argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За лекцийте при доц. д.р Вл. ШКУРТОВ  (Прочетена 3387 пъти)

vuryss

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
  • Web developer

Имаме един доста кратичък въпросник от 636 въпроса :)
Благия доцент не можа да ни изпее и 1/4 от тях на лекции, и другите, трябва някак си да се оправим докато ги намерим :)
Някой от "военната фабрика" (както той я нарече) вече написал ли им е отговорите някъде? И ако може да ми каже къде че не знам дали ке успеем да ги намерим всичките :)

Той даже спомена че ги няма всички отговори дови в слайдовете :)

Че някой има ли си идея :?

Благодаря ви предварително :)


ПП:
Въпросния въпросник: http://www.fmi-plovdiv.org/vsh/KA/PDF/KAQuestions.pdf
Активен
Isn't it funny how people will believe the newspaper, but question the Bible ?

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re:За лекцийте при доц. д.р Вл. ШКУРТОВ
« Отговор #1 -: 15.09.2012, 22:11:28 »

Според мен има огромна вероятност отговорите на въпросите да ги намерите в приложеният към въпросника списък с литература. Като гледам дори всички книги са на български. По всяка вероятност могат да бъдат намерени в библиотеките.

Edit: грешка, 3 от 11те книги са на руски.
Активен

4olkata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
« Последна редакция: 24.09.2012, 22:31:38 от Таньо Иванов »
Активен

mag2011

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:За лекцийте при доц. д.р Вл. ШКУРТОВ
« Отговор #3 -: 13.10.2012, 00:14:44 »

Има ги. Не ми се гледаше линка, който ти беше дал потребителя преди мен, но така или иначе за 600+ въпроса няма как да имаш гаранция, че някой и друг не е сгрешен, така че моя съвет и това, което аз направих е да си прочетеш лекциите 1-2-3 пъти както и конспекта и после да прегледаш по памет дали готовите отговори съвпадат с това, което си запомнил. Ако си доволен от процента на съвпаденията, просто хващаш готовите отговори и почваш да зубкаш като примерен зубър. И не се отчавай, няма нормален човек, който да може да запомни 600+ въпроса, целият изпит е и малко късмет, но така е и в живота като цяло :)
Успех!
Активен

4olkata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:За лекцийте при доц. д.р Вл. ШКУРТОВ
« Отговор #4 -: 16.10.2012, 17:38:25 »

Ако прочетеш тия лекции един два три пъти и ще си избиеш всички мозъчни клетки камо ли после да зубкаш и 600+ въпроса, кофти тактика.
Активен

plam80

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:За лекцийте при доц. д.р Вл. ШКУРТОВ
« Отговор #5 -: 07.11.2012, 01:16:59 »

Има много варианти за "вярни" отговори, но почти всички са еднакво грешни. Мисля, че имам някъде проверени на 80-90% и са гарантирано вярни. Кажете на лично съобщение дали ви трябва за да се поразровя за тях, че отдавна съм минал изпита.
Активен

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re:За лекцийте при доц. д.р Вл. ШКУРТОВ
« Отговор #6 -: 22.11.2012, 09:20:13 »

Да ги търсиш или учиш един по един е лудост, според мен.

Ако знаеш как работят процесорите и компютрите поне на това ниво, на което се изисква, отговорите би трябвало да ти идват в съзнанието като прочетеш въпроса. Ако ти се струва двусмислен някой въпрос, на изпита ще обясниш защо и готово.

Всякакви книги за процесори, асемблер и архитектури ще ти свършат работа, в този курс се говори за архитектури на много примитивно ниво, май горе-долу микропроцесори от 70-те, така че всичко става.

БТВ, доколкото виждам, поредните въпроси често са отговори на предходните! :)

ПП. Какво учите сега по практика? Асемблер за 32-битов х86/486, който пишете вграден в C++ или нещо по-напреднало?
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com