argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Възвръщане на информация  (Прочетена 843 пъти)

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Възвръщане на информация
« -: 10.09.2006, 01:20:03 »

Интересувам как може да се възвърне информацията след форматиране на хард диск под Windows. Чух, че имало някакви програми такива, които оправяли нещата. Дорти пробвах с една - Power Data Recovery. Много е добра обаче няма крак никъде в интернет. И да има той не работи. Пробвах с една друга - EasyRecovery Professional обаче тя не възвръща всичката информация. Айде ако знаете някоя такава програм, която да е добра и да не е платена пишете. Ако имате крак или нещо подобно за Power Data Recovery пишете също.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Възвръщане на информация
« Отговор #1 -: 10.09.2006, 14:03:57 »

3 пъти мери - един път форматирай!

Много зависи как си форматирал диска, дали е само един дял, дали е целия хард, дали е RAW формат...

От доста време не съм сглупявал да форматирам нещо, което ми трябва, но по времето, когато всекидневно сглупявах използвах една DOS-овска програма, която се казва UNFORMAT, но от години не съм работил с нея и не съм сигурен, че ще ти свърши работа, но това не пречи да опиташ все пак!

Успех!
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Възвръщане на информация
« Отговор #2 -: 10.09.2006, 15:58:16 »

Значи хард диска е 200GB и е само един дял. Форматирах го по най простия и елементарен нячин, който може да съществува (чрез Windowsa XP от Computer Mangment). Сега провах няколко програмки обаче най-ефикасна се оказва тази Power Data Recovery обаче няма crack. Иван Давидов  ще потърся това UNFORMAT обаче мисля, че то е само когато си го форматирал под DOS. Вчера малко се пообразовах на тази тема токато търсих софтуер.
Активен