argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: MIO vs Makroikonomika  (Прочетена 3632 пъти)

Cayenne

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛуД
MIO vs Makroikonomika
« -: 22.09.2006, 14:32:13 »

Iskam da pipitam koq ot dvete spesialnosti bihte izbrali na moe mqsto :?
Gledam v balovete ot tazi godina che do chetvarto klasirane balat za Makroikonomikata e bil nai-viskok ot vsichki speialnosti v PU ... tova li e nai prespektivnata specialnost v momenta ?
Активен

viar4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #1 -: 22.09.2006, 14:40:27 »

според мен няма смисъл въобще да се чудиш аз веднага бих избрала МИО, според мен освен че е мн по-интересна е и по-перспективна (благодарение на езиците), а макроикономика-като всички икономически специалности, абе МИО си е МИО няма кво да си говорим.
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #2 -: 22.09.2006, 15:14:32 »

Gledam v balovete ot tazi godina che do chetvarto klasirane balat za Makroikonomikata e bil nai-viskok ot vsichki speialnosti v PU ... tova li e nai prespektivnata specialnost v momenta ?
Ako po bal opredelqsh naj-perspektivnata specialnost, to tova trqbva da e informatikata sigurno, zashtoto maj 60-tiqt poreden priet beshe s bal 36, i chak 100-niqt - s 31.20...
Активен

Cayenne

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛуД
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #3 -: 22.09.2006, 16:59:42 »

Mnogo sam obarkan,zashtoto vseki mi kazva razlichno ,a do utre trqbva da resha kakvo shte ucha... :?
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #4 -: 22.09.2006, 17:46:57 »

Мен ако питаш не му мисли толкова кое е по-перспективно и кое не е. Живот и здраве ще имаш 4-5 години да учиш, а за това време много неща могат да се променят. Най-добре си реши какво ти е повече на сърце и какво ще ти е по-приятно на теб да го учиш и за кое ставаш повече, защото в крайна сметка каква е ползата да учиш нещо, колкото и да е перспективно, ако не те бива за него и не ти е приятно да се занимаваш с това!!! Освен това допитването до други за съвет крие и доста рискове. Ще чуеш много мнения, които много ще се различават и виждаш, че повече се объркваш, а и с тази анкета има голям шанс да докараш някой скандал във форума между МИО и Макроикономиката. Просто се успокой, седни и помисли, кое искаш повече!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

fair

  • Гост
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #5 -: 23.09.2006, 00:20:55 »

аз веднага бих избрала МИО, според мен освен че е мн по-интересна е и по-перспективна (благодарение на езиците)
Аз доколкото знам в МИО се учи само един език - английски. Мисля, че ако искаш да учиш втори език трябва да си платиш допълнително (поне така беше преди 1-2 години). :-D
Активен

BoFFo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #6 -: 23.09.2006, 13:06:49 »

Бала на макраоикономиката е по висок защото се влиза само с един изпит по избор- бълграски,история,география и т.н и оценката се взиама 6 пъти,докато при мио-то освен изпит по български ,история ,география... и пак т.н  :-) се кара изпит по чужд език и затова бала е по нисък.А за преспективата е трудно да се каже.Но ако искаш да учиш икономическа специалност което и да учиш няма да сбъркаш.
Активен
fortuna favet fortibus

viar4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #7 -: 23.09.2006, 14:56:44 »

аз веднага бих избрала МИО, според мен освен че е мн по-интересна е и по-перспективна (благодарение на езиците)
Аз доколкото знам в МИО се учи само един език - английски. Мисля, че ако искаш да учиш втори език трябва да си платиш допълнително (поне така беше преди 1-2 години). :-D
за ПУ нзм със сигурност но в другите унита се учат минимум два (задължителни)
Активен

Cayenne

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛуД
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #8 -: 24.09.2006, 04:54:48 »

Kakvo oznachava minimum 2 ezika ,che moje i 3 da se izuchavat li ???  :-o
Активен

viar4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #9 -: 24.09.2006, 18:06:57 »

в УНСС например се учат два, преди се учеха три на някой места, но не е само един.
Активен

marigi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #10 -: 27.09.2006, 10:16:14 »

Zdraveyte,pi6e vi studentka,koqto 6te bude 3 ti kurs MIO v PU.Iskam da vi kaja,4e se u4at 2 ezika sled 1 vi kurs.Kato vtoriqt ezik e izbiraem.Ima6 pravo da izbira6 mejdu ezik ili druga ikonom. disciplina.No izbere6 li 1 put ezik,ne moje6 posle da se otkaje6 ot nego da go izu4av6 do kraq na sledvaneto si.Otnosno izborut m/u Makroikonomika i MIO az predpo4itam MIO.Po nqkoi disciplini Makroikonomika u4at po raz6ireno i zadulbo4eno,a pri MIO e sukraten dosta material.
Активен

Cayenne

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛуД
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #11 -: 29.09.2006, 03:50:22 »

Iskam da popitam drugo neshto az poneje ne sam ot Plovdiv vqrno li e che trqbva da sme v PU v nedelq imalo nqkakvo tarjestvo i zadaljitelno li e da idvame (shte sam 1vi kurs)
Активен

DreBuS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #12 -: 31.10.2006, 08:58:47 »

Бала на макраоикономиката е по висок защото се влиза само с един изпит по избор- бълграски,история,география и т.н и оценката се взиама 6 пъти,докато при мио-то освен изпит по български ,история ,география... и пак т.н  :-) се кара изпит по чужд език и затова бала е по нисък.А за преспективата е трудно да се каже.Но ако искаш да учиш икономическа специалност което и да учиш няма да сбъркаш.

Значи, ако искам да кандидатствам за специалност "Макроикономика" в ПУ, трябва да държа само изпит по Български? И няма да ми гледат други оценки, освен дипломата, разбира се?  :|
Активен
Всеки има правото да говори,
но не всеки има право да стиска ръката ми!

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #13 -: 31.10.2006, 15:56:45 »

Бала на макраоикономиката е по висок защото се влиза само с един изпит по избор- бълграски,история,география и т.н и оценката се взиама 6 пъти,докато при мио-то освен изпит по български ,история ,география... и пак т.н  :-)

А, математиката къде я скъта?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Alinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • Fo®bidDeN :)
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #14 -: 27.09.2007, 09:49:52 »

Iskam da popitam drugo neshto az poneje ne sam ot Plovdiv vqrno li e che trqbva da sme v PU v nedelq imalo nqkakvo tarjestvo i zadaljitelno li e da idvame (shte sam 1vi kurs)


И аз съм 1 курс, ама май не е задължително да се ходи  :wink:
Активен
Do you know
What it’s like
When it’s wrong
But it feels so right?

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #15 -: 27.09.2007, 10:41:18 »

Браво, току що възроди тема от преди година :)
Активен

Miroslav.Tomoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 312
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #16 -: 27.09.2007, 21:42:04 »

Да живеят блондинките  :evil: :hihi:
Активен

RPBU

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: MIO vs Makroikonomika
« Отговор #17 -: 04.10.2007, 20:07:54 »

пак я виждам тази тема....................докога ще я дъчете...в България е ясно -каквато и специалност да си -важно е да имаш връзки като завършиш.......така че .......вече става спешно
Активен