argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За общежития 2012  (Прочетена 16719 пъти)

cody22221

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 163
  • Специална Педагогика
За общежития 2012
« -: 03.07.2012, 22:24:01 »

Втори курс съм, без поправки. Някой ако знае какво точно трябва да направя и какви документи са ми нужни за общежитията нека сподели  :-)
Активен
Не се бойте,че ще ви стъпчат. Отъпканата трева става пътека.

cody22221

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 163
  • Специална Педагогика
Re:За общежития 2012
« Отговор #1 -: 23.07.2012, 16:07:30 »

Ако някой има възможност нека снима и да качи как изглежда въпросната декларация за общежитията :-)
Активен
Не се бойте,че ще ви стъпчат. Отъпканата трева става пътека.

Blitzkrieg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • Лингвистика с ИТ (английски с немски)
Re:За общежития 2012
« Отговор #2 -: 25.07.2012, 14:27:02 »

Аз ще бъда I курс във Филологическият факултет тази година. Разпитах вчера (след като се записах) и ми казаха, че трябва да следим сайта на ПУ. Около средата на август ще излезе информация с нужните документи и условията (доходи или успех) за кандидатстване за общежитие. И някъде около 1-ви септември се подават документи и към средата на същия месец излизат резултатите.
Активен

mindonfire

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:За общежития 2012
« Отговор #3 -: 28.08.2012, 20:05:53 »

Здравей те.
Вече е публикувана в сайта на университета нужната информация за участие в класирането за общежитията. ( http://uni-plovdiv.bg/news/index/95/ )
На линкът е посочено кой студенти се настаняват в общежитията без класиране.
Аз отговарям на точка четири (4.СТУДЕНТИ ОТ СЕМЕЙСТВА С ТРИ ИЛИ ПОВЕЧЕ УЧАЩИ )
Някой може ли да ми обясни това по-ясно...Опитах се да се свържа за информация с Комисия по социално-битовите въпроси на учащите (032/261-329),но без успех.
Ще съм благодарен ако някой ми разясни как стоят при мен нещата...брат ми е студент във ВИНС,сестра ми ще бъде ученичка в 12 клас тази година,а аз студент първа година в ПУ.Според посочената информация,аз отговарям на критерият посочен в точка четири.Следователно ще получа място в едно от общежитията.Всичко звучи добре за мен до тук.Това което най-много искам да разбера е защо щом в семейството на студент има трима учащи,той се ползва с предимство пред всички останали.
Щом тези студенти се настаняват без класиране следователно доходът на родителят им/родителите не се взима под внимание?Не мога да намеря логика за това моля ако някой е по-запознат от мен да ми разясни!

Активен

mindonfire

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:За общежития 2012
« Отговор #4 -: 29.08.2012, 13:15:45 »

Най-сетне успях да се свържа с комисията по битовите въпроси и да ми обяснят как стоят нещата.
Ще може ли някой да ми каже къде се намират общежитията който ползва ПУ.Тия от комисията не са много общителни и не ми се звънни отново ,за да ги питам за това.Някой "колега" който е запознат би ли ми отговорил.Искам да съм наясно какви са условията в сградите на общежитията,за да мога да знам на къде да се насоча Подочух,че при подаване да документи за общежитие може да посочиш място където искаш да си.Като се замисля сега не ми е много ясно въобще каква е цялата процедура с тия квартири.На 21-ви излиза класирането,а настаняването започва от 25-ти.Някой ще ми разясни ли и това .


Активен

dessie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:За общежития 2012
« Отговор #5 -: 29.08.2012, 14:23:42 »

 http://uni-plovdiv.bg/news/index/95/  - Необходими документи за обшежитията ;)
 
  На 21 семтември ще излезе класирането за общежитията и ще можеш да разбереш дали си приет или не. На 25 септември се раздават настанителните заповеди.. тогава е една пълна лудница, бях потресена миналата година. Трябва да отидеш сутринта, раздават се номерчета.. аз бях там в 7 часа и ми дадоха номер 300 ;) Всички от студенски съвет бяха дали и даваха номерчета на познати около университета .. нищо лично,но не е честно.. правете го по скришно,за да не ви виждаме ! Извинявам се за отклонението, с въпросното номерче трябва да влезеш да ти дадат заповетта и евентуално да си избереш в кое общежитие ще си.И това е общо взето,но има много чаканеее..
 Аз имам също няколко въпроса ... приемат ли се общежитията хора в невзети изпити? А също на хората ,които са 2ри курс пазят ли им се старите стаи?
Активен
It's amazing what we can hide just by putting on a smile. :)

mindonfire

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:За общежития 2012
« Отговор #6 -: 29.08.2012, 15:12:13 »

dessie ще намериш отговор на твоите въпроси в темата за общежитията от миналата година(https://forum.uni-plovdiv.net/index.php?topic=14808.0). Там много хора задават въпроси като твоите.Мисля,че там ще откриеш нужната ти информация.

Прочетох във форумът,че в някой общежития има перални помещения?Това вярно ли е?Какви са условията на тези перални?Въобще ако има такива, студентите могат ли да разчитат на тях?

dessie щом тази година ще си втори курс трябва да може да ме светнеш по този въпрос?Ще съм ти благодарен!!!
И я ми кажи ,щом са те прецака ли с тоя номер 300...ти успя ли въпреки това да се уредиш на свястно място.Ако ми дадат и на мен голям номер мога ли да разчитам да се уредя в прилична стая?



« Последна редакция: 29.08.2012, 15:15:26 от mindonfire »
Активен

dessie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:За общежития 2012
« Отговор #7 -: 30.08.2012, 10:32:53 »

Въпреки номера , които ми дадоха съм доволна от стаята си, просто се чака много ...
  Ами не съм наясно с всички общежития,но ще ти кажа какво знам аз ... Аз бях в общежитията на Медицинския университет ( Царевец 2 ). Там са 2 блока - в единия ползвате баня и тоалетна 2 стаи , а в другия имаш собствен санитарен възел.Стаите не са нищо особено,но ако си я спретнеш става добре ( а сега ремонтират единия блок , но не се знае дали на ПУ ще се отпуснати стаи) . Там няма кухни и перални ..
  В чайкитее мисля ,че блок 2 отпускаха на хора от ПУ , но не съм сигурна.Там съм ходила ии стаите са сравнително добри , със собствен санитарен възел , на етажа имат кухня и пералня.На мен там ми хареса,но имам приятели , които се оплакваха от влага и така нататък.. А също там си близо по - близо до ПУ , а и наемът беше 40 - 50 лв...
  За Мариците и Благоев нищо не мога да кажа ... не съм ходила, а на слухове не се доверявам.Може би някои , които е живял или поне ходил трябва да ти каже.Надявам се да съм тии помогнала поне малко ;)
Активен
It's amazing what we can hide just by putting on a smile. :)

pavkata03

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:За общежития 2012
« Отговор #8 -: 31.08.2012, 19:29:14 »

Здравейте, ще бъда в 1-ви курс и не съм на ясно, все още, с много неща.Искам да попитам кой общежития са най-близо до новата сграда, понеже съм във ФМИ  и какви са условията там. Другият въпрос ми е мога ли да съм с приятелка в една стая т.е. с момиче ? Благодаря ви, предварително!
Активен

dessie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:За общежития 2012
« Отговор #9 -: 01.09.2012, 10:21:17 »

Общежитията на Благоев, но за условията нищо не мога да ти кажа.Трябва да имате сключен брак , за да сте двамата :)
Активен
It's amazing what we can hide just by putting on a smile. :)

komisar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:За общежития 2012
« Отговор #10 -: 05.09.2012, 20:48:06 »

Здравейте! Прочетох, че за лица с ТЕЛК над 70 % те биват настанявани в общежития без класиране. Въпросът ми е същата цена ли на ден заплащат, както останалите или се ползват привилегии ? Благодаря !
Активен

sashovski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:За общежития 2012
« Отговор #11 -: 06.09.2012, 03:45:27 »

Аз съм с един неизвестен родител и явно ще мога да вляза без класиране,но ако родителя работи в чужбина това проблем ли е? Т.е. няма никакви доходи...
Активен

mindonfire

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:За общежития 2012
« Отговор #12 -: 07.09.2012, 13:04:24 »

Разбрах,че в сградата на Чайка настаняват по трима в стая.Това вярно ли е?Има ли възможност да ме настанят там само с един съквартирант?Стаите подходящи ли са за трима?Ако някой вече е пребивавал на Чайка да ме светне по въпроса ,моля!

