argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: практика  (Прочетена 3675 пъти)

Lp_guard

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
практика
« -: 07.07.2008, 10:29:52 »

практика в общината какво да правя?????
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: практика
« Отговор #1 -: 07.07.2008, 10:33:12 »

Отиваш със студентската книжка в общината по адресна регистрация и казваш, че си за стаж. От там нататък си го караш и накрая ти заверяват на края на книжката. В повечето случаи не се кара даже, а направо се заверява...
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: практика
« Отговор #2 -: 07.07.2008, 14:11:28 »

ами за прокуратурата как стоят нещета?
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: практика
« Отговор #3 -: 07.07.2008, 14:15:10 »

ами за прокуратурата как стоят нещета?

По същия начин. Там те забиват за няколко дни в деловодството да им подреждаш нещата, след което ти заверяват.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: практика
« Отговор #4 -: 07.07.2008, 15:00:37 »

По същия начин. Там те забиват за няколко дни в деловодството да им подреждаш нещата, след което ти заверяват.
Ново двайсет! И сега какво- трябва да си зарежа работата и да отивам в деловодството им...а нещо срок има ли, Дони я разкажи?! Да си взимам ли отпуск, шефката няма да ме пусне  :-D !
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: практика
« Отговор #5 -: 07.07.2008, 15:27:28 »

Когато миналата година го карахме с една колежка се наложи да си вземем 3 дена отпуска. Но може би, ако им се помолиш ще направят компромис.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: практика
« Отговор #6 -: 09.07.2008, 16:18:36 »

днес ходих при районния прокурор на гр.Сливен. Човекът беше доста зает и май много не му се занимаваше с мене и си ми подписа книжката без да ме бави. каза че ако искам мога да отида тая и другата седмица на дела да гледам и това беше. :wink:
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: практика
« Отговор #7 -: 09.07.2008, 21:42:42 »

колко  кредита  получи  за  тая  практика?
Активен
Всичко е любов

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: практика
« Отговор #8 -: 10.07.2008, 08:42:00 »

Кредитите си ги пише тук. За практиките се дават винаги по 4 кредита.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: практика
« Отговор #9 -: 10.07.2008, 13:02:08 »

днес ходих при районния прокурор на гр.Сливен. Човекът беше доста зает и май много не му се занимаваше с мене и си ми подписа книжката без да ме бави. каза че ако искам мога да отида тая и другата седмица на дела да гледам и това беше. :wink:
Не съм съвсем убеден, че идеята е да минеш метър с практиката. Станна работа- уж теорията не била важна и практиката трябвало да се гледа, тя щяла да те научи и т.н., а в същото време именно тези, които го твърдят се чудят как да не карат практика...
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: практика
« Отговор #10 -: 10.07.2008, 13:07:31 »

Никола, все пак има значение от самата практика. Практиката в прокуратурата е да те забият в архива да им подреждаш папките или да те сложат да слагаш я дати, я печати и други подобни. Така, че едва ли някой има нужда точно от такава практика. А и идеята на стажа е да те разпределят при прокурор, а не в деловодството и архива. Така, че оправдавам колегите, които пропускат "практиката", защото това време може да го оползотворят с наистина нещо практическо.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: практика
« Отговор #11 -: 10.07.2008, 13:40:33 »

колега, аз не съм искал да минавам метър, напротив дори щеше да ми бъде много интересно дори и да трябва да стоя в делоеодството. само че прокурора директно си ми каза че не му се занимава и че има работа и ако искам може да ми подпише книжката. освен това от университета никаква програма не са дали за тая практика и като ме питаха в какво точно се състои самата практика не можах да кажа нищо.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: практика
« Отговор #12 -: 10.07.2008, 13:42:05 »

Да... Донякъде е така. Аз лично карах стажа си в Районна прокуратура- гр.Пловдив. 2-3 дни бях в деловодството и се опитаха да ме накарат да остана за 2-те седмици там. Обаче, аз им казах, че не искам, и вследствие на това ме пратиха при районния прокурор да ме убеждава, че нямало да науча кой-знае-какво. "Мислите ли, че за 2 седмици ще навлезете в дебрите на прокуроската професия?", бяха неговоте думи. Обясних му, че не искам да стоя в деловодството и да подреждам документи или да снимам на ксерокс. На следващия ден бях разпределен при пр. Вълчева и твърдя, че ползата беше огромна!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: практика
« Отговор #13 -: 10.07.2008, 13:44:40 »

колега, аз не съм искал да минавам метър, напротив дори щеше да ми бъде много интересно дори и да трябва да стоя в делоеодството. само че прокурора директно си ми каза че не му се занимава и че има работа и ако искам може да ми подпише книжката. освен това от университета никаква програма не са дали за тая практика и като ме питаха в какво точно се състои самата практика не можах да кажа нищо.
Емотиконът накрая на мнението ти навява други мисли, а именно, че си изключително доволен от това, че не си карал стажа. Но както и да е! Успех!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: практика
« Отговор #14 -: 10.07.2008, 13:48:32 »

явно грешката е моя. но наистина не се радвам че не съм го карал. искаше ми се поне малко да видя как стават нещата но така се получи за което наистина съжалявам.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: практика
« Отговор #15 -: 11.07.2008, 01:26:42 »

Колеги, тъй като попаднах на темата за практика, бих искала да ви попитам от кой курс започва и дали е еднаква за редовно и задочно обучени? Благодаря предварително!  :-)
Активен
Победата обича упоритите

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: практика
« Отговор #16 -: 11.07.2008, 08:44:13 »

Започва след завършването на втори курс. А за задочното не съм запозната.
Активен

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: практика
« Отговор #17 -: 11.07.2008, 17:02:22 »

Благодаря за бързия отговор  :-)
Активен
Победата обича упоритите