argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Студентски бригади  (Прочетена 5099 пъти)

pravorazdavatel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Студентски бригади
« -: 05.11.2006, 00:13:17 »

Здравейте и от мен. Аз уча Право, редовно, и съм втора година. Бих искал лятото да отида на бригада в чужбина, но ме притеснява стажът, който ще имаме лятото, тъй като той е две седмици през юли и ще попречи на плановете ми да замина. Искам да попитам някого, който е ходил на бригада, или има повече информация от мен, какво точно трябва да напрявя в университета и може ли стажът да се изтегли по-рано, или да остане за по-късно? Благодаря предварително.
« Последна редакция: 05.11.2006, 23:07:11 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Studentski brigadi
« Отговор #1 -: 05.11.2006, 22:52:00 »

Аз лично не съм страстен почитател на бригадите. Не виждам нищо лошо в тях, стига човек да има желание да работи по 20 часа на ден. Аз лично нямам мотиви да пробвам подобно изживяване. Обожавам пътуването, но не и по този повод. Ако държиш да видиш свят, както се казва вместо да работиш като луд 3 месеца по-добре кандидатствай по Сократ-Еразъм за обмена и така ще съчетаеш полезното с приятното. А ако става въпрос за пари тогава иди на бригада. Желая успех!
Активен

pravorazdavatel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Студентски бригади
« Отговор #2 -: 06.11.2006, 00:44:08 »

На мен ми е и за двете, но май повече ми се пътува  :-) Бих кандидатствал по програмата, за която пишеш, но английският ми не е много добър. Сега обаче ще се запиша на курсове по анг. към ПУ-то, дано да го понауча :-)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Студентски бригади
« Отговор #3 -: 06.11.2006, 21:00:07 »

Пиши какви са тея курсове към ПУ-интересуват ме.
Относно бригадите имай предвид, че заминаваш преди началото на сесията, което означава, че като се върнеш след дългото пътуване и многото работа, тук в БГ ще те чакат няколко симпатични изпита  :-D
Активен

pravorazdavatel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Студентски бригади
« Отговор #4 -: 06.11.2006, 21:42:02 »

Курсовете са 2 нива, а понякога се формира и трето. Едно ниво включва 45 академични часа, сумата е около 70 лв., като има изпит след всяко ниво, за който се доплащат 18 лв. Изпитът е преди редовната сесия. Едно ниво се минава за около два месеца и нещо, накрая се издава сертификат, който се прилага към дипломата. За повече информация - към филологическите кабинети (на третия етаж в Ректората, 300 и някоя стая беше). Второ ниво е започнало преди 1-2 седмици, а първо ще започва след около седмица. В курса са по 10-12 човека. Повече май не мога да кажа :roll:

Относно изпитите, които ще ми останат, ако замина за бригада, надявам се поне един - два да ги изтегля за по-рано, така че да не ми остават повече от два изпита за есента.
« Последна редакция: 02.03.2007, 23:28:05 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Студентски бригади
« Отговор #5 -: 06.11.2006, 23:00:55 »

Благодаря за информацията.
А на теб ти желая късмет. И тъй като виждам, че си 2 курс те съветвам да обърнеш специално внимание на ГП-материата е доста обемна, но за сметка на това интересна. По добре се подготви за редовната сесия, та да може да си свиркаш лятото, ако заминеш на бригада.
Активен

pravorazdavatel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Студентски бригади
« Отговор #6 -: 07.11.2006, 00:04:56 »

Мерси за пожеланието, и да, ще се опитам да си взема не само ГП, но и АПАП, както и изборните. На теб ти желая също късмет във всички изпити  :wink:
Активен

nikol.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • There's something about my heart...
    • Facebook
Re: Студентски бригади
« Отговор #7 -: 15.10.2007, 19:59:44 »

Я кажете сега тука какво стана? Има ли още такива курсов по английски? Какво представляват по-точно - ефективни ли са? И какво общо взето трябва да ми е нивото на английски език за да отида на бригада в САЩ? От кога трябва да започна да се интересувам и да си подготвям нещата ( да си търся програма, организация, работодател, да подавам документи, т.н.)? Наистина не ми се ще да изпусна някакъв срок или да се окаже, че няма места или нещо такова.
Знам че това е стара тема, но все пак ако някой реши да я посети и знае нещо по някой от ?-сите, моля ви се - пишете!
Активен
Wisdom is after me, but I run faster...

