти сайта на СУ. Тази вечер ми хрумна, че трябва да видя и този на ЮФ и по най нормалния начин (както е редно, а и в ПУ е така) влезнах в сайта на СУ, за да намеря линк към сайта на ЮФ. И ДЗАК! Такъв няма. Естествето чичо Гугъл веднага пусна и го отварям аз и го гледам и се чуда.
Че то сега се сетили да го направят и то жалка история. А нашия ЮФ от 100 години има сайт. На всичкото отгоре прочетох една от дискусиите им свързана със сайта, в която всеки пост започва с "уважаеми", "драги", още малко "ваше величество" и "свети великомъченик"... просто престорена любезност, фамилярничене. И най-готиното обсъждат дали да не сложат конспекти по дисциплините си....  :-X.
И после Комисията по акредитация (все хора от СУ в голямата си част) защо се били блещели изумено на нашия сайт?! Че как не  :hihi:.
Да не говорим, че са го наблъскали с инфо от интернет, а основното... липсва.
За справки и оспорване на горенаписаното ето линк към "О, чудо, имаме си сайт!"
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #37 -: 07.11.2007, 08:11:56 »

Ами да ни честит новият сайт, а по въпроса за този на ЮФ на СУ - има 2-3 неща, които ми направиха впечатления
 - много майсторски софиянци умеят да се "саморекламират", използвайки за целта фотосите от интериора на университета си
 - програмата им, с която представят т.нар. "календар"( програмата) е така направена, че позволява за евентуалните изменения студентът да бъде известяван по e-mail-а си
 - графикът на часовете в програмата им официално предвижда задължителна почивка на обяд 12.00 - 13.00 h - то не, че е проблем това за нас, но си е друго предварително да си правя плановете
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #38 -: 07.11.2007, 10:01:55 »

Дано това да промени поне малко мнението на някои колеги към СУ. Преди няколко дни пак чух нещо от рода на "ПУ е скапан. Не е като СУ." И щях да...  :headbang: :angry: Ама карай...
Иначе, мисля, че наистина СУ я карат на принципа "Ние сме най-старият университет, следователно- най-добрият!". Е, да, ама не!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Нов сайт за ЮФ?!
« Отговор #39 -: 07.11.2007, 12:40:46 »

В подкрепа на казаното от Дони за неактуалното администриране на сайта на ЮФ на СУ ( с което едновременно да изтъкна нашия) нека ви демонстрирам една малка справчица относно инфо за това кой е в момента декан на Софийския ЮФ?!  :wink: 

Ето я визитката


ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ
1504 София, бул. "Цар Освободител" 15
телефон:   (+359 2) 9308 577
факс:   (+359 2) 9443 293

Декан   доц. д-р Тенчо Колев
Зам. декан   доц. д-р Тенчо Дундов
Зам. декан   проф. д-р Евгения Коцева
секретар   Любка Иванова


Но... ТУК, в представянето му четем друго...

ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

име:   Тенчо Колев
длъжност:   Декан на Юридически факултет
научна степен:   проф. д-р
телефон:   (+359 2) 9434 806 (+359 2) 9308 427
факс:   (+359 2) 9443 293
e-mail:   decan@flaw.uni-sofia.bg
адрес:   1504 София, бул. "Цар Освободител" 15
сграда:   Ректорат
стая:   237

Може и да е издребняване, но ...това все пак им е декана, заслужаващ повече внимание!!!

« Последна редакция: 07.11.2007, 13:18:20 от А.П. »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!