argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Човекът курс???  (Прочетена 4427 пъти)

Рошла

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Човекът курс???
« -: 21.09.2008, 15:45:40 »

Абе...Да попитам като един неандарталец в ранен период от развтието си,но...Все пак!
Първи курс ще съм руски и английски тази година.Случайно да има още някой луд като мен, който да ми е колега?
Питам защото когато се записвах(а не беше ранен етап) нямаше попълниния в специалността.
Е...Хайде със здраве.
Активен

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: Човекът курс???
« Отговор #1 -: 21.09.2008, 18:04:28 »

Хей привет! Имам да ти кажа нещо. Аз съм сега I курс Английска филология, момиче, казвам се Фани. Не знам дали правилно съм изтълкувала от 2-те ти публикации, но изглежда си момче, което се опасява, че ще кара обучението си без други колеги от същата специалност и курс...това ми се случи точно миналата учебна година. Бях приета и записах специалността Английски и френски - бях само аз, момичето курс! Все още не знаеш със сигурност дали това ''застрашава'' и теб сега, но в случай, че се окаже вярно, мога да споделя с теб какво е...
Най-напред честито за приемането! Бих искала да те окуража и да те поздравя, че пусна тази тема (Ех преди 1 година ако знаех...). Но не искам да те лъжа - ще ти кажа от моя личен опит, че не е много готино да се шляеш из 2-те сгради като муха без глава, да търсиш залите и аудиториите сам, да изчакваш ''дупките'' м/у лекциите в много от случаите сам...Ти дефакто нищо няма да караш САМ, защото на всички лекции и упражнения ще си групиран с останалите хибриди с английски и с руски.Но за жалост, понеже хората сме устроени така, ще се почувстваш, особено в началото, някак си встрани от нещата, ще имаш усещането, че си едва ли не ''наказан'' да научаваш последен (когато изобщо научаваш) къде какво и кога се случва.Никой няма да е виновен за това - нито колегите ти, най-малко ти самия.Човешка природа. Това е най-трудното изпитание за ''уникат'', както цяла година ме наричаха.

   Виж, не се опитвам да те плаша. Честно казано, въпеки ''изпитанието'', изкарах готина и незабравима година, за която в никакъв случай НЕ съжалявам! Студентският живот е такъв, какъвто си го направиш - купонджийски или вглъбен, безсмислен или сбъдващ мечти...съвсем не зависи от това дали си човек-курс или армия-курс. Пиша ти всичко това ако евентуално се окажеш уникат и защото съм сигурна, че форумът не изобилства от много такива хора. Това е просто моят личен опит, съвсем накратко разказан, и съвсем не-меродавна оценка на положението ти  :-)
« Последна редакция: 21.09.2008, 18:10:13 от Fanita4 »
Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

Elvandar

  • Гост
Re: Човекът курс???
« Отговор #2 -: 21.09.2008, 18:28:21 »

На мен ми е много интересно защо все още в един от най-големите университети като ПУ се допуска съществуването на специалности,  които още от първи курс се състоят от 5-6 човека или както в по-горе посочените примери - курс от един човек !  :D
Активен

Gentle_Melody

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Човекът курс???
« Отговор #3 -: 21.09.2008, 19:37:23 »

Хей, я по-ведро :)
Няма да си сама.. познавам хора, които тази година ще са първи курс Руски и английски език :)
Успех!
Активен
If I could I'd hold this moment,
If I could I'll make it last ..
Sometimes life just seems to shatter,
Like we are made of glass ..

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: Човекът курс???
« Отговор #4 -: 21.09.2008, 19:42:47 »

Ехааа супер! Споко, Рошла, забрави какво съм ти писала, всичко е ОК  :#7: Хайде поздрави за специалността и студентския живот!  :#1:
Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Човекът курс???
« Отговор #5 -: 21.09.2008, 19:46:18 »

Не съм от вашия факултет, но ме помолиха да попитам на какво точно се набляга именно на спец. "Английски с руски", така че ще ви помоля, когато годината започне и се ориентирате да напишете някое малко коментарче тук. Благодаря предварително :).

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Gentle_Melody

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Човекът курс???
« Отговор #6 -: 21.09.2008, 19:50:17 »

Ехааа супер! Споко, Рошла, забрави какво съм ти писала, всичко е ОК  :#7: Хайде поздрави за специалността и студентския живот!  :#1:

 :y:

А на теб браво! Не ти е повлияло това, че си сама. Успех! :)

Активен
If I could I'd hold this moment,
If I could I'll make it last ..
Sometimes life just seems to shatter,
Like we are made of glass ..

Рошла

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Човекът курс???
« Отговор #7 -: 21.09.2008, 23:55:37 »

Спасибо балшой  Gentle_Melody!Хубаво е да знаеш ,че няма да си човекът курс...И ще има с кого да празнувам 8-ми декември,а не да си казвам сама наздраве! :-D :-D :-D
Активен

Sherleyzz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Човекът курс???
« Отговор #8 -: 23.09.2008, 17:43:06 »

Наистина е мн притеснително!До сега не см срещала хора,които са Български и Френски език? :-(ейй хораа обадете сее :-(
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Човекът курс???
« Отговор #9 -: 23.09.2008, 18:43:12 »

Не бива да си мислите, че щом никой от вашата специалност не пише във форума, значи нямате колеги, т.е. сте единствени в курса си :-) Повечето студенти и идея си нямат за съществуването на този форум, а дори и тези, които знаят за него и имат регистрация, не влизат много често :wink:

Моят съвет: успокойте се, починете си и се наслаждавайте на последните ваканционни дни. Следващата седмица ще се запознаете и така... :-)

П.П. Феноменът човек курс се наблюдава по-скоро в последните години (3-ти - 4-ти курс) от следването :drunk: Има време :hihi:
« Последна редакция: 23.09.2008, 18:52:19 от Καθαρός »
Активен

Рошла

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Човекът курс???
« Отговор #10 -: 24.09.2008, 13:10:09 »

Ха-ха-ха..Да чувала съм за този феномен.Това по-скоро говори,че ПУ (и  като цяло много университети в БГ) е малко на пренципа на Съвйвър. :-D
Активен

timati

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Човекът курс???
« Отговор #11 -: 28.09.2008, 23:20:21 »

ЕЕЕЕЕЕй най накрая да намеря някой руски и английски :-D крайно вр беше може и да сме колеги нз ще видим в понеделник(утре)
Активен

malko_soni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Човекът курс???
« Отговор #12 -: 29.09.2008, 00:34:14 »

Аз пък си издирвам другарчета от Английски и френски език, ама до ся... нищо.
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Човекът курс???
« Отговор #13 -: 16.10.2008, 16:35:14 »

Човекът-курс в 3-4-5 курс невинаги е единственият оцелял от съответната специалност,а единственият от курса или групата,който ходи на часове,както ми се беше случило на мен преди 5-6 години,когато бях в 4 и 5 курс Славянска филология
Активен

shahrazad

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Човекът курс???
« Отговор #14 -: 25.10.2008, 21:09:30 »

По-скоро доста студенти са на принципа "Сървайвър", а не ПУ!
Активен