В "Комисията по битово-социалните въпроси на учащите" могат ли да ми дадат информация за за общежитията (за условията,броят на съквартирантите с който ще си,цената...) ?



« Последна редакция: 07.09.2012, 13:06:51 от mindonfire »
Активен

sashovski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:За общежития 2012
« Отговор #13 -: 09.09.2012, 03:09:16 »

Някой да има намерение да отговаря на въпросите?
Активен

pasho_pz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
  • Информационна физика и комуникации
Re:За общежития 2012
« Отговор #14 -: 09.09.2012, 15:28:56 »

Здравейте! Прочетох, че за лица с ТЕЛК над 70 % те биват настанявани в общежития без класиране. Въпросът ми е същата цена ли на ден заплащат, както останалите или се ползват привилегии ? Благодаря !
Плащаш 30% от месечната такса, която е 43 лв ако си в Марица + 30% от семестриалния депозит, който е 10 лв...но мога да ти кажа само за Марица 3
Активен
Физически факултет.

komisar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:За общежития 2012
« Отговор #15 -: 09.09.2012, 17:18:56 »

Здравейте! Прочетох, че за лица с ТЕЛК над 70 % те биват настанявани в общежития без класиране. Въпросът ми е същата цена ли на ден заплащат, както останалите или се ползват привилегии ? Благодаря !
Плащаш 30% от месечната такса, която е 43 лв ако си в Марица + 30% от семестриалния депозит, който е 10 лв...но мога да ти кажа само за Марица 3

Кое е най-доброто за живеене ? И когато ходя да подам документите за общежитие, мога ли да отбележа в коя сграда искам да отида ?
Активен

valushinku

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:За общежития 2012
« Отговор #16 -: 09.09.2012, 18:24:42 »

Аз имам един въпрос.Понеже съм с един родител какви документи се изискват освен смъртен акт на починалия родител?Благодаря предварително :)
Активен

pasho_pz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
  • Информационна физика и комуникации
Re:За общежития 2012
« Отговор #17 -: 09.09.2012, 20:56:01 »

Здравейте! Прочетох, че за лица с ТЕЛК над 70 % те биват настанявани в общежития без класиране. Въпросът ми е същата цена ли на ден заплащат, както останалите или се ползват привилегии ? Благодаря !
Плащаш 30% от месечната такса, която е 43 лв ако си в Марица + 30% от семестриалния депозит, който е 10 лв...но мога да ти кажа само за Марица 3

Кое е най-доброто за живеене ? И когато ходя да подам документите за общежитие, мога ли да отбележа в коя сграда искам да отида ?
За мен най-готино е в Марица, бил съм там 2 години и съм прекарал незабравими моменти, колегите са точни, условията са поносими, транспорта е удобен...абе ако искаш да учиш и съшевременно да си изживееш студентските години - там е мястото, но побързай, тъй като там желаещите са най-много по мой набкюдения
Активен
Физически факултет.

sashovski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:За общежития 2012
« Отговор #18 -: 09.09.2012, 23:46:21 »

Аз съм с един неизвестен родител и явно ще мога да вляза без класиране,но ако родителя работи в чужбина това проблем ли е? Т.е. няма никакви доходи...
Цитирам се за да получа отговор на въпроса,защото мисля,че го забравихте... :D
Активен

джобче с копче

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:За общежития 2012
« Отговор #19 -: 12.09.2012, 17:43:23 »

Освен доходите на двамата родители, изисква ли се бележка, извлечение, че аз и брат ми сме взимали семейни(детски) последните 6 месеца? На мен са ми отпускани докато завърша, т.е. юни месец тази година, а брат ми е по-малък и на него са отпускани без прекъсване.
Моля ако някой има информация относно този въпрос да пише!
Активен