argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: прием с матура в икономмическия факултет?  (Прочетена 778 пъти)

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Бихте ли ми казали дали задаължително трябва да се явявам на изпитите от ПУ или могат да ме приемат само с оценките от матурите? Искам да уча икономика в ПУ, но могат ли да ме приемат само с оценките от матурите? Благодаря предварително!
Активен

satisfaction032

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • ...

задължително се държи изпит по български , математика или география , като състезателния бал се образува учетворена оценката от изпита + удвоена оценката от матурата . само с матура не става.примерно си изкарала 5 на изпита и 5 на матурата - 4х5 = 20 + 2х5 = 30 бал от 36 възможен
Активен

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Ами тука защо пише, че има два варианта за образуване на бала - http://uni-plovdiv.bg/GetResource?id=681&ln=1 , първият е само с оценките от матурата едната от които се умножава по 3 и другата също се умножава по 3 и така максималният бал става 36, а вторият вариант вече е, ако не си се явил на матура полагаш  изпита от университета, оценката от който се умножава по 6 и пак максималният бал става 36? Виж, така пише. Не разбирам ???
Активен

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

ааа ето сега го разбрах вече! Ти нали каза, че се държи задължително изпит и оценката от него се умножава по 4, само че ако съм се явила на матура не е нужно да се явявам на този изпит, ами направо оценката от матурата я умножавам по 4, един вид оценката от матурата ми замества оценката от този изпит. Този изпит, за койти ти говориш е само за ученици, които не са се явили на матура. май е така, нали?
Активен