argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Работа и учене  (Прочетена 1319 пъти)

blue_789

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Работа и учене
« -: 24.09.2013, 12:52:39 »

Здравейте, тази година ще съм за първа година в ПУ, приет съм редовно и въпросът ми е може ли да се работи докато учиш редовно и ако да какво, как, къде и така нататък.
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Работа и учене
« Отговор #1 -: 24.09.2013, 15:06:55 »

и аз тази година ще се опитам да съчетая ученето и работата, ако си намеря, но според мен ще е трудно, въпреки че не е невъзможно :)
Активен

katastrofa_92

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 227
  • ;)
Re: Работа и учене
« Отговор #2 -: 24.09.2013, 16:25:09 »

задаваш въпроси,на които отговор няма,защото никой не знае как ще му се стекат нещата и всичко е строго индивидуално и зависи от много неща
« Последна редакция: 24.09.2013, 16:28:03 от katastrofa_92 »
Активен

blue_789

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Работа и учене
« Отговор #3 -: 24.09.2013, 20:30:52 »

Защо пък да няма отговор? Питам защото всичко е абсолютно ново за мен, ако си намеря квартира ще съм сам докато намеря съквартирант и ще ми се наложи и сам да се издържам вероятно и нямам познати които да питам, затова направих тази тема знам че нещата са индивидуални, но ако има хора които редовно учат и работят същевременно да ми кажат трудно ли е, възможно ли е и така нататък.
Активен

LiFeFasT_DieLasT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Работа и учене
« Отговор #4 -: 24.09.2013, 21:57:17 »

Защо пък да няма отговор? Питам защото всичко е абсолютно ново за мен, ако си намеря квартира ще съм сам докато намеря съквартирант и ще ми се наложи и сам да се издържам вероятно и нямам познати които да питам, затова направих тази тема знам че нещата са индивидуални, но ако има хора които редовно учат и работят същевременно да ми кажат трудно ли е, възможно ли е и така нататък.
Да си редовно и да работиш си е трудничко братле. На мен това ще ми е второто висше, първото ми беше във УХТ и да ти кажа много време за разкатаване нямах камо ли за работа. Разбира се лекциите не са задължителни, може да го избуташ и само на упражнения да ходиш.  :wink: Но то тогава идва въпроса защо си се писал редовно, можеше и задочно да си, и 100 пъти по-добре щеше да си. Аз лично само 1 курс ще изкарам редовно тук, после се местя задочно, защото съм на 25 и отдавна не натоварвам мама и тати да ми плащат сметките. :-D Ако намериш нещо на половин ден ще е най-добрият вариант според мен. Но за съжаление в тая сбъркана държава като чуят, че си учащ и вдигат ръце, а в Дания примерно всячески фирмите приветстват и поощряват студентите, които искат да работят. Жалка работа.
« Последна редакция: 24.09.2013, 22:00:58 от LiFeFasT_DieLasT »
Активен

katastrofa_92

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 227
  • ;)
Re: Работа и учене
« Отговор #5 -: 24.09.2013, 22:03:13 »

не казвам,че няма да можеш,но е трудно много трябва нещо на 4 часа иили събота и неделя само знам ли ,сложно е много,просто защото редовното си е редовно,няма да ти направят програмата таака,че да ти остава време и  за други неща разбираш ли ме,иначе ако намериш  и успех дано намериш ти желая воля и  сили мноого,винаги съм се възхищавал на такива хора повярвай,не те познавам,но просто много се радвам за теб от цялото си сърце,и искам да се справиш дано успееш
Активен

blue_789

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Работа и учене
« Отговор #6 -: 26.09.2013, 16:31:14 »

еми то ми е пределно ясно, че няма да е лесно, мерси за отговорите :)
Активен

София_Стоянова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Работа и учене
« Отговор #7 -: 28.09.2013, 09:59:40 »

Всичко е относително, зависи колко ти се учи. Имам колеги, които работят и учат-някои на почасова работа, други на пълна смяна. При почасовата работа имаш шанс да съчетаваш сравнително качествено работата и ученето, но избереш ли пълен работен ден това несъмнено ще е за сметка на обучението ти. Принципно не си длъжен да ходиш на лекции, а само на упражнения, но какъв е смисълът да упражняваш нещо, което не си научил? Ако искаш да се издържаш сам и работата е важна за теб, тогава по-добре се запиши задочно...
Активен