argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Избор на специалност- Маристри  (Прочетена 3830 пъти)

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

Здравейте на всички! Преминаха страстите около успешното завършване на степен бакълавър и сега съм изправена пред избор на магистратура( насочила съм се към БА; ПА и УЧР ).... разчитам някой от вас, който е запознат с тях да помогне в избора. Имам и следния Въпрос- магистратурите в ПУ  и в частност ФИСН  в каква форма на обучение са- редовни или съботно-неделни? Благодаря предварително :wink: :-*   
P.S.   Освен всичко друго няма да е зле да използвам възможността да се запозная задочно с бъдещите колеги.   :roll:
Активен
Да бе мирно седяло.......

AylinSK

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #1 -: 06.10.2008, 19:18:15 »

Здравей! Аз подадох документи за УЧР. Доколкото разбрах от форума, тази магистърска програма е интересна, лекциите са приятни, а някои от предметите, които се изучават са джоб тренинг, организационна бизнес стилистика, трудово право... Успех в избора и побързай, защото срокът за подаване на документи е до 10 октомври, ако не се лъжа.  :y: :-) :wink:
Активен

bbc22

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #2 -: 06.10.2008, 19:43:25 »

здравейте колеги! Магистратурите в ФИСН са редовна форма на обучение - лекциите се провеждат събота и неделя! Семестърът започва - началото на ноември!Успех на всички!
« Последна редакция: 06.10.2008, 19:45:25 от bbc22 »
Активен

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #3 -: 06.10.2008, 20:27:50 »

Да , знам за сроковете, знам и за "таксичките" от 800 лв.  :-o  Притеснява ме факта, че като цяло по въпросите свързани с магистратурите във ФИСН няма много яснота... особено във връзка с изучаваните предмети, начало на академичната година, форма на обучение..  Под редовна форма на обучение не бих се сетила , че се има предвид съботно-неделно провеждане на лекциите.. Благодаря много bbc22 за полезната инфо... а сега нещо и някой относно ПА И БА? Благодаря ви много!!
« Последна редакция: 01.11.2008, 15:53:02 от milomilo »
Активен
Да бе мирно седяло.......

AylinSK

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #4 -: 08.10.2008, 14:49:01 »

Здравей отново! Аз завърших ПА (бакалавърска степен) във ВТУ и не знам дали предметите се припокриват с тези в ПУ, а и едно е да учиш 4 години, друго е година и половина. Изучавахме доста права като гражданско, конституционно, административно, семейно и наследствено, трудово, право на ЕС, финансово, част от наказателно право. Освен това в програмата бяха включени и икономически дисциплини, както и психология и философия и много други. А относно БА смятам, че предметите, които се изучават са по близки до тези на стопанско управление, тоест имат повече икономическа насоченост. ПА е специалност, която стои между право и икономика, докато БА е по-близо до икономиката. Дано да съм била полезна! Успех!
 :y: :wink:
Активен

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #5 -: 08.10.2008, 15:26:12 »

Благодаря ти много AylinSK  :bow: Вчера направит трудният избор.. буквално в последният момент реших какво ще е и се надявам прословутата ми интуиция и този път да не е сгрешила :-)
 И така ако има някои кандидатствал Бизнес Администрация, ще ми бъде приятно да се запознаем :-)
« Последна редакция: 01.11.2008, 15:53:26 от milomilo »
Активен
Да бе мирно седяло.......

betsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re: Избор на специалност- Магистри
« Отговор #6 -: 09.10.2008, 14:07:35 »

Аз записах като първо желание Бизнес администрация и се надявам да съм от приетите.  :roll: Така, че ...бройката се увеличава.
« Последна редакция: 09.10.2008, 21:58:57 от fisn_adm »
Активен

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #7 -: 09.10.2008, 23:23:32 »

 :D :D Браво на детето. Ще се радвам много ако станем повече. Забелязвам много колеги избрали други магистратури, ние засега като че ли изоставаме... може ли такова нещо:
И така- Добре дощла в клуба :rock:
Активен
Да бе мирно седяло.......

betsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #8 -: 10.10.2008, 14:33:36 »

Браво на детето.
Какво ти дете...цяла мама съм. Да, и на мен ми прави впечатление, че за БА сме много малко хора и започвах да се питам защо така?! Но...малко, но качествени.  :bravo:
Активен

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #9 -: 11.10.2008, 13:08:52 »

 :bravo: :-P Това бе необходимо да се отбележе :-)  Пък каквото сабя покаже......
Активен
Да бе мирно седяло.......

maria_2103

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #10 -: 15.10.2008, 08:59:32 »

Аз подадох документи за Счетоводство и анализ. Има ли други ???
Активен

dimitrova_k84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #11 -: 15.10.2008, 09:25:42 »

И аз също за Счетоводство и анализ. Днес всеки момент ще излезне класирането.
Активен

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #12 -: 15.10.2008, 10:05:58 »

Успех на всички ни днес при класирането :wink: Сигурна съм , че стената на плача този път ще ни предостави по-положителни чувства :y:
Активен
Да бе мирно седяло.......

vanni24

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #13 -: 15.10.2008, 12:51:49 »

Аз също избрах Бизнес администрация, само че с продължителност на изучаване 4 семестъра  :wink:
Активен

betsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #14 -: 15.10.2008, 13:55:31 »

vanni24, значи може и да сме колеги цели 2 години. След като разберем резултатите, разбира се. :wink:
Активен

vanni24

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #15 -: 15.10.2008, 14:03:26 »

betine :), наистина може да сме колеги, само трябва да видим класирането  :wink:
Активен

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #16 -: 15.10.2008, 14:31:44 »

 :D Честито на всички колеги :-) Все още чакам БА икономисти 1 семестър и приетите миналата година  3 семестър да се появят.
Пожелавам на всички успешна академична година :y:
« Последна редакция: 01.11.2008, 15:54:31 от milomilo »
Активен
Да бе мирно седяло.......

betsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #17 -: 15.10.2008, 15:27:39 »

Да се похваля - приета съм Бизнес администрация. На всички, които все още са в очакване, пожелавам успех!
Активен

vanni24

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #18 -: 16.10.2008, 10:45:30 »

Аз също съм приета Бизнес администрация (4 семестъра)  :#1: :#1: :#1:, успех на всички останали
Активен

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!
Re: Избор на специалност- Маристри
« Отговор #19 -: 19.10.2008, 22:52:45 »

Хайде сега де  нека не се делим от началото,  ФМ съм аз ама ;)  не пречи да се поздравим нали така ...
Активен