Пловдивски университет > free ping

WiFi и IPv6 - работи ли и как?

(1/2) > >>

Стефан Николов:
След като изчетох каквото имаше на университетската страница (net.uni-plovdiv.bg) за IPv6-а, останах с впечатление, че ако си го инсталирам на лаптопа, няма да има нужда да се логвам през проксито, за да ползвам безжичната мрежа на Университета. В момента обаче не е така и си се логвам, както на служебния. Принципно не е кой знае какъв проблем, обаче ако ида на друго място, ще се вържа в друга мрежа, която няма да иска прокси (разнит Free WiFi зони), а нещата като са настроени за него и... Специално Скайп и QIP като им направя настройките, после трябва бая да ги бърникам, за да ги накарам да не позлват прокси, пък после като дойда тук пак да ги настроя и... Абе, да го кажа така - има ли начин (и ако да - какъв) да се ползва безжичната мрежа на ПУ без минаване през прокси и Фокус оторизацията.

kicky:
Мдам и аз имам този проблем. А странното е че в Ректората въобще не мога да подкарам скайпето и кю-то, а в Новата сграда си тръгват както си трябва....а настройките са същите хъмм...

Атанас Терзийски:
* За IPv6 не се изисква оторизация, но разбира се могат да се достъпват само IPv6 адреси и услуги работещи с IPv6. Затова skype, icq и т.н. не работят.
* Относно ползването на интернет (вкл. WiFi) в ректората и биологията няма начин да е без прокси (що се отняся до IPv4). Бихте могли да си направите различни профили примерно за леснота... или ако има някакъв transparent proxy client за Windows.
* в Нова сграда мрежата е организирана по друг начин, затова там е различно.

Стефан Николов:
За Скайп и компания ясно, ама на мен и нормалния интернет не ми тръгва. Като дойда на работа утре пак ще пробвам и ще ти кажа точно какво става. За различни профили и аз си мислех, сигурен ли си, че ще стане? Да не стане така, че програмите (които ме интересуват) да си помнят нещата глобално за всички потребителски акаунти? Всъщност, ще си проличи и то съвсем скоро :)

А. Петров:
Искам и аз да се включа и да добавя, че "Скайп и компания" си ми работи нормално. Дори от 10-ина дни си личи, че сигналът е много по-добър. По отношение на настройките- може и в мен да е вината, но положението е такова- IE трябва да въвеждам всеки път прокси- и т.н. ( в началото на деня имам предвид, т.к. като се прибера и го ползвам в къщи, където Wi-Fi ми е free, и то се изтрива). Докато при Мозилата като че ли не е така, тя си го запомня, независимо дали ползваш през прокси или не. И за Скайп-а - зависи си от Wireless device-а на самия компютър. Досега не съм имал случай да не мога да се свържа с моя ACER (време за реклама :-D). Мой колега- с DELL в началото (нали сме отворени, така и не бяхме разбрали че си има wireless) та се опитваше да работи с външен адаптер- нета горе-долу успя, Скайп- нито веднъж. След като му инсталирах драйвери за wireless-а - чувствително подобрение - вече няколко пъти успява със Скайп-а, все пак по-добре си е! При доц. Цанков -положението е още по-зле. Неговото HP по принцип си е с допълнителен адаптер- от другите- там със Switch card или нещо подобно- той пък изобщо не хващаше мрeжата на uni-plovdiv. Та ... изводът ми е - зависи си от машината!  :wink:
Така ли е , адаш?
Поздрави! :cry:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия