argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ  (Прочетена 2901 пъти)

mosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« -: 19.05.2009, 23:08:11 »

След като изчетох тази (https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=8073.0) леко комична тема, която не ми даде и грам полезна информация относно прехвърляне в ПУ (фми) започнах да диря всякаква информация в сайта и се натъкнах на това.
http://www.uni-plovdiv.bg/site.jsp?ln=1&id=448
Цитат
25. РЕШЕНИЕ: АС на ПУ преценява, че необходимо условие за успешно осъществяване на учебния процес с прехвърлените от други висши училища студенти, за които не се предвижда държавна субсидия, е начално доброволно дарение (от страна на кандидатите за прехвърляне) в размер не по-малък от 500 лв. за предстоящ семестър.  За студенти задочници сумата е съответно 350 лв. Ако студентът се прехвърля в последната година на обучението, сумата се удвоява. Кандидати, завършили със степен "професионален бакалавър" или "специалист", правят начално доброволно дарение в размер не по-малък от 500 лв. за предстоящ семестър за редовно обучение или 350 лв. за задочно обучение.
От тук ми стана ясно, че ако искам да се прехвърля в ПУ информатика задочно трябва да заплатя начална такса от 350 лева. Тази такса включва ли семестъра? Eднократна ли е или трябва да се заплаща всеки семестър?
После продължих да търся и намерих това
http://law.uni-plovdiv.bg/?p=131
Цитат на: Юридически факултет
Съгласно Решение на Академичния съвет на ПУ, необходимо условие за успешно осъществяване на учебния процес с прехвърляне на студенти е начално доброволно дарение  в размер на 600 лв. за предстоящ семестър, за редовно обучение /например, ако студентът ще се обучава при нас  6 семестъра, общата сума е  3 600 лв. - тоест 6 семестъра по 600 лв./.

За студенти в задочно обучение сумата съответно е 400 лв. за предстоящ семестър.
Та защо тези цифри се различават? Във http://www.uni-plovdiv.bg/site.jsp?ln=1&id=448 е написано 350 лева за семестър, а тук 400. Тогава колко е за ФМИ информатика?
Много съм объркан  :yawn:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« Отговор #1 -: 20.05.2009, 16:17:05 »

Спри да дириш във форуми и сайтове и се обади в Учебен отдел или на секретарките на ФМИ!
Активен

mosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« Отговор #2 -: 20.05.2009, 18:50:44 »

Ако мислиш, че това не беше първото нещо, което направих, то жестоко се лъжеш. Обаче отговора от отсрещната страна беше "немога да Ви кажа, трябва да се говори с <insert random name>". Всички с които говорих по безкрайната верига от телефони ми даваха двусмислени отговори. Но няма значение, то се е видяло, че навсякъде е супер цирк в тая държава. Явно ще кандидатствам на ново.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« Отговор #3 -: 20.05.2009, 19:47:27 »

Жалко за ситуацията! От къде сте Вие? Да съдействаме нещо? Дайте подробности - ВУЗ, курс, специалност, успех (досега каквото сте учили във Вашия сегашен ВУЗ)?
Активен

mosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« Отговор #4 -: 21.05.2009, 00:27:36 »

Благодаря Ви за това, че искате да съдействате, но вече твърдо го реших, че ще кандидатствам на ново. Днес даже подадох документи за предварителни изпити, зарадвах се, че оценката от матурата от миналата година важи за ФМИ-то.

//малко оффтопик

Най-странно ми беше, когато попитах как стоят нещата със матурата във бараката на двора (информация за кандидат-студенти). Човекът (инженер), който дава информация там ми вдигна нервите до небето. Направи ми един бърз разпит и като разбра, че в момента съм в университета, който той е завършил, и искам да уча в ПУ информатика, първо започна да ме убеждава колко бил по-добър университета от който идвам, и как не трябвало да се местя. След това като му казах, че вече съм го решил, започна да ми приказва, как едва ли съм щял да вляза в информатиката, защото бил много висок бала. Миналата година кандидатствах и се класирах за информатика редовно, а балът, който аз имах беше поне с 5-6 пункта над минималният от трето класиране. Уточнявам, за да ви стане ясно, как един "колега" инженер ме оцени само със един поглед. И след като му казах, че съм бил приет миналата година ми измърмори "Ти, докато стигнеш т'ва програмиране, знаеш ли колко висши математики ще видиш?". Това ме довърши! Каза го просто ей така, извън всякакъв контекст! Естествено, аз продължих да му се обяснявам като някаква ученичка, че съм си взел всички изпити и контролни до сега, та даже и стипендия хванах в този така "труден" универсистет. Хвърли ми един от тези погледи, които само доцент Стефчо Йорданов може да изкара, когато гледа студент закъснял със 12 секунди за заверка, и ми каза "Прави к'вото щеш.".
По принцип по форуми не пиша, защото това си е чиста загуба на време, но искам да споделя, една миниатюрна част от малоумщините със които се сблъсках в последните дни (извън техническият, а ако отворя уста, там какво е положението, то сигурно 2 гигабайта чист текст ще ми е малко).

