Факултети > Филологически факултет

трудно за определяне

(1/2) > >>

taina-maina:
ЗДРАВЕЙТЕ,
Аз съм БАФ трети курс с йеланието да буда АФ, но това е друга тема.....
Искам да кайа за абсурда в образованието, ан които сум свидетел и , които много малко студенти осъзнават,а преподавателуте си затварят очите.
Имах голямото желание, следа като бях с английска паралелка в гимназията, да продължа да се занимавам сериозно с езика,както и го правих преди. Помислих, че ПУ щеми даде тази възможност.Милслех, че ще продължа да доизграждам знанията си. Тогава не проумявах, защо изпита беше с компоненти, напълно ненаблягани в  на образоованието до момента,а именно превод, диктовка и преразказ. като сеима на предвид колко граматика сме учили, би трябвало изпита да бъде такъв, за да могат да влязат хора,които има добри задълбочени знания за английскиа езикв гарматицхно лексикално отношение. Така щеше да има смисул да се продължава с MASTRE DEGREE, а не някакви хора, кадето не знаят основни времена и думи са тръгнали да учат БАФ или АФ. Няма логика, нагледах се накакви ли не образи окло мен, незнаещи защо са там.
С две думи искам да кайа,че сегасхниякандидат-студентски изпит е многопо-сполучлив начин да се отсеят добрите кандидати,които влизат със стабилни знанияпо езика.
............................................[/u][/b]

p6ebem:
Според мен за да бъдеш удовлетворена, ще трябва да кандидатстваш наново. Не виждам друг вариант. Едва ли можеш да промениш нещо в колегите си или в другите там неща от които се оплакваш.

Sayos:
Първо се научи да пишеш на български!

Ivan_Ivan:
За съжаление такова ни е образованието. Не само Аф и не само ПУ. Системата е гнила, колегите ти нямат никаква вина  :wink:

perliczka:

--- Цитат на: taina-maina в 27.03.2007, 13:41:29 ---защо изпита беше с компоненти, напълно ненаблягани в  на образоованието до момента,а именно превод, диктовка и преразказ. като сеима на предвид колко граматика сме учили
--- Край на цитат ---

Защото ако можеш да се справиш с тези видове текст, означава, че и граматиката, и лексиката, и синтаксисът са ти наред. А ти си могъл по-рано да се информираш какъв е изпитът по английски в ПУ.

Системата може да е гнила, но много и добри специалисти са се справили и са излезли от нея.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия