argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Право на живот-нова тема за смисъла на живота  (Прочетена 2668 пъти)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Започвам нова тема за комплексното право на живот.Всеки човек има право да се роди,да изживее живота си до смърта с радост, удоволствие и удоволетворение.Освен това  включва да се създаде живот.Успоредно с това всеки човек има право да диша чист въздух,да пие чиста вода,и да яде чиста храна.Право на любов-да обичаш и да бъдеш обичан.Право на свободен достъп до информация,съответно свободен личен избор.Лични притезателни права.Право на комуникация със всичко съществуващо във Вселената.Право на връзка със собствения вътрешен глас-  висшето Аз.Право да искам и да получавам блага в изобилие.Право на мечти  .Право да  се реализират мечтите!Право на връзка с Дома, Бога  ,Вселената  ,Висшето Аз.Право на мълчание и концентрация.Други права!?
« Последна редакция: 08.10.2010, 02:22:28 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

какво означава притезание, че съм забравил вече  :?
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

И право на връзка с кораба-майка...
Кофти ден си избрал да откажеш дрогата...
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Започвам нова тема за комплексното право на живот.Всеки човек има право да се роди,да изживее живота си до смърта с радост, удоволствие и удоволетворение.Освен това  включва да се създаде живот.Успоредно с това всеки човек има право да диша чист въздух,да пие чиста вода,и да яде чиста храна.Право на любов-да обичаш и да бъдеш обичан.Право на свободен достъп до информация,съответно свободен личен избор.Лични притезателни права.Право на комуникация със всичко съществуващо във Вселената.Право на връзка със собствения вътрешен глас-  висшето Аз.Право да искам и да получавам блага в изобилие.Право на мечти  .Право да  се реализират мечтите!Право на връзка с Дома, Бога  ,Вселената  ,Висшето Аз.Право на мълчание и концентрация.Други права!?

Разнообразното и сложно съдържанието на правото на живот, както го описваш ти, съвсем него прави притезателно.Притезателно означава(както знаем всички ний,защото сме си взели изпита при Гл. ас. Шопов), че реализирането му зависи от действията, поведението, волята...........на едно определено лице.
То обаче е толкова притезателно,колкото непритезателно или потестативно.Напр. често упражняването на правото на живот води до едностранна промяна на правото на живот на другиму. :-D :-D :-D
Да не говорим, че към правото на живот приравняваш други права.
И какво значи
Цитат
право на комуникация с всичко съществуващо във вселената
.ОК ми нали дадено право за да стане "(суб.) право"  трябва да има аналог в действителността, да е на лице юридически факт от действителността, който впоследствие да е предвиден в хипотезата на дадена (правна) норма.По същата логика аз мога да кажа, че имам право на задгоробен живот.Или пък право на собственост на Юпитер.
« Последна редакция: 10.10.2010, 21:11:04 от paragraf 11 »
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Още един, на който: "Звездите му го говорят..."
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Добре колега,право на задгробен живот.Вярно , съгласен съм с него защото всеки в бъдеще време ще го реализира,съвсем правилно си го формулирал,понастоящем е в латентно състояние.Нали знаеш че всички права не се използват от човек в пълен обем.Както и правото да работиш след като вземеш дипломата в ръка също трябва да мине време , дакото ти се удаде случай да почнеш работа !Например право да гласуваш за народни представители-може да гласуваш  ,но може и да не гласуваш!Правото да имаш собственост може в някой следващ живот да го ползваш ако успееш да си изкараш нотариален акт за парцел на всяка планета от слънчевата система  и побързай защото луната я разграбиха американците!
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

