argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За дипломите - право...въпрос?  (Прочетена 3762 пъти)

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

До кога ще ги чакам тия да ми дадат дипломата???
Напъвах се да си взема всички държавни изпити, а те понеже съм печен ме мотаят вече 6+ месеца?!?!
Какво съм виновен аз, че мързеливците си отлагат изпитите???
БълХария!!!
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #1 -: 07.01.2011, 09:25:24 »

Майсторе, я по-Уекичко го давай. Всички чакаме. И не са ти виновни хората с отложени изпити, сеш' ли се. КОгато тогава. Ако ти трябва документ че си завършил -> Таня ще ти издаде :wink:

Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #2 -: 07.01.2011, 10:56:28 »

Майсторе, я по-Уекичко го давай. Всички чакаме. И не са ти виновни хората с отложени изпити, сеш' ли се. КОгато тогава. Ако ти трябва документ че си завършил -> Таня ще ти издаде :wink:
Слади виж ся...
Ба'ш вие сте виновни, щото сте тъпагьози!!!
Аз к'во съм виновен, че мислите бавно???
Или, че сте мързеливи???
Щото нали се сещаш, че заради такива "Калинки", държавата е на това дередже?
Или не?
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #3 -: 07.01.2011, 13:21:04 »

Каква пародия само.Докато колегата the_master чакаше дипломата си, всички останали си взеха държавните с по-хубави оценки от него.За онези
Цитат
тъпагьози
става въпрос.   :-D :-D :-D
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #4 -: 07.01.2011, 14:42:38 »

...
Ба'ш вие сте виновни, щото сте тъпагьози!!!
Аз к'во съм виновен, че мислите бавно???
Или, че сте мързеливи???
Щото нали се сещаш, че заради такива "Калинки", държавата е на това дередже?
Или не?
И сега, т.нар. майстор (а може би "Баш майстор") не може да приеме великата оферта. Викат го У ВКС-то да бачка, ама НА, он си нЕма диплома. И мисли толкоз бърже, че пропуска факта, че чаканата дипломка му трЕбе само за едно -  да си я покаже на баба си и дедо си... за всичко останало си има уверение-оригинал за завършено висше образование по специалност "Право"  :wink: . Ама нали требе некой да е виновен що седи без работа  :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #5 -: 07.01.2011, 16:38:43 »

...
Ба'ш вие сте виновни, щото сте тъпагьози!!!
Аз к'во съм виновен, че мислите бавно???
Или, че сте мързеливи???
Щото нали се сещаш, че заради такива "Калинки", държавата е на това дередже?
Или не?
И сега, т.нар. майстор (а може би "Баш майстор") не може да приеме великата оферта. Викат го У ВКС-то да бачка, ама НА, он си нЕма диплома. И мисли толкоз бърже, че пропуска факта, че чаканата дипломка му трЕбе само за едно -  да си я покаже на баба си и дедо си... за всичко останало си има уверение-оригинал за завършено висше образование по специалност "Право"  :wink: . Ама нали требе некой да е виновен що седи без работа  :-D

право в десетката Петров  :y: :handshake:
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #6 -: 07.01.2011, 16:58:44 »

...
Ба'ш вие сте виновни, щото сте тъпагьози!!!
Аз к'во съм виновен, че мислите бавно???
Или, че сте мързеливи???
Щото нали се сещаш, че заради такива "Калинки", държавата е на това дередже?
Или не?
И сега, т.нар. майстор (а може би "Баш майстор") не може да приеме великата оферта. Викат го У ВКС-то да бачка, ама НА, он си нЕма диплома. И мисли толкоз бърже, че пропуска факта, че чаканата дипломка му трЕбе само за едно -  да си я покаже на баба си и дедо си... за всичко останало си има уверение-оригинал за завършено висше образование по специалност "Право"  :wink: . Ама нали требе некой да е виновен що седи без работа  :-D
ПетроФФ,
понеже си тъпо парче, ще ти обясня:
1.Моят стаж почти мина, т.е. вече съм поне 3 месеца пред теб;
2.Не споменавай баби и дядовци, защото те може вече да не са сред живите, но твоят мозък това не може да го съобрази;
3.Работя доста отдавна и получавам повече от твойта майка и твойта леля взети заедно и уможено по 4;
4.Понеже тъпаците са ни заляли отвсякъде и "Калинките" се множат, затова и полуидиоти вече завършват право, какъвто е твоя случай;
5.Оня дето лае за оценките, може да продължава да живее в детският си свят и да си мисли, че те имат някакво значение;
6.Понеже сте полуидиоти и мързелаковци, ще ходите 5-6 пъти на изпита за адвокат и ще мрънкате, че се заяждат с вас;
7.И т.н.

Въщайте се на село и там има нужда от тарикати!!!
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #7 -: 07.01.2011, 19:08:34 »

... и полуидиоти вече завършват право, ...

