argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Литературна теория  (Прочетена 2649 пъти)

viilli

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Литературна теория
« -: 26.09.2008, 13:44:48 »

Моля някой да ми каже нещо повече за изпита при Бучков, откъде да чета, неговите лекции бяха ужасно неразбираеми.
« Последна редакция: 21.12.2008, 12:49:58 от dlateva »
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re: Литературна теория
« Отговор #1 -: 27.09.2008, 13:31:22 »

В университетската библиотека има учебник в 2 части, който можеш да ползваш, със заглавие "Теория на литературата". Другото, на което е добре да обърнеш внимание, са: неговите книги от конспекта, тези на Бахтин, Гадамер, Еко, Козлуджов, Натов, Рикьор, Яус, Тодоров, Коларов, Игълтън, Богданов.  :-) Успех!   :y:
Активен
Love, love and love.

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Литературна теория
« Отговор #2 -: 27.09.2008, 13:52:29 »

Аз лично съм учила от лекции,които намерих от по-горен курс и ми свършиха доста добра работа.Ако имаш някой познат,който може да ти намери ще ти е по-лесно. :wink:
Активен
The best yet to come!!!

Vesinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Литературна теория
« Отговор #3 -: 29.09.2008, 18:53:56 »

Пък да Ви се оплача нищо не разбирам от лекциите на Бучков  :s: направо не знам как ще го взимам този изпит.
« Последна редакция: 21.12.2008, 12:51:02 от dlateva »
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Литературна теория
« Отговор #4 -: 01.10.2008, 17:50:34 »

С четене на препоръчаните в конспекта книги  :wink: Много сериозно четене.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

don vito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re: Литературна теория
« Отговор #5 -: 08.10.2008, 23:36:45 »

Тези лекции се зубрят,хора,те не могат да бъдат разбрани-казва ви го човек,който мина по този път преди две годинки,
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Литературна теория
« Отговор #6 -: 12.10.2008, 14:36:18 »

Аз мисля, че лекциите са по-добрият вариант от препоръчителната литература, защото въпросните книги са доста обемисти и трудни за разбиране :-) А пък лекциите на Бучков са систематизирани и разбираеми(лично мнение, въпреки че май никой няма да се съгласи с него) :-)
« Последна редакция: 29.10.2008, 20:14:40 от Καθαρός »
Активен

VeSSi4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Литературна теория
« Отговор #7 -: 29.10.2008, 19:17:10 »

Аз си взех изпита при Бучков преди 2 години и съм се готвила единствено и само от лекциите му... Като се абстрахира малко човек от някои неща може и да започне да разбира. Моя курс си избра устен изпит и си теглихме билетчета с по 2 въпроса и ни оставяше достатъчно време да си нахвърлим темичката писмено. После преглежда записките ти и може да те пита нещо допълнително може и да не пита. А Кръстев ни даде по едно стихотворение да определяме стъпките и похватите мисля. Аз имах злощастния късмет да науча всички теми без полседната, а тя ми беше един от въпросите. Бучката обаче се оказа човек и като видя, че поназнайвам, ми даде допълнителен въпрос. Това, ако беше писмен изпит си бях направо скъсана. Тъй че един съвет от мен, ако Бучков все още дава право на избор какъв да ви бъде изпита, добре си помислете преди да му отговорите!
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Литературна теория
« Отговор #8 -: 31.10.2008, 17:48:36 »

А пък лекциите на Бучков са систематизирани и разбираеми(лично мнение, въпреки че май никой няма да се съгласи с него) :-)
Ставаме двама :rock:
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков