argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Степен специалист - помощ  (Прочетена 1552 пъти)

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Степен специалист - помощ
« -: 18.07.2007, 09:22:27 »

Здравейте колеги,
искам да ви помоля за малко помощ и информация.Става въпрос за моя близка, която е завършила колеж и сега е съответно с образователна степен специалист.Иска да си продължи образованието,но в София приемът по документи и е отказан.Въпросът ми е - може ли да кандидатства по документи (по диплома) в нашия университет,във вашия факултет.И ако в възможно, как става това.Знаете ,че в учебен отдел не са никак изчерпателни относно информация,питала съм ,но ме препращат по други кабинети.Ще ви бъда много благодарна ,ако се отзовете на молбата ми и помогнете с каквато и да е информация. Благодаря ви предварително :-)
Активен

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Степен специалист - помощ
« Отговор #1 -: 27.07.2007, 12:55:00 »

Ако и откажат и в Пловдивски защото има такава вероятност,понеже тук се поемат специалистите от европейски колеж по икономика и управление в Пловдив,който има договорни-естествено във финикийски знаци отношения,нека се обърне към Великотърновски университет.Там се приемат студенти от цялата страна,абсолютно съм убедена в това и нивото на подготовка е много добро да не кажа отлично.
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

anie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Степен специалист - помощ
« Отговор #2 -: 19.09.2007, 12:15:01 »

вече няма степен 'специалист". Всички станаха бакалаври, дори тези , дето са завършили преди 100 години. Врътката беше, че имат право да запишат магистратура само в същата спец и се учеше 2 години за магистър.
Моя позната завърши Европейския ...и сега учи същото, но в УНСС за магистър
Активен