argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Относно изпита по вещно право  (Прочетена 5059 пъти)

lambi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте!!! Предстои ми изпит по вещно право. Може ли някой да ми каже как се провежда самият изпит - писмен или устен, колко въпроса  дават, какви въпроси са се  паднали на последният изпит и въобще всякаква информация ще ми бъде от полза. Много благодаря!!!  :heart:   
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #1 -: 09.01.2008, 00:01:58 »

Когато аз държах вещно право (преди близо 2 години) изпитът се провеждаше писмен, като се даваха 2 въпроса, но не цели, а само част от тях. На мен ми се падна "отчуждаване на имоти за държ. и общ. нужди" и "съсобственост".
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #2 -: 09.01.2008, 00:54:06 »

на мен ми се падна право на собственос и обезщетяване при отчуждаване отпадане на отчуждаването.

изпита не е труден а и материята е приятна . саветвам те да не преписваш. ще те хванат!!!!
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

lambi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #3 -: 10.01.2008, 01:49:15 »

Много благодаря за информацията!!! Наистина ме успокоихте, като ми казахте че изпита не е много труден и че материята е приятна за учене. Нямам намерение да преписвам, защото не искам един ден да сам като един колега, който казва на ЗЗД - тридесет и три Д! :-D (това е реален случай на вече завършил колега и назначен на важен пост)
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #4 -: 10.01.2008, 21:24:01 »

Много благодаря за информацията!!! Наистина ме успокоихте, като ми казахте че изпита не е много труден и че материята е приятна за учене. Нямам намерение да преписвам, защото не искам един ден да сам като един колега, който казва на ЗЗД - тридесет и три Д! :-D (това е реален случай на вече завършил колега и назначен на важен пост)
Хм... То има хора, които твърдят, че юридическите лица са уредени в ЗЗД, ама чак такъв случай не бях чувал...  :-D
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #5 -: 15.01.2008, 18:36:45 »

Навярно колегите,които са държали изпит по вещно право са го държали при различни условия от мен.Това може би произтича от факта,че са го държали преди две години.При нас миналата година изпита беше писмен и съдържаше казус и един въпрос от конспекта.Който не беше решил казуса повече от тройка на изпита не получи.Но казуса беше много елементарен и не затрудни почти никой.Лошото е че с казуса се вмъква известна доза неизвестност.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #6 -: 19.01.2008, 20:10:20 »

търся  учебника  на  проф Стоянов ,   до  15  март  и  след  това  го   връщам!  ако  някой  го  има  и  не  му  трябва до  15   март,може   да  ми   услужи!  ще  го  пазя  като   очите  си! :-)
Активен
Всичко е любов

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #7 -: 19.01.2008, 21:27:31 »

Учебникът на проф. Стоянов го има в Библиотеката. Тъй като тиражът е изчерпан и едва ли ще има от къде да си го закупиш може да го снимаш от там.
Активен

radibo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #8 -: 13.06.2008, 21:57:33 »

Здравейте :-)Някой може ли да ми помогне с лекции по вещно право!
Активен

lindeman_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #9 -: 24.06.2008, 20:16:02 »

защото не искам един ден да сам като един колега, който казва на ЗЗД - тридесет и три Д! :-D

И какво от това, че колегата е казал тридесет и три Д?  :-P Това трябва ли да бъде като определение на неговата компетентност, че чак и да не искаш да ставаш като него. На всички се случва, когато четем механично лекции в начален момент да не направим разлика между 3ри и З-ъ. Ето давам пример: бля бля бля чл.1833Д. Това написано ръкописно изглежда слято, а не чл.18 ЗЗД .. и първоначално бива прочетено като чл. сто осемдесет и три. Тогава чак става ясно, че не е 183, а 18 ЗЗД ;) хайде стига съм писал глупости вече .. предполагам става ясно, че от ръкописен текст е напълно възможно да се каже на ЗЗД - тридесет и три Д!

айде със здраве колеги ;)) .. и не се мислете за безгрешни  :-P
« Последна редакция: 24.06.2008, 20:17:56 от lindeman_ »
Активен

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: Относно изпита по вещно право
« Отговор #10 -: 25.06.2008, 23:25:22 »

 :D, колега !!! Един да признае, че безгрешни хора няма!!!  :-) :y:
Активен
Победата обича упоритите