Пловдивски университет > free ping

Проверка на оценките в сайта на ПУ

(1/3) > >>

Crystal:
Наскоро открих, че в заглавната страница на Пловдивския университет има една новост - възможност за проверка на оценките :D :D :D Мисля, че идеята е страхотна и много ще улесни студентите :y:
П.П. Базата с данни все още не е пълна, но съм сигурна, че до началото на следващата академична година всичко ще е готово, пък и сесията свърши и мисля, че всички си знаят настоящите оценки :-P

Anck_Sun_Amun:
Не на всички им е свършила сесията,някои са в разгара и.

Светослав Енков:
Плюс не всички преподаватели връщат веднага протоколите в Учебен отдел, освен това няма кой да ги въведе навреме, понеже сега инспекторките имат много хора покрай държавните изпити и нямат време. Във ФМИ с тази задача натовариха други хора, но се оказа, че има проблеми със софтуера за въвеждане, както винаги и става мудно.

Би трябвало по някакъв начин самият преподавател да вкарва оценките веднага след изпита, ама това поражда други проблеми.

Емил Дойчев:
И аз мисля, че най-добре би било преподавателите да могат сами да въвеждат оценките в базата. А другите проблеми се решават с електронен подпис, който ако все още не, то в близко бъдеще ще бъде масово използван. Предполагам дори Университета може да поеме, част от разходите/дейностите свързани с издаването на електроннен подпис на преподавателите и служителите.

Атанас Терзийски:
Ако всичко това ми спести и писането на оценки в главната книга при инспекторките ще е 6! Като си помисля, че ми предстои да разнеса оценките на 60 човека и се изприщвам.

Относно електронния подпис, мисля че няма да се скъпо ако ПУ направи свое Certification Authority (CA). Не е нужно да ползваме платени такива навън, или също добър вариант е да ползваме BG.ACAD | CA, от където между другото е и сертификата на този форум.

CA обаче е далеч по-малък проблем за сигурността и довереността. Последно въпросната система работеше в Plain Text сесии между сървъра и клиента, което задължително не трябва да бъде така, дали и кога ще се реши този проблем - не зная.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия