argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Гражданско процесуално право  (Прочетена 3995 пъти)

vivian

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте!
Можете ли да кажете как протича изпита по ГПП при проф.С.Чернев?Става въпрос за друг университет, но предполагам, че начините му на изпитване са едни и същи.
Знам, че писмената част ще е част от теоритичен въпрос.И после казуси.Всъщност питането ми е именно за теоритичния въпрос.Какво ви е давал, спомняте ли си конкретно зададените въпроси?
Много ще съм благодарна, ако някой ми отговори!
Успех!
Активен

josnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #1 -: 10.06.2010, 14:27:46 »

пърео дава 2 кратки въпроса писмено заоколо 30-40 мин...действия на касационна инст. при повтпрнп гледане на дело а дугия не си спомням...но са леки...после 2 казуса дава основно за подсъдност и обжалване на определения,решения абе всичко....трябва да се чете много при нас ни даде законите... държи на павлов иск от ззд
Активен

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #2 -: 10.06.2010, 21:06:16 »

По спомени от февруари 2010:
Беше ми първо явяване, за да е по-близо до ДИ - ГПН.
Писмен предварителен: 1 въпрос, за около час, на 2 групи.
От 100 човека над 30 отпаднаха, по-скоро към 40. Останахме около 60.
Устен: 3 мини казуса.
1.От чие име трябва да се подаде иск за издръжка на 4 годишно дете;
2.В кой момент влиза в сила изпълнителното основание (нещо от сорта беше);
3.Диспозитив на решение на гражданско дело (нещо от сорта).
===========
Няма шанс да се повторят казуси, количеството им е огромно.
Успех!
ПП
И стига с този Павлов иск, защото не иск на г-н Павлов, а actio pauliana. Толкова ли е трудно да кажете ОТМЕНИТЕЛЕН ИСК?
« Последна редакция: 10.06.2010, 21:10:50 от the_master »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #3 -: 11.06.2010, 16:55:56 »

При нас предварителния въпрос за нашата група беше "Как ще се защитите, ако разберете, че другата страна в процеса е дала подкуп на съдията?". За мен лично това е доста далече от теоретичен въпрос.

На другата група беше въпрос свързан с нищожността. Беше формулира приблизително така: "В кои случаи се стига до нищожност на съдебното решение", което вече си е доста по-теоретичен въпрос.

Мини казусите от втората част не мога вече да ги взпроизведа, понеже доста време е минало.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #4 -: 11.06.2010, 17:32:36 »

Днес имаше държавен изпит .Който пожелае ,може да качи казуса по спомени, защото почна световното по футбол. :-)
Активен
Всичко е любов

vivian

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #5 -: 12.06.2010, 16:45:54 »

Искам да благодаря на всички за отговорите :-)
Аз днес си взех изпита, тежичко беше, но няма как...
Благодаря на всички и успех!!!
Активен

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #6 -: 12.06.2010, 16:52:47 »

Днес имаше държавен изпит .Който пожелае ,може да качи казуса по спомени, защото почна световното по футбол. :-)
Изпита беше по НПН, а ГПН и вече е публикуван, там където му е мястото.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #7 -: 13.06.2010, 11:30:20 »

Всички казуси се качват своевременно, ако ги предоставят разбира се  :wink:
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #8 -: 13.06.2010, 11:51:39 »

Интересното е, че тази година казуса по НПН беше доста по-тежък, от този по ГПН.Най-неочаквано комисията на Доц. Гунева и Проф. Манев взе доста повече жертви и от най-тежката комисия по ГПН.
За това съветът ми е-не вярвайте на това  кои държавни изпити били тежки и кои леки.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #9 -: 13.06.2010, 14:27:20 »

И кое му беше трудното на казуса?
Напълно елементарен казус, изобщо не ме затрудни, както и този по ГПН.
Та коя беше трудната комисия по ГПН?
Защото аз бях при проф.Мръчков. От 48 човека, допуснаха само 19, от тях само 9 взехме устния.
Истината е, че за ГПН и за НПН учих точно по 1 месец (за всеки) и нямах никакви проблеми.
Да не говорим, че нито съм ходил при някой да ми обяснява как се решават казуси, нито съм купувал или чел някакви сборници и т.н.
Изпитите са лесни, ако си чел. Вчера някакъв колега имаше наглостта да ми обяснява колко много повече от мен знаел, ама се изпусна, че преди да седне да го изпитват, ходил до тоалетна.
Шмешко някакъв.
Истината е, че за 1 месец по 5-6 часа на ден без съботите и неделите и си вземате държавните изпити.
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #10 -: 13.06.2010, 15:08:10 »

Колега съвсем не е проблема колко си учил,колко имаш и колко те е затруднил изпита.И аз случайно или не взех изпитите единия с 6-ца, другия с 5-ца.Толкоз.Проблемът си е мой.
По ГПН бях в комисията на Доц. Шотлеков, а по НПН в комисията на Доц. Гунева.Не знам, не претендирам, коя е лошата и коя най-лошта комисия.При това за НПН съм учил 2 седмици.Просто за мен това са общите представи за двата изпита.
Но едно е сигурно.
Това че сме пуснати на писмения изпит, ама въобще не значи ,че можем да решаваме казуси или пък че си решил казуса правилно.Това не се учи, нито пък се обяснява от някого.
Проблемът е, че си се приел на сериозно .Благодари на късмета, защото тези които успяха на тези изпити въпреки него, се броят на пръстите на едната ми ръка и оправдано нито ти, нито аз съм сред тях.И спи спокойно, че винаги ще има някой който ще преписва и пак ще знае повече от теб, със сигурност и от мен.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #11 -: 13.06.2010, 16:16:11 »

Ти не си ми колега със сигурност и вероятно никога няма да бъдеш.
От друга страна, държа да знаеш, че изобщо не съм се взел "на сериозно". Просто обяснявам, че изпитите не са такива, каквито ги представят студентските легенди.
Аз ги взех от раз и не считам, че съм имал късмет, защото като ти се падне "прекратяване на индивидуални трудово правоотношение" и когато председател на комислията е проф. Мръчков, трябва да си сигурен, че щом съм взел изпита, това не е късмет.
Сега сега разбра ли?
Пак ти обяснявам: от 48 студенти -> 9 взехме изпита.
Сега изяснихме ли се?
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #12 -: 14.06.2010, 16:22:24 »


Сега изяснихме ли се?

Никога не съм имал това за цел
Цитат
Няма  нищо   по-глупаво   от   желанието   да   бъдеш   винаги   по-умен   от всички.


Цитат
Всички говорят за глупака и самохвалкото, че е глупак и самохвалко, но никой не казва това на него и той умира, без да знае за себе си това, което знаят всички.

 :-D :-D :-D :-D :-D
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Гражданско процесуално право
« Отговор #13 -: 14.06.2010, 18:32:42 »


Сега изяснихме ли се?

Никога не съм имал това за цел
Цитат
Няма  нищо   по-глупаво   от   желанието   да   бъдеш   винаги   по-умен   от всички.


Цитат
Всички говорят за глупака и самохвалкото, че е глупак и самохвалко, но никой не казва това на него и той умира, без да знае за себе си това, което знаят всички.

 :-D :-D :-D :-D :-D
Ти наистина ли имаш амбиция да работиш в областта на правото?
Жална им майка на хората, до които ще се докоснеш!
Няма да коментирам последните ти "мисли"!
И все пак, УСПЕХ?
Активен