А, и някой, ако може да ми даде линк към примерни тестове по информатика или да ми каже дали има някаква книжка с такива тестове в някоя книжарницата? Днес питах за такива книжчици в книжарницата пред ПУ, но уви нямаше. Не, че нямам компютърна грамотност, но просто е хубаво човек да е информиран.
Активен

Slack

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« Отговор #5 -: 21.05.2009, 09:36:49 »

Ето тук има даваните тестове и изпити

http://fmi-plovdiv.org/index.jsp?id=324&ln=1
Активен

lyubo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« Отговор #6 -: 21.05.2009, 17:10:52 »

Човекът (инженер), който дава информация там ми вдигна нервите до небето. Направи ми един бърз разпит и като разбра, че в момента съм в университета, който той е завършил, и искам да уча в ПУ информатика, първо започна да ме убеждава колко бил по-добър университета от който идвам, и как не трябвало да се местя.

Е това ми идва в повече, не се стърпях да го отбележа в отделен пост. Не мога да повярвам, че има такива хора от администрацията на университета, който скоро завърших. Ние самите, ако нямаме самочувствие никой няма да ни го даде. Отделно, че явно човекът, с който е говорил mosh, явно никога не е стъпвал във ФМИ, явно никога не е чувал за ФМИ в институцията, в която работи, защото ако беше, вероятно щеше да му се прииска да завърши сега във ФМИ на Пловдивския университет ;-)

PS: ..... и в тази финансова криза, да отказваш на студенти, се е самоубийство.
Активен

А.Пенев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 157
    • www.alexander-penev.info
Re: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« Отговор #7 -: 21.05.2009, 18:46:14 »

...
//малко оффтопик

Най-странно ми беше, когато попитах как стоят нещата със матурата във бараката на двора (информация за кандидат-студенти). Човекът (инженер), който дава информация там ми вдигна нервите до небето. Направи ми един бърз разпит и като разбра, че в момента съм в университета, който той е завършил, и искам да уча в ПУ информатика, първо започна да ме убеждава колко бил по-добър университета от който идвам, и как не трябвало да се местя. След това като му казах, че вече съм го решил, започна да ми приказва, как едва ли съм щял да вляза в информатиката, защото бил много висок бала. Миналата година кандидатствах и се класирах за информатика редовно, а балът, който аз имах беше поне с 5-6 пункта над минималният от трето класиране. Уточнявам, за да ви стане ясно, как един "колега" инженер ме оцени само със един поглед. И след като му казах, че съм бил приет миналата година ми измърмори "Ти, докато стигнеш т'ва програмиране, знаеш ли колко висши математики ще видиш?". Това ме довърши! Каза го просто ей така, извън всякакъв контекст! Естествено, аз продължих да му се обяснявам като някаква ученичка, че съм си взел всички изпити и контролни до сега, та даже и стипендия хванах в този така "труден" универсистет. Хвърли ми един от тези погледи, които само доцент Стефчо Йорданов може да изкара, когато гледа студент закъснял със 12 секунди за заверка, и ми каза "Прави к'вото щеш.".
По принцип по форуми не пиша, защото това си е чиста загуба на време, но искам да споделя, една миниатюрна част от малоумщините със които се сблъсках в последните дни (извън техническият, а ако отворя уста, там какво е положението, то сигурно 2 гигабайта чист текст ще ми е малко).
...
Направо съм потресен... но не и учуден. :)

Без да коментирам само мога да цитирам това:

Цитат на: Колективен трудов договор
Чл. 15. Страните се задължават да не уронват престижа на ПУ “Паисий
Хилендарски” с каквито и да било средства и да работят за издигане на неговия
авторитет.

и това

Цитат на: Етичен кодекс на работещите в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски"
Чл. 11. Цялостното поведение в и извън Университета трябва да съдейства за утвърждаване на образа на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски” като модерно, конкурентноспособно и с високо качество на предлагания продукт висше училище.
Активен
А.Пенев

mosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Прехвърляне от ВУЗ в ПУ
« Отговор #8 -: 04.06.2009, 21:13:03 »

Здравейте отново (надявам се) бъдещи колеги!
Днес видях, че са излезнали резултатите от предварителният изпит по информатика и получих горе-долу прилична оценка (5.30), но мислите ли, че е достатъчна за информатика задочно, защото видях, че местата от миналата година са само 60. Местата тази година същият брой ли ще се запазят?

//съжaлявам, че не е нова тема, но нека ви спестя някой друг байт
« Последна редакция: 04.06.2009, 21:23:46 от mosh »
Активен