argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За базата данни с оценките  (Прочетена 2519 пъти)

DnD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
За базата данни с оценките
« -: 12.07.2008, 14:01:11 »

Колеги, виждам, че най-сетне ПУ ще даде възможност на студентите си да проверяват оценките си онлайн, както и вие можете да видите на сайта. Някой знае ли обаче кога услугата ще влезе в експлоатация? Засега пише, че базата данни е в процес на попълване, а като знам колко бързо работят, сигурно ще завърша, преди да е готова.
Активен

malak 4ovek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • :))))
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #1 -: 13.07.2008, 12:01:06 »

Има нещо вярно в това, което казваш.Да се надяваме, обаче, че грешим и все пак и ние ще можем да ползваме т.нар. "база с данни".Поне това нека ни дадат за ползване, така или иначе за всичко друго има пречки.  :bow:
Активен
Бъди неповторим, защото това, което се повтаря губи своя чар!!! Бъди себе си, защото само така ще докажеш, че си най - добрия!!! :)

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #2 -: 01.08.2008, 19:43:08 »

За базата данни не е ясно, но друго ме безпокои. Какво означава това доброволно дарение в размер 700 лв за редовно и 350 лв. за задочно обучение. Ако някой е наясно нека да обясни, моля. Уж е доброволно, а се явява като условие за преминаване в по-горен курс. Или аз не разбирам, или това си е чиста проба изнудване!!!
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #3 -: 01.08.2008, 20:46:14 »

Това пък къде го прочете?Аз се сещам за такова нещо ама то е за прехвътляне от частни колежи след трети курс в ПУ.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #4 -: 01.08.2008, 21:41:37 »

Тези  суми  се  отнасят  ,когато  даден  студент  от   едно  висше  учебно  заведение  се  прехвърли  в  друго  и  то  след завършен  първи  курс  с  успех  по-висок  от  4-50  за  задочно  и  5-00  за  редовно  следване!Например --   ако  студентка   учи  1  година  в  Бургас   и  се    запознава  се  с  младеж  от  Пловдив  или  София  да  речем  и  ако  има  необходимия  успех(за  всеки  факултет  е  различно  ,    за   успеха  става  въпрос), и  желае  да  се  ожени  и  да  се  премести  в  града  на  съпруга  си  ,тогава  иде  реч  за  тези ( 700),(350)лева За  всяко  висше  учебно  заведение  тези  дарения  са  различни  поради  Автономията  на  вузовете! :-)
« Последна редакция: 01.08.2008, 21:44:20 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #5 -: 01.08.2008, 23:14:42 »

Правила за преминаване в по-горен курс
Студентите, обучаващи се в квалификационно-образователна степен "бакалавър", заплащат доброволно еднократно дарение в размер не по-малък от 700 лв. /сумата съответства на най-ниската годишна държавна субсидия за студент/, за задочно обучение - 350 лв. и след записването им заплащат определените от МС държавни такси, а студентите, обучаващи се в магистърска степен съответната такса, определена от АС
Ето за това говоря - правилата на Филологическия факултет.
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #6 -: 02.08.2008, 00:22:51 »

"4. РЕШЕНИЕ: АС на ПУ преценява, че необходимо условие за успешно осъществяване на учебния процес с прехвърлените от частните висши училища студенти, за които не се предвижда държавна субсидия, е начално доброволно дарение (от страна на кандидатите за прехвърляне) в размер не по-малък от 500 лв. за предстоящ семестър. За студенти задочници сумата е съответно 350 лв. Ако студентът се прехвърля в последната година на обучението, сумата се удвоява. Със същата цел прехвърлените студенти от държавни висши училища внасят доброволно еднократно дарение в размер не по-малък от 700 лв. (сумата съответства на най-ниската годишна държавна субсидия за студент), за задочно обучение - 350 лв. Същото се отнася и за кандидати, завършили колеж със степен "специалист", или продължаващи образованието си след обучение в колежа.". За това ли става въпрос?Това е за прехвърляне.За преминаване в горен курс не се плаща нищо.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #7 -: 02.08.2008, 00:38:29 »

Преди  няколко  часа  отговорих на  поставения  въпрос , но  явно  кандидат  колежката  ,  студентка  не  ме  е  разбрала ,за  което  се  извинявам.Ще  се  опитам  отново  да  обясня--  ако  те  има  в списъка  на  1  класиране  ,ще  направиш  следното:1-во  отиваш  във  фотото  и  се  снимаш  1  път  но  плащаш  6  броя  снимки  2-ро  отиваш  в  Психодиспансера  и  след  като  заплатиш  таксата  която  ще  ти  кажат(преди  2години  беше  около  10 лева-не  си  спомням  точно  ,  може  да  е  била  и3-4-  или  5-6  лева  нямам  точен  спомен)   3-то  носиш  си  лична  карта   4-то       носиш  си  дипломата(    оргинала  ,  не  копието    )   5-то    вземи  от  мама  или  тате  200-250лева  и  иди  в  банката  която  се  намира  в     южния    двор      на        унито   и  кажи  на  служителката  че  си  първи  курс  еди  коя  си  специалност  и  форма --редовно  или  задочно  --плащаш  и  с  бележката  от  банката  отиваш  при  Инспекторката  на съответния  факултет,  чакаш  половин  или  един  час  и  след  като  ти  вземе  дипломата  от  средното  училище  ,  ще  ти  върне  само  личната  ти  карта  и  единия  екземпляр  от  бележката  от  банката!  това  е--вече  си  приета  и  никакви  700  ,  никакви  350  лева  ги  забрави  .Препоръката  ми  е  като  почнеш  да  четеш , правилника  на  университета  ,карай  го  последованелно  ,  ако  трябва  1-2-3-4  дни  карай  по-малко , но  ще  го разбереш  ,  явно  си  отворила  някъде  по-средата  и  си  попаднала на  тези  дарения!Те  са  законни,  публични  ,  явни  ,   благотворителни  и  това  е  стара  традиция   в  нашия  народ  която  е   на  повече  от  150  години , ако  внимателно  прочетеш  историята,  не  са  задължителни  за  студентите  приети  първоначално  в  нашия  университет , но  нищо  не  пречи  всеки , който  желае  да  дари  някаква  сума  според  своите  възможностти   разбира  се , че  дарението  е  по-желание  и  го  правят  студенти   с  по-големи  финансови    и възможностти   то  най-вече  такива  които  милеят  за  образованието.Надявам  се  че  отговора  ми  е  изчерпателен!Суважение  :инж. Марин  Янков  ( студент 3-ти  курс  Право) :y: :handshake: :bow:
Активен
Всичко е любов

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #8 -: 02.08.2008, 12:27:03 »

Колеги, благодаря за изчерпателните обяснения. Аз съм втори курс БФ и тези неща ги прочетох в специализирания сайт на факултета. Дано аз да греша. Но доколкото познавам системата, нищо чудно да измислят нещо такова. Пожелавам ви успешна година и благодаря отново. :-)
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #9 -: 13.08.2008, 20:38:01 »

Това,което си прочела,се отнася за студенти,които по една или друга причина се прехвърлят от един ВУЗ в друг
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #10 -: 13.08.2008, 21:58:26 »

DnD този процес може да продължи много много дълго.. :bravo: важното е да имаме търпение  :hihi:
Активен

Г-жа Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: За базата данни с оценките
« Отговор #11 -: 20.08.2008, 14:16:54 »

И аз проверям,но все едно и също...
Може и да завърша докато проработи... :hihi:
Активен