Пловдивски университет > Пловдивски университет "Паисий Хилендарски"

Бригади

(1/7) > >>

Ivon_bg_:
Здравейте колеги, имам намерение да се пробвам другото лято на студентска бригада. Ще се радвам да споделите какво сте чували  за различните фирми, коя няма да ме прецака,  в коя държава си засужава най-много, общо взето разкажете какво знаете и какво сте виждали (за тези които са били) - доволни ли сте или не, изобщо могат ли да се изкарат пари и коя фирма е най-коректната?

kimi_f1:
никой ли няма инфо е... :-( и аз съм любопитен за...предпочитам Англия понеже английски поназнайвам  :hihi: който нещо знае да сподели и с нас  :-) ще си чакаме доста май :wink:

(>',')>LIA<(','<):
Не точно от бригада, но все пак от личен опит ти препоръчвам да идеш в Уелс. По-спокойно, за същите пари, с по-мили хора и по-красива природа, а и няма да ти се налага да береш ягоди. Щом "поназнайваш" английски няма да имаш проблеми...е поне не и след първия месец, защото там "поназнайването" на езика, такъв какъвто се преподава тук, не е точно от полза :-D. Успех.

~LIA~

kimi_f1:
ОК  :-)   8-)
към "Дракона" значи да вървим  :evil:  :-D
а между другото коя фирма би ни препоръчал  :?

(>',')>LIA<(','<):
Чувала съм, че макар да са скъпи - "новвек" са добри. До толкова само мога да кажа що се отнася до фирми. Ако, обаче, напълно би ме послушал - аз лично не бих ползвала фирма - сама се справих и си спестих много пари. Прави се относително лесно. Първо си уговаряш среща в някой джоб център за изваждане на разрешително за работа на т.н. self-employed статус. За това интервю не ти трябва почти нищо освен това да си гражданин на Европа, което ти предполагам си, ако си на България. Нужно е да имаш и постоянен адрес, но не на документи, а просто сигурно място, на което да ти се прати разрешителното, както и международен паспорт. Освен това, ако вече си си намерил и работа - това е плюс. Ако се чудиш каква работа можеш да си намериш с такъв статус - всякаква сезонна(т.е. поне като за начало не на безсрочен работен договор) от чистач, готвач и сервитьор до мениджър и прочие. Единственият трик е това, че като те наемат ти УЖ им предоставяш услугите си и те са твой клиенти. Но реално си работиш на нормален договор, те те осигуряват и прочие. Интервюто не се минава лесно, то се минава ПОВЕЧЕ от лесно - стига да си мил и учтив, ако си бъбрив още по-добре. Обикновено се бави най-вече, заради многото документи, които ще се попълнят, а не защото те изтезават на кръстосан разпит.
Ако се хванеш да направиш тези неща сам ще си спестиш между 1.5 и 3 хиляди лева. Относно намирането на работа - Интернет - просто потърси нещо. Най-удачно е ако си харесаш нещо или да кандидастваш онлайн или направо да им се обадиш по телефона, за да им обясниш как стоят нещата и ако са навити да почнеш. Аз лично нямах никакви проблеми. С мен не на едно или 2 места проявиха много търпение, даже на едно място, където работих, ми дадоха акъл как да се размина без данъци напълно законно, а пак да съм осигурена. Всъщност дори не ми се наложи да правя, каквото и да е било освен да се обадя на счетоводителката и да и кажа какво да прави - после тя ме спаси от всички гадни 30% данъци. Като цяло хората бяха в помощ стига да си учтив, работлив и да говориш плавно, така че да не им напомняш през цялото време, че си чужденец, който е дошъл да им вземе работата. Успех.

~LIA~

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия