argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 50   Надолу

Автор Тема: Английска Филология випуск 2012 г.  (Прочетена 172559 пъти)

YaNnA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • Everything is possible!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #160 -: 08.11.2008, 14:21:40 »

Аз чух от Роуланд, че не е проблем, ако книгите се повтарят, защото е почти невъзможно в толкова голям курс всички да сме с различни книги :-) Иначе моята книга е Henry James - Ghost Stories
Активен

elinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #161 -: 08.11.2008, 14:54:32 »

Не дават Джон Гришам къде са ви ушите...
Нищо подобно.Койнакова ми записа книгата в студентската книжка.Мисля,че Роуланд не е много 'за' Гришам,но може да го изберем
Активен

crazyuser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #162 -: 09.11.2008, 15:38:53 »

ммм... еми да аз също ще зема негова тогава...
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #163 -: 10.11.2008, 11:20:39 »

Stephen King - The girl who loved Tom Gordon
« Последна редакция: 28.11.2008, 08:41:53 от BlackGuardian »
Активен

moninka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • Една некфа никфа такафа
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #164 -: 10.11.2008, 19:29:09 »

Аз ще взема на Jerone K. Jerome-Three men on a bummel  :haha: Уникална книжчица...  :rock: :sun: :#1:
Активен
R&B Black Girl

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #165 -: 11.11.2008, 15:28:29 »

чакайте и аз да се отчета  :haha: "Ugly" на Briscoe  :-) айде със здраве  :beer:
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #166 -: 12.11.2008, 23:17:40 »

И аз да си кажа моята, че отдавна не съм писала. "Staring at the light" на Frances Fyfield. Абе колеги, я да проведем един разговор, я кажете как е университета, харесва ли ви, първи впечатления от преподавателите, интересно ли ви е, как са отношенията с колегите? И без това сме пръснати на толкова групи, интересно ще е да чуем няколко гледни точки, поне за мен де   :roll:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

YaNnA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • Everything is possible!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #167 -: 15.11.2008, 17:17:16 »

Някой би ли ми казал как беше точно името на речника с имената....дето ни трябва по Езикознание при Янев....?
Активен

moninka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • Една некфа никфа такафа
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #168 -: 15.11.2008, 18:33:34 »

И аз да си кажа моята, че отдавна не съм писала. "Staring at the light" на Frances Fyfield. Абе колеги, я да проведем един разговор, я кажете как е университета, харесва ли ви, първи впечатления от преподавателите, интересно ли ви е, как са отношенията с колегите? И без това сме пръснати на толкова групи, интересно ще е да чуем няколко гледни точки, поне за мен де   :roll:


Ами аз лично съм адски доволна. От всичко, просто идвам с адското желание и на лекции и на упражнения. Мисля че преподавателите са адски готини , а Сапарев така сладкодумно приказва мн увлекателни лекции. Малко ме бяха посплашили преди да започнем, но сега виждам че  всички са пекани
Активен
R&B Black Girl

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #169 -: 16.11.2008, 00:03:16 »

Оле, а на мен Сапарев ми е много скучен, иначе предмета много ме влече, при Захова ходя с удоволствие, ама понеделник си е цяло мъчение...
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

moninka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • Една некфа никфа такафа
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #170 -: 19.11.2008, 19:37:02 »

Освен тези, които мислят да ходят на хижа... Някой друг има ли с други планчета, споделете колеги...  :bow:
Активен
R&B Black Girl

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #171 -: 19.11.2008, 22:03:23 »

 :bravo: Извинете, ама вие как сте всичките?! Харизанова Фанита, никога не съм ви и пожелавал дори! Кой какъв е за да се разпорежда с разпределението по групи, да обикаля учебни отдели и какво ли не, "билетчета" и подобни наистина е само за пътуване, с транспортни превозни средства! Иначе може, наистина може, има и служби и служебни работни задължения, и добре платени. Да, ама какви са тия хора, дето претендират за висше, след 12 клас образование, а наистина не знаят азбуката на чуждата филология /наука за човешкото общуване, говор и писмена/, която са захванали. Не е домашна работа, българската азбука трябва всички наистина наизуст да са я били научили поне преди 13-14 години. Успех, добри пари, уважение и положение се печелят не само чрез учение, така е.
 :#7: Аз оставам в Пловдивски университет, никакво значение няма дали имам нещо общо с някой от вас. Мъжът е човек, жената е създала човека и е направила човека човек, макар да не е човек, сме равни ней. Съществуването ми наистина на никого другиго не е необходимо, надявам се на неприкосновеност. Единственото, което ще направя е да попитам дали отново мога да посещавам учебни занятия и със "D" група, в която все още съм и ще бъда. Запазвам си пълното право на недокосваемост от никого и нищо, валидно наистина за всички и от всичко, изключение светлината на деня и тъмнината на нощта, с прозата и поезията в тях, издадени с звуци, думи, ритми или не. Чао~! 
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #172 -: 19.11.2008, 23:30:04 »

ВАЖНО: Молба и с искане! Нека да се запази цялата "F" група, оставам в тази група Еф! Оказвам ценна, наистина колегиална помощ по всички учебни предмети, в и извън лекции и упражнения! Такова нещо "предмети" и "часове" е валидно наистина само до прогимназията, след това остават неуточнени дори и междучасията, макар и в гимназия. Който има професия и време да я упражнява, наистина може да печели с честен труд за него си. Благодаря! Аз съм за ЕфЕфЕф.. и докрай и заедно, нали? Де да знам, ама да живее живота! :beer:
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #173 -: 21.11.2008, 18:36:21 »

 :#1:  Руско-японската война е загубена от руските участници, когато стъпват на японските острови без никакво въоръжение и гордо облечени, с развети бяло-червено-сини знамена, запазвайки за себе си само изостаналото зад водните шири пространство на безкрайни земи. Посрещнати са от автоматични откоси направо по живо човешко месо, историята записва вярно и точно 1915-1916 година. Японците на момента осъзнават грешката си, следва епохата на комунизма. Веднага започва и съставянето на японските/преиначени по моему/ азбуки като ха-кина-ра, та-ки-нара. Цяла Япония е съградена отново след истинския погром в Хирошима и Нагазаки. Започва ерата на модерния капитализъм за японците, случва се през 1946 година. По същото време именно българите осъзнаваме завинаги собственото си отечество и родина. Наздраве! :hug:
Активен

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #174 -: 22.11.2008, 13:18:42 »

Мая, разбирам те защо ти е скучен Сапарев - защото не си е усвоил уроците по реторика и говори с много паразитни думи като ''значи'' и ''така'' през 40 секунди, ъ-ка и се повтаря, използвайки мисловни паузи  :-D Но като преподавне трябва да споделя, че няма грешка! Иначе ако има преподавател, който действително не ме кефи, това е Илиева, затова по Лексика и граматика се преместих при Павлов с F група  :-) Я споделете на вас кой най-много ви допада и от кой ви е страх? На мен повечето ми допадат (начело с д-р Роуланд), за ''страх'' ми е малко трудно да преценя, но може би онзи Янев на упражненията по Езикознание...

Имам спешна молба кам F група - какво е дал Павлов за домашна за сряда?  :s:
« Последна редакция: 22.11.2008, 13:20:54 от Fanita4 »
Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #175 -: 22.11.2008, 22:28:09 »

Мая, разбирам те защо ти е скучен Сапарев - защото не си е усвоил уроците по реторика и говори с много паразитни думи като ''значи'' и ''така'' през 40 секунди, ъ-ка и се повтаря, използвайки мисловни паузи  :-D Но като преподавне трябва да споделя, че няма грешка! Иначе ако има преподавател, който действително не ме кефи, това е Илиева, затова по Лексика и граматика се преместих при Павлов с F група  :-) Я споделете на вас кой най-много ви допада и от кой ви е страх? На мен повечето ми допадат (начело с д-р Роуланд), за ''страх'' ми е малко трудно да преценя, но може би онзи Янев на упражненията по Езикознание...

Имам спешна молба кам F група - какво е дал Павлов за домашна за сряда?  :s: 
Честно да си призная, вината си е изцяло моя, не мисля че му дадох шанс да ме заинтригува, просто още първия път ми се загуби интереса и някак си останах предубедена за него. Аз също харесвам всички иначе, за съжаления Костурков ме плаши, не харесвам методите му и го намирам за твърде "сух" така да кажа. Мой любимец е Проф. Трейси Ванкюра, и Фани, изключително си права за Илиева, наложи ни се на нашата група да караме 2 пъти с нея поради отсъствието на Койнакова, тази жена има някакво вътрешно неистово желание да ни кара да се чувстваме зле. Втълпява ни че не ставаме за нищо буквално и искрено съчувствам на нейната група. Аз лично отказвам да карам още веднъж с нея, по-добре да не карам изобщо. Брр само като се сетя ми става гадно...
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

LADY DI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #176 -: 22.11.2008, 23:43:53 »

ами аз бих казала,4е Илиева не е толкова зла колкото изглежда.Просто такъв е нейният темперамент и на4инът и на поведение.Истина е,4е на пръв поглед излглежда малко лоши4ка,но се прави на интересна,казано с прости думи.В действителност дале4 не е толкова лоша колкото изглежда.Ина4е не бих казала,4е преподавателите ме плашат,напротив.Всеки един от тях си има своя 4ар и метод на преподаване.Дори бих казала,4е ме плашат самите изшити,а не преподавателите,тъй като материалът е много,а времето,кеото имаме ,за да се подготвим,твърде кратко.
Активен

rumy.ilieva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #177 -: 24.11.2008, 13:20:09 »

Колеги, едно съобщение за групи С и Д: в сряда, 26.11. 2008, няма да имате часове по граматика и лексика при мен, Румяна Илиева.

Като имам пред себе си публикациите на колеги от курса, подозирам, че това съобщение ще предизвика известно покачване на настроението. Съвсем сериозно сега, колеги, вашето мнение има значение за мен. Ако някой от вас се е почуствал засегнат или огорчен от мои думи и действия, моля за извинение. Надявам се, че лошите впечатления от моята личност и вътрешни потребности, отношение и начин на преподаване, са съвсем малка и незначителна част от обшите ви впечтления за специалността Английска филология. По време на следването си ще срещнете значими с компетентността си преподаватели, а също и такива с неизчерпаем ентусиазъм и толерантност. Струва си да сте били техни студенти, както сами ще се уверите.

Отново за групи С и Д: предлагам да компенсираме часовете от сряда в четвъртък 13.30 часа 337 А с.з., ако  желаете, разбира се. По ваша преценка и желание, можете да се присъедините и към групите на Веси Койнакова и Сашко Павлов. Моля колегите, които са прочели това съобщение, да известят останалите колеги от тези две групи.

С пожелания за успешна седмица и ведро настроение
Руми Илиева
Активен

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #178 -: 25.11.2008, 15:00:33 »

 :-D :-D :-D Колеги искрено се забавлявах докато четох последните публикаци  :-D  уцелихте точния момен да изразявате негативно отношение към Илиева  :-D ам... както винаги съм твърдяла Илиева ми допада много,способен преподавател е и се научава доста при нея! освен това не е изобщо злобна и има добро чувсво за хумор ...аз съм си доволна (C група rules :rock:  :-D ) Колеги, гответе се психически за първия ни 8ми дикември... Наздраве!  :beer: :drunk:
Активен

Imperturbable

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
  • Hesitate between two things and take a third...
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #179 -: 26.11.2008, 16:40:59 »

ОТНОСНО ТЕЗИ, КОИТО НЕ СА СИ ПОЛУЧИЛИ ПРЕВОДИТЕ ОТ РОУАНД :
 
 В мен са преводите на следните хора:
 
        А група: Иван Иванов, Мария Ангелова
 
        B група: Таня Ганчева, Елена Дербатова
 
        C група: Стела Ловчалиева, Мария Чакалова, Костадин Стоев, Петя Вецева,      .                     Цветелина Георгиева, Даниела Йочкова
                      и Добромира Василева
 
 Надявам се, че не съм объркал нечие име. Ако искате да си получите  преводите, в рамките на тези два дни (Четвъртък и Петък) си ги потърсете от мен - ще ги нося със себе си.
                                                                       
                                                                                            Иво Ганчев, група C
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 50   Нагоре