argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прием с оценка от състезание  (Прочетена 767 пъти)

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Здравейте, разбрах, че в ПУ за да ме приемат не е нужно да се явявам на изпит по математика (понеже аз с това ще кандидатствам) ами можело и с оценката от някакви състезания. Някой може ли да ми каже нещо повече за тези състезания - къде се провежат, кога, как изобщо и от къде мога да получа някаква информация за тях? Благодаря предварително!
Активен

pustinqk

  • Гост
Re:Прием с оценка от състезание
« Отговор #1 -: 02.02.2010, 19:01:42 »

Копирам точката:

е) от националния кръг на олимпиадите по математика, по информатика,по информационни технологии и по математическа лингвистика, формирана по следния начин за зрелостниците:
        - над 70 % от точките на дванадесетия - 6,
        - над 66 % от точките на дванадесетия - 5,90,
        - над 62 % от точките на дванадесетия - 5,80,
        - над 58 % от точките на дванадесетия - 5,70,
        - над 54 % от точките на дванадесетия - 5,60,
        - над 50 % от точките на дванадесетия - 5,50;
ж) от регионални и национални състезания, организирани с участието на ФМИ, по математика, информатика, информационни технологии, математическа лингвистика, формирана по следния начин:
        - І награда - 6;
        - ІІ награда - 5,80;
        - IІІ награда - 5,60.
    * Всички конкурсни оценки са валидни до 3 години след придобиването им.
    * Записването на приетите по т. е) и т. ж) става до 15 юни в годината на дипломирането им.


Конкретно кои са състезанията, не мога да ти кажа, за съжаление. Аз бях на Иван Салабашев(задачите бяха почти като на матура), но то е през декември. Обикновено в училищата пристигат писма за състезания(питай учителя си), или може да провериш в сайта на някой и друг инспекторат по образованието.
Наистина ще е добре някой да изясни тоя въпрос.
Активен