argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Моля за помощ!  (Прочетена 8412 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Моля за помощ!
« Отговор #20 -: 20.05.2008, 16:42:02 »

Ivan Davidov :  znam ivane znam i az q poluchih ofertata ot BARS :)
Ivan Enev : i az ... nito 1 delphi ili pascalski gluposti
Alice_in_Wonderland : palni gluposti momi4e :)  OOP na C++ si e dobre ama go predavat zle. Ina4e si ima vsichko ta daje i poveche ot nujnoto :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Моля за помощ!
« Отговор #21 -: 20.05.2008, 21:35:24 »

Аз не съм написал и ред на Java и съм жив също! Аре, спрете с тия тъпи спорове... За което Ви плащат - за това ще учите и работите!
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: Моля за помощ!
« Отговор #22 -: 21.05.2008, 13:01:17 »

Айде и аз като първокурсничка да се обадя  :-P
C++ е егати гадния език!А това ООП не е никакво ООП за мен. За мен ООП = Visual Basic. Омръзнаха ми тея конзолни програми. Бих предпочела и Pascal пред тоя С++! Даже мисля че бих предпочела всеки друг пред него...

 :-X :headbang:

Това не може да е истина. Има нещо сбъркано някъде.
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Моля за помощ!
« Отговор #23 -: 21.05.2008, 13:49:29 »

Къде обаче?
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Моля за помощ!
« Отговор #24 -: 21.05.2008, 18:42:40 »

Хъм .. на C++ освен хубавата (лично мнение) реализация на ООП и бързината (пред benchmark-овете и аз мълча :-) ) нищо друго му няма. За повечето практически цели де ... :-)
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Моля за помощ!
« Отговор #25 -: 21.05.2008, 21:33:10 »

ОК, за колко време ще ми направиш форум като този на C++?
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Моля за помощ!
« Отговор #26 -: 21.05.2008, 22:12:33 »

За мен ООП = Visual Basic - съвременна българска поговорка.

Хвала, хвала на такива мощни капацитети! :bow: Беше въпрос на време истината да излезе на бял свят. Наистина, няма по-велик ООП език от Visual Basic, дори Visual Basic.NET ряпа да яде! (Извинявам се за лекия сарказъм, ама просто не мога да се сдържа...)

...

Алиса, искрено се надявам да говориш за  Visual Basic.NET, защото това е единствената разновидност от клона Visual на Microsoft, в който на езика BASIC са заложени истински ООП възможности.

А най-вероятно просто си имала предвид скоростна разработка на десктоп приложения (GUI), където Visual Basic наистна върши страхотна работа!
« Последна редакция: 21.05.2008, 22:15:33 от Иван Давидов »
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Моля за помощ!
« Отговор #27 -: 21.05.2008, 22:42:39 »

ОК, за колко време ще ми направиш форум като този на C++?

1:1 ли? Конкретно този може да се препише на C++ от добър програмист за 3-4 седмици усилена работа.

ПП: Нали не очакваш в това да влиза и писането на web-сървъра?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Моля за помощ!
« Отговор #28 -: 22.05.2008, 12:30:59 »

ОК, за колко време ще ми направиш форум като този на C++?

Има си GNU CgiCc C++ library, която поддържа HTML forms, CGI GET и POST functions, HTTP cookies и file uploads. Използва STL (Standard Template Libraries) и String класовете.

Е, не е толкоз приятно както на PHP/Java, но и реално големите писачи на веб приложения на PHP/Java повече ползват библиотеки и frameworks, които теоретично биха могли да се напишат на С++.

Спираме ли спора? Няма смисъл. Отговора на подобни въпроси е - ЗА КОЛКОТО СЕ СПРАВИШ! Ако дадеш на начинаещ да го пише на Java - може и 2-3 години да му отнеме...

Алиса, разбира се, има предвид GUI разработката, не езика. Наистина конзолните С++, особено с този досаден бъг във VC++ 6 в cin и cin.getline за низовете, ги побърква децата!
« Последна редакция: 22.05.2008, 14:09:29 от Светослав Енков »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Моля за помощ!
« Отговор #29 -: 22.05.2008, 12:51:42 »

cgibin ne stava vulnarable e taka i ne izmisliha fix i vsichko pisano ne nego se hackva tai che ne stava..
nachi nai mnogo da zagubish 4 sedmici :>

Alice : dushata ... Vizualnoto programirane (neznam nqkoi dali go vodi taka no kato bqh pyrvokursnik taka go vodih da kajem programiraneto na desktop prilojeniq ) ne znachi OOP programirane vsashnost nqmat nishto obshto

syshtestvuvat super qki toolkit-ove za GUI programirane kato GTK ( moje bi i Visual Basic ) deto ne sa OOP pone GTK hich NE E OOP.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Моля за помощ!
« Отговор #30 -: 22.05.2008, 14:17:34 »

Никъде не се питаше във въпроса кое е hackable и кое не е - все пак начинаещият, който ще пише припряно форума за 3-4 седмици на Java със сигурност ще допусне повече пробойни, отколото в моя гевгир, дето си цедя марулите за салатата в него!

Ставаше дума МОЖЕ ЛИ.
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Моля за помощ!
« Отговор #31 -: 22.05.2008, 15:05:18 »

Съмнявам се да може да се напише за 3-4 седмици на C++, въпросът по-скоро беше риторичен...
На практика за уеб се ползват най-много Java, PHP, .NET, Python, Ruby on Rails със всичките си производни.
Иначе е наистина полезно да знам, че се поддържат
"HTML forms, CGI GET и POST functions, HTTP cookies и file uploads"
ако случайно някой клиент поиска уеб-базирано приложение на C++.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Моля за помощ!
« Отговор #32 -: 22.05.2008, 16:45:53 »

ako sluchaino ima tkayv klient shte mu se izsmeq :)
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Моля за помощ!
« Отговор #33 -: 22.05.2008, 17:01:28 »

ako sluchaino ima tkayv klient shte mu se izsmeq :)

След което, Найдене, просто ще загубиш един клиент. Както се казва, клиентът винаги има право. Можеш да се опиташ да го убедиш, че това, което иска е глупост, но ако той мно-о-ого настоява на своето (и ако естествено си плаща разумната цена за това), тогава какъв е проблемът?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Моля за помощ!
« Отговор #34 -: 22.05.2008, 18:29:37 »

Иван Давидов, проблемът е, че трябва да си флеймим форума, иначе е ясно, че Найден ще пише и на Асемблер, ако се наложи. Както и аз, за мой срам, днес написах една задача за решаване на квадратно уравнение на Java за една позната. Още се чувствам предал себе си и Делфито. Хахаха....
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Моля за помощ!
« Отговор #35 -: 22.05.2008, 21:06:53 »

От къде тръгна темата до къде стигна. Както в 90+ на сто от случаите де :-)

М/у другото виждали ли сте тия бенчмаркове - http://shootout.alioth.debian.org/
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Моля за помощ!
« Отговор #36 -: 22.05.2008, 22:06:00 »

Нормално е да стане флейм след идиотските троления за C++ и уеб.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Моля за помощ!
« Отговор #37 -: 23.05.2008, 09:36:49 »

Като за С++ ти го вмъкна флейма!!!  :evil:
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Моля за помощ!
« Отговор #38 -: 23.05.2008, 10:26:02 »

Флейм не е да кажеш "C++ не става за уеб", а обратното, но както и да е. Нормално е когато човек има поглед само над C++ да се опита да го защити.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Моля за помощ!
« Отговор #39 -: 23.05.2008, 10:51:58 »

Никога не бих направил уеб приложение на С++, моля не бъркай понятията и не прави изводи какво знаем и какво не знаем! Аз съм на 41 години и веб и РС светът израсна пред мен и съм опитвал всичко по малко (не се хващай за думата "малко") - дори 1993-1994 съм пускал веб сървери и приложения (то дори не веб сървери, щото и това нямаше още, а ftp/BBS/email) точно на C++, поради простичката причина, че тогава нямаше все още нито Java, нито РНР измислени.

Ти май изобщо нямаш поглед в/у развитието и историята на софтуерната индустрия, ама това вече е флейм...  И не го приемай лично!
Активен