Факултети > Филологически факултет

За базите данни Springerlink и Scopus

(1/2) > >>

Manila:
Не знам дали сте обръщали внимание, но в сайта на Филологически факултет е обявено, че има достъп до информацията в тези сайтове:

Библиотека: през 2006 г. нашият университет е абониран за пълнотекстовата база-данни на Шпрингер, която можете да намерите на адрес: www.springerlink.com

През тази година имаме достъп и до Скопус - най-голямата база-данни в света (14 000 списания) с цитиранията на статиите: www.scopus.com (За справки - София Владимирова - вътр. тел. 448)

Правилно ли разбирам: можем да ползваме тези данни/не можем да ги ползваме - в Шпрингер няма достъп до повече статии, защото са платени - тогава за какъв абонамент става дума :roll:
А в Скопус пък въобще няма опция за регистрация или нещо такова - там пък как стоят нещата?

Ще се радвам ако някой се е интересувал, защото ако наистина иамме възможност да ползваме тези бази - ще бъде страхотно, защото вътре има ценна информация.

Darkzealot:
Дококлото разбрах от информацията на страницата им SCOPUS е разрешена само за определени IP адреси и ако университета е получил право то това ще става единствено и само от мрежата на Пловдивския Университет. А за SpringerLink това е още една on-linne книжарница.

Manila:
Тоест, обикновеният потребител няма да има достъп :?

Darkzealot:
Aко използваш Fokus.net мисля 4е ще имаш достъп поне до Scopus все още не съм го ползвал но имам голямото желание.

Manila:
Извини ме за въпроса, но какво е Foкus.net - за пръв път чувам :blush:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия