argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Относно изпитите на задочниците  (Прочетена 3585 пъти)

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Здравейте колеги. Подготвихте ли се за изпитчето по ИБДП в Събота или всички сме - кой каквото помни от темите по история, че то същото ?
Активен
Fortuna favet fortibus.

mi6o_milkov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #1 -: 22.10.2007, 17:22:56 »

Hodil li si na o4nite po IBDP? 6toto az ne sam i dali triabva da se u4i celia konspekt?

A niakoi da znae dali sa6testvuva vtora 4ast na u4ebnika na Galabina Petrova?
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #2 -: 22.10.2007, 19:59:37 »

Приятелю, спокойно имаш мнооого време- нали чак в събота е изпитът :-D Втора част няма, но материята от конспекта ви е в учебника на Димитър Токушев( по мои спомени) :-D
ОБЪРНИ ВНИМАНИЕ КАКЪВ УЧЕБНИК ДЪРЖИ СИНА МИ 8-)




Е, ТЕ ТОВА Е ВЪПРОСНИЯТ УЧЕБНИК, той(синът ми :heart: :-* :heart:) беше малък и не успя тогава да го прочете :wink:
« Последна редакция: 22.10.2007, 20:02:02 от A.Petrov »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #3 -: 22.10.2007, 21:19:05 »

Тя Гълъбина ни даде нейния и един друг учебник за трета българска държава ама на мен ми се струват леснички. Предполагам че най-трудният изпит ще ни е по Международно право при Ирена Илиева, но ще видим . Тя Гълабина има малко странен метод на преподаване, но предполагам че изпита няма да е кой знае какво ще имаме каде каде по-трудни от този  :?
« Последна редакция: 24.10.2007, 21:40:14 от Liglio »
Активен
Fortuna favet fortibus.

magito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #4 -: 23.10.2007, 11:09:17 »

mi6o_milkov,  проф.Петрова ни препоръча за Средновековието да четем от нейният учебник( "История на българската държава и право") ; за османския период от  " История на българската държава и право.Извори 680-1944 " съставен от П.Петров и Г. Петрова. ; за Трета българска държава от учебника на М.Манолова "История на държавата и правото.Трета българска държава 1878-1944 "
 трябва да научим всичките 48 въпроса от конспекта.изпитът е тази събота от 9 часа.


Liglio , името на проф. Петрова е Гълъбина.
Активен
Някои се мъчат да пришпорят и възбудят ума си; Аз,обратно -мъча се да го възпра и успокоя. Умът се заблуждава само когато се напряга.                                
                                                                        Монтен

М.Саневски

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • una harum ultima
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #5 -: 30.10.2007, 18:23:01 »

QUO VADIS DOMINE!?! До къде стигнахме-дългогодишен и ерудиран преподавател като професор  Петрова да бъде зована на малко име от студент по право,наричащ себе си ЛИГЛЬО! Господин Лигльо,може би аз не съм разбрал-да не би с проф.Петрова да сте били съученици или може би сте дългогодишни приятели?Ако не етака ,много жалко за теб г-н Лигльо.В едно отношение си точен-избрал си си възможно най-подходящото Прозвище!
Активен
Nihil est simul et ivenum et perfectum.

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #6 -: 30.10.2007, 20:38:30 »

Първо колега браво за знанията по латински, обаче този цитат от библията ( дано поне заеш откъде е), който си написал не е много удачно да го ползваш в сличая и преди Domine има запетайка ! А относно проф. Петрова щом съм я нарекъл на малко име може и да има защо не си ти човека който може да коментира...
« Последна редакция: 31.10.2007, 12:10:39 от Liglio »
Активен
Fortuna favet fortibus.

М.Саневски

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • una harum ultima
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #7 -: 30.10.2007, 22:42:41 »

Много добре знам от къде е цитата приятелю.Само ще ти кажа,че КЪДЕ СЕ ПИШЕ С "Ъ",а в латинския НЯМА ЗАПЕТАЙКИ.Дори в по-древния му вариант няма и разстояние между изписваните думи,дори няма и главни и малки букви!Забележката ти би била точна,ако ставаше въпрос за Българския,където преди обръщение има запетая,но не и в латинския.Гореспоменатите синтактични правила са изобретени много по-късно от Библията,а цитата който ти посочих,е изречен много по-рано от написването и.Но както и да е-без лоши чувства,но ти учиш право човече-научи се да бъдеш по-аргументиран!Успех!
Активен
Nihil est simul et ivenum et perfectum.

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #8 -: 30.10.2007, 22:47:56 »

Ей, живот тече тук вече,  усещате ли... :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #9 -: 31.10.2007, 12:12:30 »

Вярно е изречен доста по-рано, обаче виж в днешната Библия на латински със запетайка е  :-) В евангелието на Апостол Павел е. Но незнам точната страница  :-)
Активен
Fortuna favet fortibus.

jikoniko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #10 -: 31.10.2007, 17:33:39 »

Здравейте,как беше изпита по ИБДП,а по ОТП изпитът мина ли ви ?Какви са ви впечатленията ,кави са въпросите ,които задават на тях?А иначе как сте справихте ли се с  тях?
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #11 -: 10.11.2007, 11:36:52 »

Някой знае   ли   колко   въпроса  ще  бъдат   по  изпита  (Права  на   човека (   Предварително  Ви  благодаря    :makeup:
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Относно изпитите на задочниците
« Отговор #12 -: 20.11.2007, 00:36:12 »

Понеже   изпита   ни   мина   ще   Ви   разкажа   накратко   Бяхме   около  75-80  души   от   2  до  5  курс   Раздели  ни   на   2  групи   по   2   въпроса  не   дава   да   се   преписва   Всеки   е  длъжен   да   си   носи   студентската   книжка  или  някакъв   друг   документ със  снимка   и факултетен номер  Между   другото   е     много   готина   но   малко   бързо   приназва   и   не   успявам  всичко  да  си   запиша   но   нали   има   учебници  Благодаря  и  за   оценката   по   История   на  МО    на  18  11   2007 
Активен
Всичко е любов