На по- горния пост от колегата Лау мастер го моля да не споменава че гражданското право го е забравил - вярно учи се в 2 курс ,ами като грамотен човек да си отвори учебника на проф.Павлова и да си припомни: притезание -претенция...съдиите си отваряг всеки ден на с.з. законите , а един адвокат непрекъснато ако е забравил наученото.Между другото това не беше ли колегата взел си ДИ от първия път?
Активен
Всичко е любов

any_32

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

Ти остави това ами и половината му стаж бил минал :bravo: :bravo: :bravo:
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Гласуваш или не, правото да упражняваш професията или не.........при тях не правото е в латентно състояние, а неговото упражняване.За това то стои като възможност пред човека, да я упражнява или не, но ВЕЧЕ Е (субективно)ПРАВО, субективна възможност гарантирана от обективното право.
Докато напр. правото на собственост на Юпитер по никакъв начин не е гарантирано от обективното право, то просто не съществува.Вярно че след време човек може да стъпи на Юпитер(макар че тя е в газообразно състояние  :-D )и чак тогава ще говорим за право.
И тук ми хрумва още нещо ако приложим формулата субективно право-нарушаване на суб.право-притезание-иск/възражение-принуда, то ако ти отнемат правото на живот у кого принадлежи притезанието за неговата защита-на държавните органи, на наследниците ли или пък на задгробното ми АЗ.
Цитат
Още един, на който: "Звездите му го говорят..."
Съобщиха ми да предам на the_master  следното кодирано съобщение:
:mooning: :mooning: :mooning:                                   , ето пак изпадам в транс..................... :drunk: :drunk: :drunk:
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

На по- горния пост от колегата Лау мастер го моля да не споменава че гражданското право го е забравил - вярно учи се в 2 курс ,ами като грамотен човек да си отвори учебника на проф.Павлова и да си припомни: притезание -претенция...съдиите си отваряг всеки ден на с.з. законите , а един адвокат непрекъснато ако е забравил наученото.Между другото това не беше ли колегата взел си ДИ от първия път?

не е той, тоя си го взе от втория път. А иначе много добре знам какво е притезание  :wink:

 
Добре колега,право на задгробен живот.Вярно , съгласен съм с него защото всеки в бъдеще време ще го реализира,съвсем правилно си го формулирал,понастоящем е в латентно състояние.Нали знаеш че всички права не се използват от човек в пълен обем.Както и правото да работиш след като вземеш дипломата в ръка също трябва да мине време , дакото ти се удаде случай да почнеш работа !Например право да гласуваш за народни представители-може да гласуваш  ,но може и да не гласуваш!Правото да имаш собственост може в някой следващ живот да го ползваш ако успееш да си изкараш нотариален акт за парцел на всяка планета от слънчевата система  и побързай защото луната я разграбиха американците!

Това мислиш ли го сериозно, щото е пълна глупост. Какви права на задгробен живот, какви 5 лв. Как да не се използват правата в пълен обем. Правото ти на собственост над ,,адвокатския ти офис'' не е ли в пълен обем.   :wink: Правто да гласуваш пак сие в пълен обем но се проявява през определен период. Правото да работиш ти е в пълен обем, щото никой не те е ограничил до това какво да работиш, кога и. т. н. Даже ти специално, някой права ги упражняваш в свръх обем - например правто да имаш адвокатски офис, въпреки че нямаш нищо общо с адвокатурата!
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Гласуваш или не, правото да упражняваш професията или не.........при тях не правото е в латентно състояние, а неговото упражняване.За това то стои като възможност пред човека, да я упражнява или не, но ВЕЧЕ Е (субективно)ПРАВО, субективна възможност гарантирана от обективното право.
Докато напр. правото на собственост на Юпитер по никакъв начин не е гарантирано от обективното право, то просто не съществува.Вярно че след време човек може да стъпи на Юпитер(макар че тя е в газообразно състояние  :-D )и чак тогава ще говорим за право.
И тук ми хрумва още нещо ако приложим формулата субективно право-нарушаване на суб.право-притезание-иск/възражение-принуда, то ако ти отнемат правото на живот у кого принадлежи притезанието за неговата защита-на държавните органи, на наследниците ли или пък на задгробното ми АЗ.
Цитат
Още един, на който: "Звездите му го говорят..."
Съобщиха ми да предам на the_master  следното кодирано съобщение:
:mooning: :mooning: :mooning:                                   , ето пак изпадам в транс..................... :drunk: :drunk: :drunk:
За да изпаднеш ПАК в транс, на първо време трябва да си излязъл от него...
По всичко личи, че ти изобщо не излизаш...
Така че...ай по-полека...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Колеги я малко по весело.Ще ви задам един въпрос :Каква е приликата между жените и тайфуните?Отговор и жените и тайфуните идват с духане ,а си отиват с къщите!Сега няма да спорим по теориите на Савини и разните му там френски ,германски   школи за субективните  права на човека.Правото на живот включва и да се запознаеш с нова колежка от чужбина- от Мадрит или от Монпелие например , дошла по програма Еразъм,да я поканиш на кафенце, пък да си полафите за Европата, да я заведеш из Стария град на романтична разходка ,да пийнете по нещо в романтична обстановка!Студентските години са най- красивия спомен на всеки човек, така че дайте да се повесилим стига с тия теории !хихихих   инж.Янков 6 курс ,Право ПУ
« Последна редакция: 11.10.2010, 20:53:03 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Колеги я малко по весело.Ще ви задам един въпрос :Каква е приликата между жените и тайфуните?Отговор и жените и тайфуните идват с духане ,а си отиват с къщите!Сега няма да спорим по теориите на Савини и разните му там френски ,германски   школи за субективните  права на човека.Правото на живот включва и да се запознаеш с нова колежка от чужбина- от Мадрит или от Монпелие например , дошла по програма Еразъм,да я поканиш на кафенце, пък да си полафите за Европата, да я заведеш из Стария град на романтична разходка ,да пийнете по нещо в романтична обстановка!Студентските години са най- красивия спомен на всеки човек, така че дайте да се повесилим стига с тия теории !хихихих   инж.Янков 6 курс ,Право ПУ
Бай Марине,
за сетен път се убеждавам, че си напълно неграмотен, но затова пък си с големи претенции...
1.Да ти кажа, че МадриТ се пише с Д накрая, след това да те питам за кой Монпелие говориш, този във Франция или този в USA.
2.И на какъв език мислиш да комуникираш с тази/тези девойка/и? Ако е десетопръстната система или "дръж ми чантата, че ще говоря", моля уточнявай!
3.Онова с духането и къщата е валидно само за идиотите пак в USA! В БГ борим жените, така сякаш утре ще мрем, а строим така, сякаш ще живеем 250 години.
---------------------
Извода е, че ти си ЧИСТО ЛУД!
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

