argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Български и Английски език за напреднали чужденци  (Прочетена 896 пъти)

max11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Скъпи заученички и заученици, студентки и студенти,

може да има няколко смешни грешки в този текст, сащото аз съм Германец и не съм чел нито една книга на Български език.
Даже уроци за учинето на Български имах само 15 уроци по час и половина и то преди много години. Всичко друго учих така малко по малко.
Но не трябва и да знам перфектно до сега сащото не работя такава нещо сериозна позиция. Напротив продължавам да уча много неща.
Теи кат о Български езиково знание е горе долу добр за сега искам да уча ощте много подобре да стане. Да образувам, развивам, подобрявам, щлаифвам, моито знание на Български език. Имам амбицията да стане толкова добре да сечудат и професори когато говоря с тях като един Германец.

КАК МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ ???

Намерите ми линкове към кратки текстове с високо-кчествен стил на Български език. Може да са статие, репортажи, реферати, есеита итн. . Важно е да са писани от капацитетни личности от  всякакви полета на науците.

Същто е важно да не са прикалено дълги – примерно не по-дълги от няколко страници с изключениета може и да са 15 или даже 30 страници ако са супер качествени текстове.

КАКВО МЕ ИНТЕРЕСУВА НАИ-МНОГО ???

В момента както разберете от тука желая да развивам моите способности на ползване и разбиране на  Българският език на много по-високо ниво.

Същото мъжду друго в момента важи и за моите способности в основа с Английски език.

Много скоро ще почвам да тренирам и моите знаниета на Френски език към повисоко ниво.

Можеби след няколко месеца или след една година около ще почвам да уча и Руски или Китаиски – Мандарин.

Освен това наи-много ме интересуват няколко неща:

Мосъчни науци и невро-науци и всякакви полета около невро-науци

Психология

Философия

Медицина до някаде
Здравословно хранене и пиене

Таи Чи като гимнастични упръжнения – Чи Гонг / Чи Кунг –медитативно дишане

Таи Чи в ползването като самозащита– Кунг Фу – боини изкуства / маршъл Артс

Енжинерски технологий

Технолкогий за произжодството

Всякакви занаяти

Терапефтични танцове и гимнастики с подходяща музика

Масажи и искуството на масажи теория и практика

Аз се намирам в скъпоценното положение че мога да уча тези неща като СВОБОДЕН, Свободен Студент.

Имам редовнио доходи без да работя НО те стигат само добре за мене съм. Това е сащо нямам приятелка или жена. Те Българки всички почти са на мнение че един германец които е до тях трябва да ги поддържи. Ми не мога. За това сам се радвам на живота. Малко кофти НО не чак толкова страшно.

Ако трябва да плащам за една приятелка ще губя много по-вече от колкото щях да печеля.

Добре кои коя от вас има линкове към саитове или към текстоже на  Пи Ди еФ  или на МаикроСофт-Вьорд.

Важи за Български и за Английски език.

Английски владея около колото Български – Френски в момента още по-малко но пак добре до някаде.

Мраза яко да чета книги сащото имам лек проблем на кръст които обикновено обаче хич не се лечи.

Въпреки че мраза да чета книги и не съм чел 5 цели книги в живота си съм доста яко информиран по интернет и по телевизий и по аудио-фаилове на различни езици.

Краи на сметка четене има само фаида ако четеш в очите на хубави жени.

Мерси за вашо внимание
И
Не забравете не съм чел нито една Българска книга и съм Германец все пак


Не ев ажно толкова да зна еме чужди езици перфе ктно – важно да се разбираме с чужденци.
ЗСащтото и ние сме чужденци и всеки е чужденец – почти на всякаде !!!


Приятни мигове
И
Остер усът и ум

Ви пожелявам

Вашият
МЕКС (Макс)
« Последна редакция: 07.03.2010, 19:56:17 от max11 »
Активен

max11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Здрасти аз си отговариям сам първият въпрос,

разбира се краи на краи всичко прави един човек - кулата в париж и пирамидите и маината си илузий са станали заради идеи в една глава на един човек.

Така за да се намерият хубави текстове трябва да знам хубави афтори и хубажи линкове към тях.

препоръчвам ви да помнете всички капацитетни глави коите срещнате през живота информаций от тях. Защото вериятноста че ще има още по-вече хубави информаций от тях е доста голям тогава.

поздрави

вашият

(аз съм си мои човек)

МЕКС (Макс)
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Здравей Макс,
Искренни поздравления за напредъка ти по български! Чудесно се справяш.

http://www.amazon.com/Teach-Yourself-Bulgarian-Conversation-Guide/dp/0071499350

Това е една добра книжка за учене на български, но мисля, че твоето ниво е далеч над нея. Въпреки всичко тук таме в текста се забелязват грешки. За допълнително четиво - такива има колкото искаш, вероятно е добре да комуникираш с българи.

Успехи с езика,
А.
Активен

max11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19


8-) 8-) 8-)

Благодария много Атанас Терсиии и й ев,

НЕ търся книги и то и пиши в темата.
Търся кратки статиета, есейта, текстове, репортажи, реферати –
С развит интелигентен език, с богат речник на широки фасети,
oт интелигентни, умни афтори да са.
Или пак само именаta на авторите, за да ги намирам сам такива текстове от тях.

Обичам да чета само текстове до няколко страници – примерно до 3, 4 или 5 страници.
Само в ретки случай може да са малко по-големи и в много ретки случай до 15, 25 или 30 страници.

Очевидно е по-умно да чете човек кратки, есенцялно написани текстове.
По-вече книги може да се компресират с пълноценната тяхна информация на много малко страници.

Аз съм милиярдер в време - - - кажете - защо-трябва да чета излична, лошо или слабо формулирана информация, и бедно образувани идеи ???

Маи(, Юни, Юули и Август до даже сптември) знам зравнително яко добре Български поне за един Германец – и то без да съм чел до сега хич нито една цяла книга на Български.

Вашия
(аз съм си мои човек)

пожелявам ви
приятни мигове
и
остер усът и ум

по-здрави (да сте)
МЕКС (Макс)






Активен

max11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19



 8-) 8-) 8-)
  :bow:   :handshake:

  За Всички в форума,


ето ЛИНКа за вас

http://chitanka.info/

кажете дали е добър този линк

ако вие не искате или не можете да ми помагате

аз винаги ще мога да си помагам
поне до като съм здрав

  даже на вас мога да помагам страшно много

   но маи не искате ???
   Заслужавате ли го изобщо ???



 8-) 8-) 8-)
    :#1:   :bow:   :#7:  :sun:
Вашия
(аз съм си мой човек)

пожелавам ви
приятни мигове
и
остер усът и ум

по-здрави (да сте)
МЕКС (Макс)




Активен