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Студентски бригади
« Отговор #8 -: 16.11.2007, 21:20:23 »

Аз   искам  да  отида   на  бригада    само   за   да  уча  английски   има  ли  някой   навит  да   ходим  заедно   нека  да   ми   се   обадина  тел639682    или   0885857488 Марин   Янков   в  момента  ходя  на  курс  1 ниво   в  вторник :D   и   сряда   от  17 30   до   19-30  в  1ви  езиков   кабинет  на   3-я   етаж  курса  е   интересен   и  ако си   пишем   домашните   може  да   научим  500-600думи   курса  е  72 лв учебника   е 10 лв  а  изпита   е18лв   :D :makeup: :-* :-*
Активен
Всичко е любов

nikol.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • There's something about my heart...
    • Facebook
Re: Студентски бригади
« Отговор #9 -: 18.11.2007, 15:57:39 »

И как е курса? За начинаещи ли е или за по-напреднали? Набляга ли се на разговорния английски или само писменно?
Активен
Wisdom is after me, but I run faster...

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Студентски бригади
« Отговор #10 -: 23.11.2007, 19:57:57 »

Курса  първо  ни во     е    за  по  тъпи  студенти   а  също   и   по   мързеливи  много  е   гот  но  във вторник   и   сряда  бях  в   София   и  пропуснах та  се  чудя   какво   да   кажа  на   госпожата  пък   и  кога  ще  наваксам   материала  в   курса  сме  предимно  студенти  които  са  учили  английски  в   курсове  скъсани  от  предишни  години   има  и  колежки   от   техническия  още  не   сме   ходили   на   кафенцее  и   не  се   познаваме   но е  много  яко   очакваме  попълнения
Активен
Всичко е любов

nikol.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • There's something about my heart...
    • Facebook
Re: Студентски бригади
« Отговор #11 -: 24.11.2007, 19:47:00 »

(Май не ми отговори на 1 от ?-сите, но както и да е.  :roll:  Явно като в повечето курсове се набляга на писменния.)
Нов ?-с : Има ли някаква определена дата, до която може да се запише човек за курса или може по всяко време?  :-)
Активен
Wisdom is after me, but I run faster...

Radinceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Студентски бригади
« Отговор #12 -: 29.11.2007, 15:20:00 »

Здравейте.Относно студентските бригади-ако наистина ви се ходи отивайте.Ще си изкарате незабравимо.Пък и нивото на английския ви език ще се повиши и без курсове.
Това лято бях на бригада  и другото заминавам отново.
Но сега съм трети курс и като се върна ще ме чакат цяла серия изпити.И въпреки това си заслужав.Тези четири месеца в USA вяха най-незабравимото ми лято.
Оттук нататък изборът е ваш.
Активен
Винаги има причина да сбаднеш мечтите си

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: Студентски бригади
« Отговор #13 -: 15.12.2007, 01:01:29 »

абе и на мен ми се ходи ама тва облигационно. маи никой не вземал от парвия пат, а?
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Студентски бригади
« Отговор #14 -: 15.12.2007, 13:31:49 »

Аз, както и доста други колеги го взехме от първия път. Не давайте чак толкова вяра на студентския фолклор.
Активен

nikol.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • There's something about my heart...
    • Facebook
Re: Студентски бригади
« Отговор #15 -: 17.01.2008, 18:55:46 »

Какво е това облигационно? М/у другото, да е чувал някой вярно ли е, че вече трябвало да плащаш към 40-50 лв. на ПУ, ако искаш да ходиш на бригада?
Активен
Wisdom is after me, but I run faster...

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Студентски бригади
« Отговор #16 -: 18.01.2008, 08:44:26 »

това  не  е вярно, :roll:
Активен
Всичко е любов