argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: 2-ри курс, избираеми дисциплини  (Прочетена 1780 пъти)

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32

 Колеги, споделете впечатленията си от изборните дисциплини за 2-ри семестър, 2-ри курс. Не остана много време и трябва да избера. Интересува ме кои от тях са най-полезни за един юрист, кои са най-увлекателни и, разбира се, кои от изпитите минават най-леко  :-) Има ли смисъл да се записват повече от 2 дисциплини (при условие, че те дават нужните 9 кредита) ??

Ето ги и дисциплините:
1. Църковно право - 30 ч.- 3 к. - проф. Г. Петрова
2. Публична администрация - 60 ч. - 6 к. - проф. Е. Къндева
3. Теория на МО - 30 ч. - 3 к. - д-р Н. Бояджиева
4. Криминалистика - 60 ч. - 6 к. - проф. Й. Кунчев
5. Теория на държавата - 30 ч. - 3 к. - доц. Я. Стоилов
6. Философия на правото - 30 ч. - 3 к. - доц. Я. Янков
7. Дипломатическо и консулско право - 30 ч. - 3 к. - д-р Ю. Щерк
8. Обичайно право - 30 ч.- 3 к. - проф. П. Петров
9. Информационно право - 60 ч. - 6 к. - проф. Кискинов

 Ще се радвам колегите от горните курсове да дадат информация.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: 2-ри курс, избираеми дисциплини
« Отговор #1 -: 20.01.2008, 17:49:48 »

според  мене   няма  смисъл  от   много  кредити,  1   семестър  се  бях   поувлякал  и  аз   но   сега  2  семестър   вече  съм  по-хитър  и  записах  само  две--обичайно  право  и  теория  на   МО  !  по-добре  по  малко  но  по-качествено   ми   казаха!Всичко  е  въпрос  на   личен   избор  ако  имаш  време  можеш   всичките  да   запишеш---цената  е   една  и  съща  тоест  сем  Такса  нито  се   увеличава,нито  се  намалява!  избора  е  личен  и  всякакво  даване  на   съвети  е  противопоказно!успех  в  подготовката! :-)
Активен
Всичко е любов

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: 2-ри курс, избираеми дисциплини
« Отговор #2 -: 20.01.2008, 23:54:15 »

аз ти препоръчвам обичайно право и информационо право, тъй като и двете се вземат много лесно, църковно право не сам държал ама ми се струва безполезно, при цялото ми уважение към проф. Петрова. С публичната администрация нещата са по иначе - проф. Къндева изисква доста от студентите, докато теория на МО- там само ,,Надето" си знае :-D. Криминалистиката според мен ще ти е много интересна. За философия на правото нищо не знам но съм държал психология на правото при доц. Янков и от 15 човека имаше 15  6ци - там е малко ,,слаб(4) :-). за другите две незнам нищо но съм чувал за Ю. Щерк че бил готин /но може и да са само слухове :-)/
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: 2-ри курс, избираеми дисциплини
« Отговор #3 -: 21.01.2008, 00:04:15 »

От изброените аз съм държала само два - Публична администрация при проф. Къндева и Криминалистика при проф. Й. Кунчев. Като цяло от съм доволна. Криминалистиката беше особено интересна даже и за човек като мен, който не се погажда с наказателноправните науки. А колкото до ПА - там си е точно преповтаряне почти изцяло на администратинто право. Поне аз не си спомням да научих кой знае какво ново.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: 2-ри курс, избираеми дисциплини
« Отговор #4 -: 21.01.2008, 00:59:59 »

малка   поправка  в  по-горния пост! моите  уважения  не към  доцент  , а  към професор  Янко  Янков!  грешката  е  стара ,в програмата  но  някой  ден  ще  я   оправят!   между  другото  той  е  писал  интересни  книги  по  история  ,но  явно  тиража  е   много   малък ,  та  ги  има   само  в   Библиотеката  на  ЮФ !не  обича  кръчмарски   изказвания  ,   въпреки  че  той  си   позволява   свободно  използване на  жаргонни   изрази  и  епитети,   които  не  са  за  пред  дамите !усеща  кога  сте  прочели  неговия  учебник  ,много  се  кефи  когато  го  цитирате  и  дава  да  си  говорите  по  въпроси "Които  са  ви  направили  най-голямо  впечатление "  от  неговия   учебник!  :-) :yawn:
Активен
Всичко е любов