 :-D   :-D   :-D
колко си прав ако знаеш... с едно уточнение  :wink: не "полуидиоти"  :-D направо цели... от друга страна пък... ти к'во си виновен....  :?
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #8 -: 07.01.2011, 19:22:51 »

... и полуидиоти вече завършват право, ...

 :-D   :-D   :-D
колко си прав ако знаеш... с едно уточнение  :wink: не "полуидиоти"  :-D направо цели... от друга страна пък... ти к'во си виновен....  :?
Аз не съм виновен, но системата е виновна...че те е допуснала...вместо да садиш праз, например...а това ти отива...някак, идва ти отвътре...
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #9 -: 07.01.2011, 19:32:56 »

ИваноФФ  :wink: ,
не ги разбирам тия работи с праза...моите баби и дЕдовци не са имали щастието да живея на село, но имам доста приятели... и от Карловско  :wink:.... ама те пък никога не са имали такива комплекси... недей се коркай толкоз... може пък жена ти да се падне от тук  :wink:

П.С. Размислих  :wink: днес имаш празник, а аз как говоря... ама и ти що не пиеш вече.
Сорка за кофтия тон.
Да ти е честито името и наздраве!  :handshake: Забрави за простотиите...
« Последна редакция: 07.01.2011, 19:36:31 от А. Петров »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #10 -: 07.01.2011, 19:37:36 »

ИваноФФ  :wink: ,
не ги разбирам тия работи с праза...моите баби и дЕдовци не са имали щастието да живея на село, но имам доста приятели... и от Карловско  :wink:.... ама те пък никога не са имали такива комплекси... недей се коркай толкоз... може пък жена ти да се падне от тук  :wink:
Не ми пука от къде имаш приятели, селски...
Но просто си изрисуван селяндур...
И това за бабите и дядовците го разправяй на твойта мама...тя си знае...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #11 -: 07.01.2011, 21:16:08 »

Да  ,един ден човек да отиде на Пампорово  на Иванов ден ,и да не повярваш как кризата се е отразила на дипломирани и недипломирани адвокати.!Успокойте топката млади и не дотам млади адвокати  плиз ,човек докато стане паралия,трябва да се научи да живее и  с по- малко от 1000лева.Това първо.Второ.Никога не давайте на заем повече от 5000 лева , даже и да имате запис на  заповед . Трето.Ако си докарвате 900лева месечно , никога не харчете 1000 лева , ами по- добре откажете цигарите    и с освободените пари си купете нещо лично за себе си--храна , дрехи,обувки,масажи,погрижете се за стайлинга си и не забравяйте  ,че кризата ще бъде дълга и продължителна ,може повече и от година да продължи-не се знае какво ще каже по въпроса нашия господ-бати Бойко!хихихихиЧетвърто.  Благодарете на всички ваши бащи майки баби дядовци лели вуйчовци и т.н. всякакви роднини  за помощта  ,която ви оказват  или ако се наложи може да ви окажат  в трудни моменти!Пето.Идеята за екологично земеделие в селските райони е доста привлекателна и човек не бива да пропуска хубавите идеи да минават покрай ухото му.В щатите екологично чистата селскостопанска продукция се харчи на цена 5-6 пъти по висока от нормалните цени.Какво лошо има човек адвокат да произвежда като хоби например екологичен праз като си осигурява допълнително по 8-10 бона на година от 1-2 декара в някое близко село до Пловдив или до Карлово.? Кандидат за адвокат инж.Янков 6 курс,Право, ПУ
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #12 -: 07.01.2011, 21:57:04 »

Бай Марине,
този път искрено ме развесили, благодаря ти!
Особено в частта за стайлинга и праза...
А ония гладници по-горе ще разберат колко корав е моркова, ама нека първо да го захапят...
Те си мислят, че родителите им ще ги хранят до пенсия, а после ще ги поемат децата...
Направо да почват с праза докато е време! :))))))))))))))))))))))
ПП
Бай Марине,
1000 лв. трябват само за храна на месец...и още поне 2 пъти по толкова за останалото...
Ако е за 3000 лв. на месец, струва ли си да си сменям професията?
« Последна редакция: 07.01.2011, 21:59:23 от the_master »
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #13 -: 07.01.2011, 23:36:59 »

ШШШ Майсторе я се успокой. Ти ако земаше толко много пари нямаше да се напиняш да учиш право паи да драпаш за тая диплома все едно ти зависи живота от нея. Я си помисли пак кой е тъп, ама първо си кажи оценките от държавните. И не ми се прави на великия разбирач, щото те виждам колко разбираш. Изобщо не ти е ясно нищо. АРЕ ПО-ЛЕКО ЧЕ ЗЕ ВЕЧЕ ДА МЕ НЕРВИШ И НЕ Е ДОБРЕ. :evil: COMPRENDE?

ПП: И по леко с квалификациите, щото само от твоите постове се долавя селския аромат  :wink:
« Последна редакция: 07.01.2011, 23:40:08 от law_master »
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #14 -: 08.01.2011, 08:06:55 »

...
Не ми пука от къде имаш приятели, селски...
Но просто си изрисуван селяндур...
И това за бабите и дядовците го разправяй на твойта мама...тя си знае...

