argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: относно Облигационно право , Патентно право и Семейно и Наследственно право  (Прочетена 3423 пъти)

gentiko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Колеги много ще съм благодарен ако някой от вас сподели опита си относно това как минават изпитите по Облигационно право , Патентно право и Семейно и Наследственно право. Благодаря предварително. 8-) :handshake: 8-)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

1. Облигационно право - като Гражданското право. Трябва много да се чете и най-вече практически да се разбира това, което се учи. Аз лично блокирах на изпита, а и ми беше лошо. Но, ако си учил сериозно няма начин да не си го вземеш успешно. Най-важно е да си работел през годината върху казусите. Ас. Митев е просто страхотен преподавател и получихме много от него. Студентите губат много, че не им води вече той упражненията, защото е истински професионалист в тази област. Така, че колега ЗЗД-то перфектно + учебника също.

2. Патентното право е приятен изпит. Като цяло минава леко. Материалът не е много, учи се от лекции.

Семейното и наследственото още не съм го минала, така че не мога да коментирам.

Успех!
Активен

gentiko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Благодаря много за информацията жалкото е , че съм от София и работя много  ми е трудно за лекции но явно изтървам. Успех и на теб и понякога е добре и късмет да имаш. :handshake: :bow: :#1:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Късмет имам със сигурност. Родена съм под щастлива звезда  :sun:

Същото пожелавам и на теб. Още един съвет за облигацията - най-важното е да можеш да тълкуваш разпоредбите, да може да си ги представиш практически. Теорията също е важна, но я остави на заден план. Даже и да грешим, важното е да мислим.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659


Семейното и наследственото още не съм го минала, така че не мога да коментирам.


Ами, Семейно и наследствено право по принцип е устен изпит на редовна сесия и писмен на поправка. Не мога да кажа, че е невъзможен или нещо такова. Сравнително лесно се взема. Разбира се, трябва да се чете. И то немалко!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

krai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Ами да кажа на Гогов, че то за всички изпити е така, ако си чел не е невъзможно да си вземеш изпита, а и няма невъзможни неща :-D :mooning:
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Ами да кажа на Гогов, че то за всички изпити е така, ако си чел не е невъзможно да си вземеш изпита, а и няма невъзможни неща :-D :mooning:
Хайде, пак си помисли! Има един изпит, при който не се знае какво ще стане, независимо колко си чел!!!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

krai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

sleepy_devil

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

За МЧП-то е вярно,че учиш и после се надяваш да си го взел,но и семейното е учиш и после си е късмет,ако го вземеш.Когато аз държах изпита курсът беше разделен на 3 дни- първият ден беше устен,вторият-писмен(2 въпроса).....и имаше много ущетени колеги.Дано тази година е различно.Успех колеги!! :-)
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

а на този проф. Натов вярно ли че му изтича договора догодина и щял да се враща титуляра -т.е. след 2 год. няма да е вече той изпитващт ?
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

sleepy_devil

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Колега,всички така разправят и дано да е вярно,че проф.Натов измори половината факултет :-D
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

bube

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

относно облигационното, за препоръчване е да се седне при титуляра, асистентите просто no comment,говоря за Шопов и Митев,патентното право е тест като има и някой друг отворен въпрос и минава лесно
« Последна редакция: 24.04.2008, 20:44:02 от Kelli_Mutu™ »
Активен