argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Специално от колигите от спец.БЕИ 1 курс с усмивка  (Прочетена 2975 пъти)

Точица

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте мили колеги,
Аз съм аутсайдера в групата още от самото начало на годината и въобще обучението ми тук... не съм особено въодушевена, тъй като винаге съм била такава в училище ... заради лудата си страст към литературата. Понеже уж тук трябваше да са влезли хора, които споделят моите интереси си въобразявах и горещо се надявах, че ще е така, уви в последствие се наденох на ... хорица, които нямат абсолютно нищо общо с това. Към 85% от тях идват тук да са далече от родителите и живота им е винаги купон, не идвата на лекции и упражнения без оправдателни причини.
Най-искрено искам да споделя нещо, което до болка ме възмути за сетен път в отношенията ни, аз самата втори семестър се налагаше да работя, тъй като родителите ми са инвалиди и не изнемогват да ме издържат само с пенсии, но въпреки това сме твърде богати, за да получавам стипендия/ само една СКОБКА ИСКАМ ДА КАЖА НА ХОРИЦАТА ОТ СОЦИАЛНО-БИТОВИ ... МНОГО МИ Е ИНТЕРЕСНО КАК С 350 ЛВ НА МЕСЕЦ ЗА 3 ЧОВЕКА И ДВАМА ИНВАЛИДИ 1 ГРУПА С ЧУЖДА ПОМОЩ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ПОВЕЧЕ ОТ 50% ОТ ТАЗ СУМА ОТИВА ЗА ЛЕКАРСТВА, МОЖЕ ДА СЕ ИЗДЪРЖА И СТУДЕНТКА НА КВАРТИРА , АЙДЕ ОБЯСНЕТЕ МИ ЗАЩОТО НА МЕНЕ МИ Е МАЛКО ТРУДНО ДА ВИ ГО ОПИША ДРАГИ/ И тъй одисеята ми по работодатели започна, да работиш колкото за сметки и закуски ... между другото работя от 17 год. Наистина таях надежди, че милите ми колеги ще ми помогнат поне с конспекти за сесията, да да ама не ... на въпроса колеги може ли да ми дадете конспекти да снимам стана е т`ва  :-X :? все едно им поисках кой знае какво ... нямам думи. Като прибавите и факта че поледния един месец дали в следствие на това, че спя по 3-4ч на денонощие, а работота ми е нощна, тичам за заверки и кисна в библиотеки, досто боледувам и плащам космически суми за лекарства ...
За край ... колеги благодаря на Бог, че ви има аз ще израстна и ще стана човек, а вие с тези си цености :D, надали ще бъдете оценявани особено много в обществото, а може би щи си останете и на ниво гимназия, като се има предвид, че се късате да преписвате :D на изпити ... :-D Сбогом бадете щатливи ... аутсайдера!!!
Всичко се връща!!! :D :wink:
« Последна редакция: 26.06.2007, 20:18:44 от Точица »
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

Здравей, мила Точице,
Искам да ти кажа, че си успяла да предизвикаш съчувствие с поста си, въпреки че не намирам причината да изливаш куп информация на хора, които не те познават и няма с какво да ти помогнат, но ти си решаваш.
От друга страна за да си аутсайдер и да не ти дават ПОНЕ конспекти сигурно си има някои причини, които не споменаваш... а и да няма такива, най-малкото, с което си заслужила това отношение, е, че очакваш хора, които да отговарят на някакви твои критерии-първи курс обикновено е така-хората попадат в нов град, искат да си поживеят малко-млади хора, нали? Може би са канили и теб? Не ми се вярва да не са (поне в началото). А от друга страна теб какво те интересува кой как си взима изпита? Нали ти си учиш и си знаеш, развиваш се и т.н. , значи ти не би трябвало да имаш проблеми. Не бъди завистлива-гледай си в паничката и САМО ТАКА няма да си останеш на ниво "гимназия" , както сама се изразяваш, защото си нямаш идея какви ще бъдат следващите ти колеги, с които ще работиш и за които сигурно таиш надежди, че ще се вписват в критериите ти за обкръжение. Дано наистина станеш човек и се научиш да пишеш грамотно, защото аз нямам твоите претенции за знания, но все пак си мисля, че имаш още какво да научиш-нещо, което някои още в гимназията научават.
Сега сигурно се чувстваш нещастна от това, че не си получила съжаление от някой, но със съжаление никой няма да ти помогне. Ако искаш продължавай да се самосъжаляваш, а ако искаш си седни на трибуквеника и се замисли къде грешиш. С най-добри намерения ти пиша всичко, дори да не изглежда така-успех ти желая и прогресивно мислене  :wink:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Точица

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравей Габи, никой не е претендирал за знания ... аз изобщо не съм добра студентка, просто си взимам изпитите със собствени знания без преписване, ако изкарам 2, то тя си е моя. Не копнея за съчувстве :-), всеки има избор да чете или не ... все пак живее м свобода на словото и всеки пише каквото си иска. Благодаря ти за това, което си написала, да знам, че имам доста проблеми с правописа, но те са в следстве на технически грешки, а някои са нарочни дори. Причината поради, която драгите ми колеги не ми дават конспекти дори ... аз самата не мога да я обесня за себе си, надали бих я скрила. Не съм такъв човек. В интерес на истината моите колеги има една единствена причина поради, която не ме харесват преклено съм искрена и казвам нещата направо в очите, без интриги, най-вероятно на моменти съм груба ... но какво да правя природа :-P. Трябва да си държа устата затворена и да не говоря много най-вероятно, ще се опотам да го правя макар, че не вярвам да помогне. Съжалявам ака си останала с впечетлението, че правя прибързани заключения за хората, просто съдя от действията им и държанието като цяло. Навярно и сега мислиш, че не съм права, но както казах и по горе всеки има собствен избор от вазможни множество решения. Може би и не мога да изразя нормално, да облека мислите си в думи, да има още да уча. :-)
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

Здравей отново  :-)
Ти си голямо момиче и сама си преценяваш какво, къде, кога, как... аз не съм човекът, който да ти казва каквото и да е  :blush: Само се пази от нарочни грешки, защото се свиква и си вредиш сама на себе си, а за твоята специалност не е добре  :roll: хайде, успешна сесия ти желая  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Vankata84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Здр. И аз сам БЕИ, ама IV-ти курс и също работя и нямам време за лекции и упражнения, но колегите за моя радост ми дават лекциите и конспекти.Та исках да ти кажа ако и трябват някакви конспекти,лекции или каквито и да било други материали,може да ми пишеш.
Активен

Точица

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Балагодаря ти предварително! :hug: :wink:
Активен

ElItO

  • Гост

Всеки си избира как да си вземе изпита-кой с преписване,кой не,всеки си знае....В крайна сметка не е работа на точица или запетайка да чете морал  grin на големи хора,които са си взели някакво решение.Аз съм БЕИ задочно и мога да ви кажа,че ако не са колегите  :heart: :heart: :heart:(да си снимаме лекциите един от друг)повечето не сме за никъде.В първи курс и ние се гледахме подозрително  8-)и не си давахме материали,но вече не е така(може би защото сме малка група и всички сме приятели  :hug:.......е,с малки изключения,но и на аутсайдерите никoй не би им отказал материали,ако ги поискат де).В наш интерес е да се спогаждаме и да си помагаме един на друг,никoй не печели от сръдни и фасони,нито е забавно,нито интересно.Радвам,се,че моите колеги са толкова разбрани и никога не сме имали конфликти  :-* :-* :-*
« Последна редакция: 28.01.2008, 13:35:56 от ElItO »
Активен

gerityyyyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
  • И антирекламата е реклама

виж,точице,мисля че не този форум е мястото,за да се оплакваш. :-D :-D
всеки в този шибан свят се оправя сам,разбери го  :s: и няма кой да ти помогне :s:
такаче слагаи  :-) на лице и да не ти пука  :-D :-D 8-)
Активен
Фалшиви хора толкова,че те сами не могат да се познаят!!!!

rensita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • DO WHAT YOU WANT!!!

Виж точице, това че някой не ти е дал някой конспект едва ли е, защото не е искал, а може би, защото или си го хванала в лош момент, или просто не знаеш как да си го поискаш!
Спри да се оплакваш и мойто положение както и на другите колеги не е цвете, но ние не се оплакваме има си приятели за тази работа, на които да се довериш.
А това кой преписва и кой не това си е за негова сметка накрая, когато се наложи понататашна реализация в професията.
Горе главата останаха само още два изпита!!!!
Етнология  :-(
Езикознание  :evil: това вече е проблем!!!! :-X
Активен

Erelwind

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72

ъх... "ново 20". Ще започна с правописните грешки... обичаш литературата? Влязла си със знанието, че искаш да учиш това? Това ти е в кръвта? Няма да се заяждам за всяка правописна грешка, сигурна съм, че останалите ще си ги намериш сама до края на обучението си в университета...достатъчно е да наблегна само на това "Причината поради, която драгите ми колеги не ми дават конспекти дори ... " Яяяяя си помисли отново за мястото на запетайката тук. Достатъчно за това.
Да започнем с основното...проблемът ти. Еми имаш проблем, не го отричам, но той не е в колегите ти. Лично аз си снимах 70% от лекциите от колегите. Проблемът си е лично твой, точно в теб, може би е в комуникативните ти способности? Да, ти сама казваш, че от малка си си такава :) време за промяна, мила точице. Не обвинявай другите за собствените си грешки, за интелекта, който ни показваш тук, за усамотеността си. Явно да си единак ти е в природата.  А "хорица" никак не ми харесва като общ знаменател. Говориш ми за някаква социална несправедливост. Бедните хора винаги озлобяват. Та мила... може би не всички са криви, може би не само ти си правата в този живот и може би човеченцето си ти :)
« Последна редакция: 05.02.2008, 21:18:48 от Erelwind »
Активен

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41

Честно казано не харесвам твърдия начин, по който ти отговориха колегите по-горе, но една истина дали е придружена с глазура или лай*а си е истина :)
Аз имам прекрасни колеги и наистина съм щастлива, че попаднах в този курс. Това ми беше второто желание и не съжалявам, че не ме приеха в първото. Всеки си има недостатъци и кусури, но човек се науча да не обръща внимание на малките неща и да ги отминава с усмивка, особено ако е наясно със собствените си ръбчета, за изглаждане.
Разбирам колко напрегнато и трудно ти е, но дали си опитала да обясниш на колегите си това ? Адски учудена съм от поведението им и наистина , може би, причината  е в теб. Когато някой от нас има от някъде лекции, които другите не са успели да намерят винаги се казва, така че всички да могат да ги снимат. Помагаме си , подкрепяме се. Преди и след всеки изпит почти целия курс се събираме на кафе и всеки казва онова, което е научил с цел да помогне на останалите. Харесвам атмосферата и ходя с удоволствие в Университета.
И в крайна сметка какво значение има кой преписва и кой не? Виж начина си на мислене, ако някой мой колега си е взел изпит дори с преписване, ще се радвам за него, че не е останал на поправка, а няма да подходя осъдително и начумерено, че той е изкарал по-висока оценка от моята. Всеки си гледа в паничката ;) Разбери, че без подкрепата на състудентите си си за никъде и както искаш от тях, така трябва да се научиш и да им даваш !
Не твърдя, че си изцяло виновна за случващото се, но понякога е добре да направиш преоценка на поведението си. Хубаво е човек да потърси вината преди всичко у себе си :)
Пожелавам ти успех от тук на татък. И не те съдя, просто се опитвам да ти помогна да проумееш някои неща.
ПС
знам, че имам проблем със запетайките, не ме изяждайте жива, моля  :-D :evil:
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

malvinarium

  • Гост

Темата е доста старичка и едва ли момичето, което я е пуснало влиза да чете отговорите. Понякога се иска да дадеш много малко, за да ти помогнат в труден момент. Аз също имам колеги, които са ми искали лекции, но им ги давам с удоволствие, защото имаме някакъв контакт и сме приятели преди всичко. Не знам дали бих дала, ако някой в последния момент преди сесия ми поиска лекции, без дори да му знам името. В моя курс имаше един подобен случай - колежка, която цял семстър не беше идвала и на една лекция, дойде в последния момент за заверки и да поиска лекции, много изненадана разбра, че на другия ден имаме първия си изпит по факултативната дисциплина. Определено животът е доста труден за повечето студенти в днешно време, но отзивчивост и добронамереност от колеги можеш да получиш, ако и ти си дал нещо от себе си.
Активен