argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Избираемите за пролетния  (Прочетена 20590 пъти)

tedinka

  • Гост
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #60 -: 20.03.2008, 19:05:01 »

напълно съм съгласна с  антоний,защото и аз бях една от потърпевшите  в интригата с курса по php.
Това си беше напално подигравка,и когато останаха места попитах въпросния г-н гетов с останалите какво става.Казах  му,че искам да уча пхп и  затова съм дошла.Отговорът му беше, че не това е идеята на курса,нямало да ми бъде полезен...От кандидатите имаше колеги които работят като php кодери,но според него и те не бяха достойни да се запишат в курса му.
А пък за теста,който беше пуснал просто няма да коментирам.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #61 -: 20.03.2008, 21:42:38 »

Да, и е много вероятно дори гореспоменатия г-н, да не е записал който трябва, защото някакви да кажем гуру-та са останали отвън. хаха

Те гурутата са си на работа отдавна! Абе, доста народ се е разочаровал. Дано няма повече такива издънки!
Активен

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #62 -: 20.03.2008, 23:33:48 »

Теди, мани това ПичПи  :?   :sun: Искаш да учиш !? ... няма да ти е полезен курса, пък и идеята не е да се научава от курсовете. Изглежда са сметнали, че не могат да те научат. Може пък правилно да са преценили възможностите си. Колегите които са ин, ще кажат  :haha:
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #63 -: 21.03.2008, 00:12:17 »

Откога курсовете не са за научаване? За какво са тогава? За посещаване, за нещо, където се ходи между отделните кафенца в барчето?

Много ясно, че се изисква и много самостоятелна работа, но изглежда този злополучен курс по РНР е грешно популяризиран по принцип. Не бойте се, има много добри книги, има и самоучители в Интернет. Слагате си един WAMP/XAMP/APACHE2TRIAD и още 100 вида такива има /слагате един от тях, не всичките/ (ако сте с Windows, де - ако сте с Линукс си го имате 90% инсталирано вече всичко). Избирате си някакво безплатно редакторче с оцветяване на синтаксиса на РНР/SQL (това за начинаещите е добре, гурутата безпроблемно си пишат в Notepad/Vi/Emacs). И си пробвате 100 малки примерчета, като паралелно пробвате и някое готово голямо приложенеи и се пулите да видите как стават там чудесата. И при малко повече желание, време, мерак и късмет - някой хубав ден се събуждате с 10 пъти повече познания по РНР, отколкото бихте получили в този курс, които сте изпуснали. И след още 2-3 години взимате г-н Гетов на работа във вашата фирма, чийто собственик сте вие и го пращате на курс да си подобри познанията по РНР 9.0!

(нищо лично против никого)
« Последна редакция: 21.03.2008, 00:13:52 от Светослав Енков »
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #64 -: 21.03.2008, 12:08:16 »

...(това за начинаещите е добре, гурутата безпроблемно си пишат в Notepad/Vi/Emacs)....

Само да ти обърна внимание, че и vi и Emacs поддържат syntax highlighting  :-)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #65 -: 21.03.2008, 14:21:56 »

Да, но поне преди бяха по-сложни за начинаещите!
Активен

tedinka

  • Гост
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #66 -: 21.03.2008, 16:24:20 »

 о определено нямам намерение да уча php. :hihi:
ама и аз защо   си  врях носа кудето тне трябва само си изгубих времето около записването за прословутата избираема
 :haha:
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #67 -: 21.03.2008, 16:34:24 »

...и когато останаха места попитах въпросния г-н гетов с останалите какво става.Казах  му,че искам да уча пхп и  затова съм дошла.Отговорът му беше, че не това е идеята на курса,нямало да ми бъде полезен...От кандидатите имаше колеги които работят като php кодери,но според него и те не бяха достойни да се запишат в курса му.

Е кажи последно ... теста ли е бил труден или просто Гетов не е искал да записва въпреки, че теста е направен. Ако смяташ, че проблема е на 100% в Гетов просто трябва да говориш с някой от деканата.

... може би е редно самия Гетов да се включи и да разясни на недоволните какъв е проблема с незаписалите, дали курса е запълнен :)
« Последна редакция: 21.03.2008, 16:36:23 от Ники Вълчанов »
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

tedinka

  • Гост
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #68 -: 21.03.2008, 19:07:18 »

Ами  и двете...
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #69 -: 22.03.2008, 08:34:50 »

Здравейте. За мен най-фрапиращото беше не начина на записване, не теста, а това, че записаха за курса човек, който не беше отговорил на нито един въпрос от теста. Работата е там, че казал на хон.ас. Гетов, че имал книга под масата, но не преписал, защото много го уважавал. А хон.ас. Гетов ни каза, че го записал, защото той бил направил жест към тях. Егати жеста, това си е живо подмазвачество, още повече, че въпросния колега дори нямаше никаква книга, понеже преди теста ме молеше да му дам моята книга. При това той сам си призава, че не знае дори какво е "база от данни". За какво трябваше да се записва такъв човек, а не записаха хора, които бяха отгворили все пак нещо поне на 1-2 въпроса?
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #70 -: 22.03.2008, 11:21:14 »

хХАХАХАХАХАХАХ
кой е бил въпросния човек :)
кажи му че е моя идол
 ХАХАХАХАХАХХАА
изруд
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #71 -: 22.03.2008, 11:25:57 »

 :-D :-D :-D :bow: :bow: :bow:
Активен
Too short signature limits.

Alex2604

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #72 -: 22.03.2008, 17:36:00 »

Не му се сърди за това, че е сметнал за загуба на време да работи с хора, които нямат идея от PHP.
Е, окей де, не съм пиейчпи мастър и не мога да оразмерявам .jpg файл с PHP код, но лично на мен ми се струва много нелогично отговора на въпроса "Кой тип база данни е за предпочитане при ежеднвено рестартиране на сървъра?" да дойде от "базови знания за PHP" както пак казвам беше обявено на сайта с избираемите. Да отбележа все пак, че от 6 въпроса само един за JOIN statement беше по-"читав" от гореспоменатия  :)
Така че ... говори с човека ... сигурен съм че няма да има нищо против да му посещаваш курса
Говорих... Имаше против... Вече не искам  :)
Отказах се в момента, в който един мой колега каза "Ама аз вас много ви уважавам, дори имах книга за PHP под чина и можех да препиша обаче не преписвах щото много ви уважавам" и те представи си го записаха. Утешава ме факта, че е неизбежно да "вдигнат ръце" от него в предстоящия семестър. :)
А, виж това с молбата до декана за Уеб Услугите е идейно, но зависи от графика на упражненията на задочниците  :)
Активен

tedinka

  • Гост
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #73 -: 22.03.2008, 17:58:26 »

Здравейте. За мен най-фрапиращото беше не начина на записване, не теста, а това, че записаха за курса човек, който не беше отговорил на нито един въпрос от теста. Работата е там, че казал на хон.ас. Гетов, че имал книга под масата, но не преписал, защото много го уважавал. А хон.ас. Гетов ни каза, че го записал, защото той бил направил жест към тях. Егати жеста, това си е живо подмазвачество, още повече, че въпросния колега дори нямаше никаква книга, понеже преди теста ме молеше да му дам моята книга. При това той сам си призава, че не знае дори какво е "база от данни". За какво трябваше да се записва такъв човек, а не записаха хора, които бяха отгворили все пак нещо поне на 1-2 въпроса?


о значи е вярно.
хахахахаххахахахахахахахаххахахах
и аз чух  за това.
еми какво пук толкова нека се учи момчето,пак дано накрая на курса е разбрал какво е база данни
:)
на мен г-н Гетов ми каза че курса няма да ми е полезен,е поне на другите дано им е от полза.
 :-P
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #74 -: 22.03.2008, 18:52:16 »

И един мармот свиваше пиейчпито...
Не знам за вас но от темата си изградих такова впечатление, че дори някога да има добра дисциплина при гореспоменатия пич въобще няма да си правя труда да се записвам, защото май само смешни изпълнения... Абе жалка картинка.

Nyte

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #75 -: 25.03.2008, 11:18:37 »

о определено нямам намерение да уча php. :hihi:

Ето затова сме на това дередже с избираемите... Защото хора, които нямат желание да посещават дадена дисциплина заемат местата на хора, които реално имат интерес да се запишат. Като нямаш "намерение да учиш php" защо си ходила изобщо на записването? :-X
« Последна редакция: 25.03.2008, 11:21:34 от Nyte »
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #76 -: 25.03.2008, 11:48:36 »

о определено нямам намерение да уча php. :hihi:

Ето затова сме на това дередже с избираемите... Защото хора, които нямат желание да посещават дадена дисциплина заемат местата на хора, които реално имат интерес да се запишат. Като нямаш "намерение да учиш php" защо си ходила изобщо на записването? :-X

Не ве ... не е така (изчети темата от начало) ... проблема явно е в Гетов ... ясно

... иначе е добре потърпевшите да говорят с деканата по въпроса и г-н Гетов да бъде информиран по какъв начин трябва да бъде регламентирано и как точно трябва да протича записването за курсовете, които евентуално ще провежда за напред (ако има желание).

Така че - вие сте на ход :)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

tedinka

  • Гост
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #77 -: 25.03.2008, 16:06:50 »

о определено нямам намерение да уча php. :hihi:

Ето затова сме на това дередже с избираемите... Защото хора, които нямат желание да посещават дадена дисциплина заемат местата на хора, които реално имат интерес да се запишат. Като нямаш "намерение да учиш php" защо си ходила изобщо на записването? :-X

Първо прочети темата за какво става въпрос и после говори.

Имах огромното желание да посещавам курса на въпросния г-н Гетов.но  станаха някои недоразумения.
Дори си загубих време да преговарям някои основни неща за да успея да се запиша на  избираемата,но
той постъпи много некоректно.Първо че теста определено не беше ниво  основи  на php, както беше обявил по рано,второ че имаше свободни места (курса беше за 30 човека) а той записа само 15.А
измежду незаписаните имаше хора,които определено бяха навътре с нещата.
Така че колега преди да пишеш прочети темата отначало. :)
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #78 -: 25.03.2008, 16:15:27 »

Кучетата си лаят, а кервана си върви...

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Избираемите за пролетния
« Отговор #79 -: 25.03.2008, 16:34:22 »

Очевидно е записал 15 души, защото компютърните зали са с по 15 компютъра. Абе, каквато и да е причината - деканата е уведомен и ще се вземат мерки в бъдеще да не се получават подобни недоразумения! Недоволни, разбира се, винаги ще има, но в случая е станало и пряко разминаване.

А ти Тединке, не се предавай - написах ти как се учи всъщност РНР! Не беше шега... Аз написах цяла ОС на Асемблер преди да доживея да уча ОС и КА и после, разбира се, ми писаха петици, а не шестици, щото знаех, но не бях учил (по думите на доцента). ОС-а си беше по линия на ТНТМ (самостоятелно), а оценките по КА и ОС си бяха след 1-2 години, когато си ги учихме.
« Последна редакция: 25.03.2008, 16:42:24 от Светослав Енков »
Активен