Ех, Ванчо...Ванчо... и трето виШе да запишеш – все тая.  :-D ‘щото някой навремето не си е свършил добре работата да ти обясни, че наличието на диплома за висше образование всъщност не те прави образован. А за друтия ти проблем няма да говоря сега, че да не ме изкарат шовинист.
И сега, понеже знам, че твоите виШета ги взимаш не с учебници, а с четене на писаници в нет-а, напъни се още малко (чакай, чакай не чак толкоз де :-D ) и хвърли поглед по-надолу (после ще ти кажа ‘що).
9:1 Мъдростта съгради дома си, Издяла седемте си стълба,
9:2 Закла животните си, смеси виното си И сложи трапезата си,
9:3 Изпрати слугите си, Вика по високите места на града:
9:4 Който е прост, нека се отбие тук. И на безумните казва:
9:5 Елате, яжте от хляба ми, И пийте от виното, което смесих,
9:6 Оставете глупостта и живейте, И ходете по пътя на разума,
9:7 Който поправя присмивателя навлича на себе си срам; И който изобличава нечестивия лепва на себе си петно.
9:8 Не изобличавай присмивателя, да не би да те намрази. Изобличавай мъдрия и той ще те обикне.
9:9 Давай наставление на мъдрия и той ще стане по-мъдър; Учи праведния и ще стане по-учен.


Ноторен факт е мъдростта на цар Соломон. Което пък от своя страна, по аргумент от противното ще рече, че с теб въобще не е трябвало да се занимавам. Признат грях- половин грях.
Остани си със здраве все пак!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #15 -: 08.01.2011, 09:18:58 »

Бебчовци,
първо нямам намерение да ви чета несвързаните драсканици, второ нямам намерение да ви убеждавам колко получавам...но само за справка...колко ли получава един системен администратор в чуждестранна фирма, в която се говори само на английски?
Просто хората не са длъжни да знаят български...
А сега се сети защо съм завършил и право!
Фирмата плаща, за да има високо квалифицирани служители...сещате ли се селтаци?
И понеже на фирмата отдавна и е писнало да я лъжат и мотаят разни идиоти-юристи (като вас), иска да има свой собствен юрист, доказал се като специалист и лоялен служител, който никога не използва думите -> "незнам" и "немога"!!!
Като незнаеш и неможеш, четеш и учиш, за да знаеш и можеш...иначе никой не те търпи...
Ама вие празаджии от къде да ги знаете тези неща?
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #16 -: 08.01.2011, 10:43:46 »

....
Просто хората не са длъжни да знаят български...
.... иска да има свой собствен юрист, доказал се като специалист и лоялен служител, който никога не използва думите -> "незнам" и "немога"!!!
Като незнаеш и неможеш, четеш и учиш, за да знаеш и можеш...иначе никой не те търпи...
...
Точно така. Чети, Ванчо, чети... и започни от българския правописен речник  :hihi:... макар че твоите хора не са длъжни да знаят български  :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #17 -: 08.01.2011, 12:37:40 »

Хен си гладник, хем лаеш...като всички "Калинки" в БГ...само лаят...
Лай!
И гладувай!!!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #18 -: 08.01.2011, 13:51:05 »

Интересни дискусии имало в този форум, трябва да го посещавам по-често.
the_master, а дали парите, славата и всички останали благинки на този свят за нещото което е единствена и неуспорима ценност?... а дали изобщо са?

...който беше събрал много нямаше излишък, и който беше събрал малко нямаше недостиг; всеки събираше толкова, колкото му трябваше да яде.

Това е цитат, който иска - ще му дам и контекста, макар че не е важен в случая.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:За дипломите - право...въпрос?
« Отговор #19 -: 08.01.2011, 14:24:17 »

hi, адаш  :wink:,
поздравления за точния цитат, макар че за мен това момче, дето толкоз парадира е от ония израилтяни, които не са послушали Мойсей  :wink: Ако още не се е усмърдял, скоро ще го усети  :wink:
Дано да не решиш, че играта е загрубяла и да ни резнеш удоволствието да се позабавляваме с младежа  :-)

@ the_master,
Цитат на: the_master
Лай!
И гладувай!!!
Ванчо,
бях сигурен, че си някъде от околията. Убедих се, че дори не си от Карлово, а по-скоро от карловСКО (лошо няма, просто преход към следващото  :wink:).
За гладуването... явно нито ме познаваш, нито знаеш с какво си вадя хляба, та и затова не съм сигурен, че говориш на мен?! На мен ли говориш... сори, българският ти беше труден... Are you talking to me?

За лаенето.
Няма нищо лошо, че изпитваш такава киноложска страст и отглеждаш кучета пазачи в двора си... тази година празът държи цена. Та по тоя повод ПОЗДРАВЯВАМ ТЕ  :-D
« Последна редакция: 08.01.2011, 14:28:18 от А. Петров »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!