argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Темите по история..  (Прочетена 1990 пъти)

vkus_na_kafe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Темите по история..
« -: 28.11.2007, 20:33:14 »

Здравейте!Бихте ли ми казали в какво време се пишат темите за кандидат-студентския изпит по история - минало /на "л"/, или сегашно историческо?Ще бъда много благодарна, ако някой се отзове ..
« Последна редакция: 29.11.2007, 22:30:55 от Kelli_Mutu™ »
Активен

merilin

  • Гост
Re: Темите по история..
« Отговор #1 -: 29.11.2007, 18:16:23 »

темите се пишат в сегашно историческо време :)
« Последна редакция: 29.11.2007, 22:31:14 от Kelli_Mutu™ »
Активен

V.M.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Темите по история..
« Отговор #2 -: 30.11.2007, 17:55:05 »

Не е грешно и темата да бъде написана в минало време. Сегашното историческо време не е задължително, но е все пак препоръчително.
Активен

magito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
Re: Темите по история..
« Отговор #3 -: 30.11.2007, 19:28:37 »

мисля,че няма значение в какво време се пише темата.важно е в каквото време почнеш да не го променяш.поне така ми беше казал моят учител.
Активен
Някои се мъчат да пришпорят и възбудят ума си; Аз,обратно -мъча се да го възпра и успокоя. Умът се заблуждава само когато се напряга.                                
                                                                        Монтен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Темите по история..
« Отговор #4 -: 30.11.2007, 23:30:58 »

Ако помня правилно, времето е сегашно историческо. Не съм сигурен, че ако е минало, ще бъде анулирана (вероятно не), но едва ли ще гледат с добро око на това!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Темите по история..
« Отговор #5 -: 01.12.2007, 00:08:01 »

Нали  няма   да   започнеш  с   имало   едно  време  бла-бла-бла   и  накрая   да  заключиш  в   сегашното   време   с   каквото   почнеш   такова   завършваш  и   защо  задаваш  такъв  въпрос   обърни  внимание  на   фактите   хронологията   последователностте   и   взаимовръзките   на   историческите   събития  даже  и   да  сбъркаш   времената   за   технически   грешки  се   отнемат  няколко   стотни  примерно  15-25   а   пък   ако  сбъркаш  фактите    повече   от  половин   единица  че  и   повече    успех  в   подготовката :y: :heart:
Активен
Всичко е любов

V.M.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Темите по история..
« Отговор #6 -: 01.12.2007, 12:39:30 »

marin2025 е напълно прав. Най-важното е цялата тема да е в едно време, а не ту в минало, ту в сегашно историческо. А това не е чак толкова голяма грешка. Едно от най-важните неща е темата да бъде цялстно завършена. Ако видиш, че времето не ти достига, е по-добре да съкратиш по-маловажната информация, отколкото да пишеш подробно, но да напишеш темата дополовина. За такова нещо режат наистина жестоко от оценката.
Активен