Според мен е време модераторът да изпрати тази тема в Рецикле Бин и за напрад да се филтрират темите, които пуска Бай Марин.

И рима вкарах   :hihi:
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Всеки човек има право да не отговаря на прости и тъпи колеги!Може да закривате темата!Резултата и получен!
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Всеки човек има право да не отговаря на прости и тъпи колеги!Може да закривате темата!Резултата и получен!
Хайде сега...прости и тъпи колеги...
Не с лошото де...
А ще ми викаш колега, когато и ти си вземеш ДИ...за сега само аз мога да ти викам така и то ако съм на кеф...
Активен

PPP

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43

Колеги я малко по весело.Ще ви задам един въпрос :Каква е приликата между жените и тайфуните?Отговор и жените и тайфуните идват с духане ,а си отиват с къщите!Сега няма да спорим по теориите на Савини и разните му там френски ,германски   школи за субективните  права на човека.Правото на живот включва и да се запознаеш с нова колежка от чужбина- от Мадрит или от Монпелие например , дошла по програма Еразъм,да я поканиш на кафенце, пък да си полафите за Европата, да я заведеш из Стария град на романтична разходка ,да пийнете по нещо в романтична обстановка!Студентските години са най- красивия спомен на всеки човек, така че дайте да се повесилим стига с тия теории !хихихих   инж.Янков 6 курс ,Право ПУ

Бай Марине, коя ще излезе с теб бе на "романтична разходка" ?  Случайно да си се поглеждал наскоро в огледалото ? Или си забрави и ЕГН-то ? Това, че ти постоянно кибичиш пред Ректората и оглеждаш младите момичета, не значи, че някоя ще е толкова безразсъдна да се излъже с теб. Бъди реалист! И не знам какво толкова се изживяваш като най-големият и най-разбиращият юрист! The_master много хубаво си ти го е казал ... ти си правист, а не юрист (поне засега) ! ! !
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Жалката работа е, че 70 % от темите във форума на юридическия факултет нямат нищо общо с правото.И малкото които пишем ги пълним с глупости.Бай Марин поне се мъчи да да вкарва някакви казуси и теоретични въпроси, колкото и да са лишени те от съдържание.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание