argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по СБЕ  (Прочетена 2811 пъти)

danito89

  • Гост
Изпит по СБЕ
« -: 07.04.2009, 16:50:04 »

Някой били ми казал нещо за този изпит как протича.И дали знае някой при Гайдарова дали се минава лесно и на какво най мн държи.Мерси много  :-)
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Изпит по СБЕ
« Отговор #1 -: 10.04.2009, 16:06:47 »

А за какво точно става въпрос - фонетика на СБЕ,лексикология на СБЕ.Ако се уточниш ще е по-добре.
Активен

danito89

  • Гост
Re: Изпит по СБЕ
« Отговор #2 -: 13.04.2009, 13:21:22 »

Ми ние взех ме почти всико което се изучава т.е уча педагогика и вече минах ме фонетиката морфологията и още някои неща ще минем както казах всичко наведнъж опитват да ни дадат само тази година имам СБЕ.Даже контролна от дял нямах ме да се освободим ..
Активен

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Изпит по СБЕ
« Отговор #3 -: 23.04.2009, 13:31:30 »


взех ме --> взехме   
минах ме --> минахме
нямах ме --> нямахме

Гайдарова е изключително коректен преподавател. Не би трябвало да имате проблеми с нея.
Активен

danito89

  • Гост
Re: Изпит по СБЕ
« Отговор #4 -: 23.04.2009, 16:59:53 »

Извинявам се за грешки те ама пиша в час когато имам информатика и опитвам да пиша бързо за да не ми правят проблем иначе няма от къде другаде мерси много.Притеснявам се защото това е един от трудните предмети така ми казват който питам и , че е по важно да направиш упражненията от колкото теорията
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: Изпит по СБЕ
« Отговор #5 -: 23.04.2009, 22:13:34 »

Ако се справиш с практическата задача означава,че си усвоила теорията.Езиковедските дисциплини не са толкова трудни,просто си има определени правила,които трябва да се разберат и след това да се прилагат.Не мога да ти кажа нищо за изпита по СБЕ,защото при нас изпитите са върху конкретен дял от езикознанието(лексикология,фонетика и т.н.) ,но не е трудно,важното е да разбереш материала,само със зубрене не става,поне що се отнася до практическите задачи.
Активен

danito89

  • Гост
Re: Изпит по СБЕ
« Отговор #6 -: 24.04.2009, 16:43:20 »

Благодаря много :)
Активен