argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Общежитие  (Прочетена 16500 пъти)

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Общежитие
« Отговор #60 -: 23.09.2010, 17:49:44 »

Настанителните заповеди се взимат от 13-та аудитория.
Активен
С. Цветков

ogun

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Общежитие
« Отговор #61 -: 23.09.2010, 17:53:49 »

Настанителните заповеди се взимат от 13-та аудитория.

Доколкото разбрах в тази настанителна заповед пише къде ще се настаняваме и при желание от наша страна то може да бъде сменено или се лъжа?

И с нея отиваме направо да се настнаняваме?
Също така какво трябва да се плати в началото : )

Извинявам се за тъпите въпроси ама съм зайче...

Благодаря предварително за отговорите!
Активен

chaushev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Общежитие
« Отговор #62 -: 23.09.2010, 18:08:10 »

Искам да попитам от коя дата най-рано започва раздаването на настанителните заповеди ?! В сайта пише само
Цитат
Настаняване 27 - 30 IX
...това означава ли, че и от 27 най-рано мога да отида да си взема заповедта за настаняване.Благодаря предварилтено.
« Последна редакция: 23.09.2010, 18:15:53 от chaushev »
Активен

Nasko_M

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 145
Re:Общежитие
« Отговор #63 -: 23.09.2010, 22:20:05 »

Настанителните се дават ОТ 27 До 30
Активен

danna20

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Общежитие
« Отговор #64 -: 24.09.2010, 09:55:08 »

Tyrsq sukvartiranti da si vzemem ob6ta staq v ob6ijitie , momi4e sum , vtori kurs .
Активен

Dan4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Общежитие
« Отговор #65 -: 24.09.2010, 16:20:15 »

Тази 13 аудитория е в старата сграда на университета,нали?И това настаняване-там те ни "казват" къде да отидем,или можем да избираме?И как се "падаме с някой"-този,който е след нас,или чакаме по двама или...?
Активен

mechencety

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Общежитие
« Отговор #66 -: 24.09.2010, 19:11:53 »

I az si tarsq sakvartirantka ili sakvartirantki v ob6tejitie Blagoev
Активен

ico90xi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Общежитие
« Отговор #67 -: 25.09.2010, 08:43:22 »

Искам да ви попитам тук във форума, понеже съм убеден, че ще ми дадето много по компетентна информация от сайта  :? Искам да знам каква е таксата за общежитията и тези документи в сайта дали се дават в ректората и къде е това място за записване
Активен

danna20

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Общежитие
« Отговор #68 -: 25.09.2010, 11:46:17 »

Dobre ,ama sum 4uvala 4e v  ob6ijitiqta na blagoev ne sa mnogo hubavi
Активен

mimikz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Общежитие
« Отговор #69 -: 25.09.2010, 21:07:48 »

Здравейте сладури! :-) :-) :-) Тъй като аз за 4-та година ще съм на общежитие и мога да ви отговоря на въпросите,които сте задали :-) Всички,които сме класирани на 27(понеделник) идвате на ПУ(по възмоност по-рано) и се редим за едни листчета, на които има номерчета от 1 доо ... взимате си номерче(тук борбата е голяма,защото всеки иска по-преден номер, за да може да мине по-рано) Номерата с ераздават от младежите,които работят в социално-битовата комисия. Та взимате номерче и чакаме пред 13 аудитория(в задния двор на ректората).  Ако си имате уговорка с хора познати д асте в една стая се съберете заедно и искайте да ви дадат поредни номера да може да влезете заедно за заповед.И така слушате кога ще дойде вашия номер. Влизате,показвате бележката,която са ви дали когато ви взеха документите,питат ви в кои общежития искате,понякога не питат:). Хора като мен,които са живяли няколко години в стая си запазват правото да останат в нея. И така дават ви настанителна заповед. Вариантите са за Марица 3,5(според мен най-готините общежития(няма мишки и хлебарки със сигурност. В Марица 3 банята и тоалетната са общи на етажа,неприятно е ,но се свиква. а в Марица 5 всяка стая има баня и тоалетна),ако можете бутайте се за там) Благоев(не е за предпочитане,но е вариант) И Чайка 2,1(става,ама има хлебарки:))  Медицините(там не знам как е)С тази заповед отивате в общежитието,в което сте настанени. Там я давате. Които сте 1 курс носите уверение от психодеспансер,3 снимки, приложение номер 3(купува се от книжарницата в ПУ,подпечатва се от инспекторката). Попалвате документи, издават ви пропуск. След това отивате в стая на управителя да си платите. За всяко общежитие е различно. За Мариците трябва да приготвите 43 лв наем+ 10 лв дом съвет(такса,която се плаща в началото на семестъра). Грубо 60 лв. След като платите ви дават ключ да си извадите дубликат. За Благоев и Чайките се плаща някакъв депозит от 60 лв,който когато се изнасяте през юни ви се връща. Освен депозита плащате наема 40 лв+10 лв дом съвет +6 лв за документи( Малко им е гадна системата,защото искат много пари на куп).  Влизате си в стаята и тя става ваш дом цяла година. Ако следвашата година пак се класирате може да си останете в нея. Ако искате може някакъв ремонт да си направите. Това е започва вашият готин студентски живот на общежитие.  На първокурсниците, които са приети ще им пожелая бързо да се адаптират и да се кефят максимално.  Марица 3 е най-готиното общежитие, с най-купонджийските хора. Надявам се да съм ви била полезна с всички тези обяснения. А сега търпеливо ще изчакам до понеделник и да си ходя в къщи-моят дом в Пловдив- Марица 3.... Успех на всички!
 
Активен

Dan4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Общежитие
« Отговор #70 -: 26.09.2010, 17:49:39 »

А може ли уверението от психодиспансер,трите снимки и приложение 3 да ги дадем по-късно,например на 28?Ще ни се пази ли полученото чрез "номерче" място в такъв случай и няма да ни "изчеткат" като "незаписали се",нали?
Активен

mimikz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Общежитие
« Отговор #71 -: 26.09.2010, 20:03:11 »

Да можеее:) Местата се пазят до 30-ти.До тогава имате възможност да се настаните. Успех. След 30-ти се пускат свободните места за хората,които ще участват във 2 класиране:)
Активен

Dan4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Общежитие
« Отговор #72 -: 26.09.2010, 20:09:57 »

Благодаря!
Активен

ico90xi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Общежитие
« Отговор #73 -: 27.09.2010, 12:31:37 »

mimikz благодаря ти, много беше полезна. само още 1 въпрос имам. Това удостоверение за адресната регистрация. Ходих в тукашната община за да си взема документа, но ми казаха, че такова трябва да си извадя от пловдив. Това, което не разбирам е, че дефакто аз не знам адреса на който ще се местя.
Активен

sofiq_k

  • Гост
Re:Общежитие
« Отговор #74 -: 28.09.2010, 16:36:36 »

Колеги,знаете ли дали е необходимо тези,които не са приети на 1-во класиране,да подават наново някакви документи за участие във 2-ро класиране?Имате ли информация кога ще излезе 2-ро класиране и докато го изчакваме, къде по общежитията можем да останем на нощувки,тъй като ще е започнал семестърът?Предварително ви благодаря!
   Една доста стресната студентка
Активен

aMoPe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 720
  • Маркетинг Р, IV курс
Re:Общежитие
« Отговор #75 -: 28.09.2010, 17:39:31 »

Колеги,знаете ли дали е необходимо тези,които не са приети на 1-во класиране,да подават наново някакви документи за участие във 2-ро класиране?Имате ли информация кога ще излезе 2-ро класиране и докато го изчакваме, къде по общежитията можем да останем на нощувки,тъй като ще е започнал семестърът?Предварително ви благодаря!
   Една доста стресната студентка
По принцип участваш автоматично в 2-ро класиране.
Активен
You must be the change you wish to see in the world!

mermaid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Общежитие
« Отговор #76 -: 28.09.2010, 17:40:44 »

Колеги,знаете ли дали е необходимо тези,които не са приети на 1-во класиране,да подават наново някакви документи за участие във 2-ро класиране?Имате ли информация кога ще излезе 2-ро класиране и докато го изчакваме, къде по общежитията можем да останем на нощувки,тъй като ще е започнал семестърът?Предварително ви благодаря!
   Една доста стресната студентка
 и Аз от стреснатите :) така значи  по въпросати учатваме автоматично и 2-рото класиране ще излезне около 9/10 окт. а относно нощуване незнам дали може в общежитията , аз лично ще пътувам всеки ден за сега
Активен

sofiq_k

  • Гост
Re:Общежитие
« Отговор #77 -: 28.09.2010, 18:32:16 »

Благодаря ви за бързите отговори.Аз съм мноооогооо стресната,защото не мога и да пътувам- живея на 220 км. от Пловдив. :-( При мен е голямо стяскането. :s:
В сайта пише : Прием ІІ класиране-1-8 октомври,което предполагам ще рече-прием на нови молби,от хора,които не са си подали документите за І класиране,а не някакви допълнителни документи,че желаеш да участваш и  във ІІ класиране.Ако разбирането ми е грешно,поправете ме.
   Една стресната второкурсничка
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Общежитие
« Отговор #78 -: 28.09.2010, 19:05:55 »

Правилно си разбрала
Активен
С. Цветков

Dan4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Общежитие
« Отговор #79 -: 28.09.2010, 19:38:55 »

Thanks
Активен