argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Лекции по ИТ  (Прочетена 9434 пъти)

ludata_baby

  • Гост
Лекции по ИТ
« -: 27.08.2008, 18:18:20 »

Някой може ли да ми даде лекциите по Инфотмационни технологий ( за 1-ви курс)  на Рахнев , че трябва да се явявам на приравнителен .. аре влезте в положение да не губа 1 година  :-( :-(
« Последна редакция: 27.08.2008, 18:52:09 от ludata_baby »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #1 -: 27.08.2008, 22:24:32 »

Загубили сте първите 7 години, не една! Пишете правилно и без грешки!

ИТ на Рахнев не са в 1-ви курс, кажете коя специалност сте поне? Доколкото знам, са за 2-ри курс, поне при специалност Информатика е така.
Активен

ludata_baby

  • Гост
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #2 -: 27.08.2008, 23:47:43 »

Не е нужно да се заяждаш на специалноста математика и информатика 1-ви курс по информационни технологии на ликвидациите пише Рахнев и ми трябват лекциите за да се ява на испита и евентуално да го взема и да сам 2-ри курс математика и информатика а не 1-ви понеже се прехварлих от математика.
А отностно писането ми не мисля че на теб ти влиза в работата колко години ми липсват.Аз ако сам искала да се задълбавам в писането щях да уча български език не матетика или информатика,ако ще помагаш ОК, ако не - не е нужно да се заяждаш  :roll:
« Последна редакция: 27.08.2008, 23:59:16 от ludata_baby »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #3 -: 28.08.2008, 14:18:26 »

Ох, да прочете доц. Рахнев на кого му влиза в работата и на кого не?

И дръжте по-спокоен тон, защото не ви подхожда!

Лекции е редно да искате от изпитващият ви първо...
« Последна редакция: 28.08.2008, 14:28:09 от Светослав Енков »
Активен

ludata_baby

  • Гост
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #4 -: 28.08.2008, 15:06:37 »

Да добре стана ми ясно че не можеш да ми помогнеш и как точно ти ще м иговориш за правопис като самия ти не можеш да пишеш прочети хубаво какво си написал ... и как разбра тона ми след като не говоря, а пиша?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #5 -: 28.08.2008, 15:16:08 »

Защо решихте, че не мога да ви помогна? Да, аз не мога да пиша, вие не можете да говорите...
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #6 -: 28.08.2008, 15:49:57 »

Колежке

... след като не се срамувате да държите такъв тон на ас. Енков, бихте ли споделили с нас и името си?
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

sondata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 284
  • Angels cry and devils lie The world is our stage
    • Локомотив Пловдив - това сме ние!
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #7 -: 29.08.2008, 12:04:57 »

Колежке

... след като не се срамувате да държите такъв тон на ас. Енков, бихте ли споделили с нас и името си?

Лудата Бейби.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #8 -: 29.08.2008, 12:31:23 »

ай стига сте нападали момичето ся много важно :)
нещо всички са изнервени напоследък може би заради жегите.. споко хора :Д


ако някой има лекции да и даде ако не :) да не пише !
Активен

Quasar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #9 -: 29.08.2008, 17:53:49 »

...на специалноста...испита ....и да сам........прехварлих....

Момиче... ти повече от средно образование не трябва да взимаш!

хахахаа
Активен

betsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #10 -: 29.08.2008, 21:11:18 »

Момиче... ти повече от средно образование не трябва да взимаш!
То и средното й е много...извинете за намесата, но се потресох!
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #11 -: 30.08.2008, 13:35:18 »

След като смъмрихме колежката за 'добрият' и правопис, нека все пак и дадем някое жокерче за изпита по ИТ:

1. Съдържанието на учебния план на дисциплината Информационни Технологии - http://fmi.uni-plovdiv.bg/bg%5Fver/edu/predmeti_mi_red_np2/info_tech.htm;

2. На изпита има и практическа част - на компютър се правят Word, Excel и HTML документи. За Word документа е задължително използването на стилове, иначе имате ниска оценка. Наблегнете повечко на тези неща!

3. Всичко живо наистина е още отпуска или ваканция и няма от кого да поискам материали.

PS. Никой не е искал да обиди колежката Ludata baby, но тя наистина, ако приложи подобен правопис на изпита по ИТ - изпитващите ще и намалят доста оценката, да не кажа скъсат! Пожелавам и успех на изпита по ИТ. А изразът "липсват ти първите 7 години" е нарицателен за лошо поведение, не е толкоз обиден (зависи от контекста, де).
« Последна редакция: 30.08.2008, 13:37:11 от Светослав Енков »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #12 -: 01.09.2008, 18:13:01 »

а ве не е баш така аз имам 6 а всички знаете как пиша :D  :mooning:
Активен

dima1983

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Привет на всички волни птички!
    • СВАТБАТА 17.08.08
Re: Лекции по ИТ
« Отговор #13 -: 03.12.2009, 17:03:01 »

След като смъмрихме колежката за 'добрият' и правопис, нека все пак и дадем някое жокерче за изпита по ИТ:

1. Съдържанието на учебния план на дисциплината Информационни Технологии - http://fmi.uni-plovdiv.bg/bg%5Fver/edu/predmeti_mi_red_np2/info_tech.htm;

2. На изпита има и практическа част - на компютър се правят Word, Excel и HTML документи. За Word документа е задължително използването на стилове, иначе имате ниска оценка. Наблегнете повечко на тези неща!

3. Всичко живо наистина е още отпуска или ваканция и няма от кого да поискам материали.

PS. Никой не е искал да обиди колежката Ludata baby, но тя наистина, ако приложи подобен правопис на изпита по ИТ - изпитващите ще и намалят доста оценката, да не кажа скъсат! Пожелавам и успех на изпита по ИТ. А изразът "липсват ти първите 7 години" е нарицателен за лошо поведение, не е толкоз обиден (зависи от контекста, де).

Колега линка не работи  :cry:
И аз съм в специалност МИ и доста ми е трудно понеже трябва да се явявам за 1 и 2 курс, че ако успея и за 3ти ама това вероятно ще е по-нататък...Незная къде да намеря помощни материали вече, а съм с бебе на година и малко, което напоследък ми се качва на главата и тъкмо проходи...Трябва да завърша тази специалност, понеже ми писна да седя на касата и да се оправдавам за грешките на шефовете си, когато се скапе връзката в целия град...Работя във фирма доставчик на нет все пак и не смятам с едно висше да седя на касата докато завърша второто...А освен това заплатата е десеторно по-голяма за програмист и шефката търси програмисти по СИ без друго...Моля ако някой може да ми помогне в безизходица съм!
Активен
ДИМА ЯНЧЕВА

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Лекции по ИТ
« Отговор #14 -: 03.12.2009, 20:34:33 »

Не работи линка, защото сайтът е нов вече....
Активен

dima1983

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Привет на всички волни птички!
    • СВАТБАТА 17.08.08
Re:Лекции по ИТ
« Отговор #15 -: 03.12.2009, 21:18:17 »

А нов линк има ли?Наистина съм затруднена макар че работя в ИТ фирма за нет все пак не използвам програмите цялостно за да зная всички опции и нямам идея как точно протича един изпит по ИТ...дори нямам конспект или нещо примерно...а време още по-малко, но това е друга тема  :#6:
Активен
ДИМА ЯНЧЕВА

uio

  • Гост
Re:Лекции по ИТ
« Отговор #16 -: 30.07.2012, 20:41:37 »

защо не пишете директно отговори ?
търсех лекции по ИТ а намирам как някакъв изкривен маняк и някоя анонимна пичка се карат.........
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re:Лекции по ИТ
« Отговор #17 -: 31.07.2012, 00:03:33 »

защо не пишете директно отговори ?
търсех лекции по ИТ а намирам как някакъв изкривен маняк и някоя анонимна пичка се карат.........

Каквито въпросите - такива и отговорите (включително и твоя). Безкрайно тъпо е да вдигаш тема от преди 3 години за да съобщиш, че не си намерил каквото те интересува.

Научи се да търсиш!

А както си го подкарал с обиди няма и да получиш помощ. И на мен ми дойдоха на ум няколко думи по твой адрес, но ще се въздържа. Защо ли...
Активен

Tina_Tarnar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
    • http://arto.bg/
Re:Лекции по ИТ
« Отговор #18 -: 31.07.2012, 09:00:50 »

Постоянно слушам критики от колеги, колежки и от всякакви хора - защо ми броиш пропуснатите запетаи, защо ми държиш сметка за правописа, какво ти пука на теб как аз пиша? Аз съм информатик, математик, счетоводител, не ми трябва да съм грамотен.
Никой не е задължен да пише правилно. Езиковата култура на човек говори за самия него. Смешно е, че хора пишещи напълно неграмотно, взимат дипломи за висше, та дори за средно образование. Смешно е, че много често точно те биват оценявани по-високо от онези, които напълно знаят как се пише и говори правилно. Вярно - другото е по-важно. Такива хора заемат и важни позиции - стават политици, важни клечки. Проблем е, че не са си и "мръднали пръста" да се поинтересуват и да разберат как е правилното изписване на  дадена дума, та едва ли ще се поинтересуват от народа и от по-сложни неща. Това е такова усилие за тях! Може би е проблем на системата, не знам, че пуска такива хора да кретат и завършват. Но е жалко за самите тях!
А да нямаш уважение към учителите, към хората изобщо, това е  символ на лошо възпитание. Аз работя със десетки хора на ден, занимавам се с езици и езикова култура, и мога да ви уверя, че онези, нямайки и най-малка езикова култура, всъщност нямат никаква такава! Имайте уважение към хората, ако искате те да имат такова към вас! Осенявайте усилията им, тези на господин Енков и на другите. Те работят за нас!
Активен
http://arto.bg/ - Езиково обучение. Преводи и легализация

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Лекции по ИТ
« Отговор #19 -: 01.08.2012, 10:14:26 »

Ако питащият за лекции колега наистина е колега, имащ този изпит скоро, той ще знае, че лекции и материали във форума директно няма да намери. Има ги по емейлите и фейсбук групите на съответните курсове (по-несигурно нещо от общ емайл на курс не съм срещал, ама това е друг въпрос). Във форума се задават конкретни и точни въпроси. Писва ни от абстрактни въпроси или от общи въпроси (как да се запиша, какви документи трябват - има си ги тия неща в сайта на ФМИ или се пита инспекторката). Също ни писна и като на Найден Гочев "аз пиша с грешки, ама пак имам 6 на изпита", защото има и 100 други човека скъсани...

От доста време се обсъжда (има известно съпротивление) всички материали и лекции задължително да ги има в сайта на ФМИ онлайн достъпни. Дано има скоро развитие по въпроса. Някои ги има, но са дадени на доброволен принцип в секцията Е-Обучение в меню Обучение.
Активен