Пловдивски университет > free ping

WiFi - има ли почва у нас?

(1/2) > >>

baev:
Доста интересен сайт!

http://izone.ict.bg/default.htm

Май има светлина в тунела!  :-D

цоко:
ami to takova neshto si ima ot 4 godini v novata sgrada na PU kydeto e FMI-to...

biba:
За много години на всички! Бъдете късметлии!

По темата - не е много хубаво да има туй чудо почва у нас в настоящия му вид. Защото един пие пък друг плаща! Ама кой точно пие, колко, КАКВО и от чия чаша ... С електронните подписи, например...

Между другото, когато си купувах адаптера, в Пловдив в 20 магазина нямаше в наличност!!! В Смолян в първите 3 магазина ми предложиха по няколко модела. Да предупредя, че с compaq някои модели предизвикват нещо като "no monitor present", така че е желателна предварителна уговорка с търговците! Ако някой може да ми обясни защо ставаше така...

Атанас Терзийски:
Абе хора, за кви почви става дума? Вие сте се побъркали - wifi се прави с едно евтино устройство и още по-евтина карта, които могат да ти заместят опъването на кабел в малък периметър. Удобно е за семинарни зали или аудитории, където опъването на кабел е грозно, неудобно и непрактично, но wifi е екстра, а не реална мрежа. В библиотекара в ректората също има такава реализация.
А biba, от поста ти не схванах за какво говориш? Кво общо има електронния подпис с цялата тази история :)

Ай наздрваве, май тия постове сте ги писали между другото около празничната трапеза и руйното винце :)

OpenBSD:
Такова "чудо" наистина има в ПУ, но не ми се коментира за ФМИ как само работи. Явно там устройството е от хипер евтините и за това качеството на сигнала едва стига до 10%. Тези които бяха на OpenFest-а се убедиха в това. Пинг върви, но като тръгнеш да аксесваш мрежата и можеш да брадясаш.
Биба, нищо не схванах от постинга ти. Ако можеш да се обосновеш ще е добре за нас непросветените.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия