argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 50   Надолу

Автор Тема: Английска Филология випуск 2012 г.  (Прочетена 172640 пъти)

Felix Culpa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • Clavicula Nox
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #660 -: 23.06.2009, 23:06:26 »

Колеги,някой от вас инересува ли се от групата Ирфан?
Активен

kremcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #661 -: 23.06.2009, 23:11:30 »

а ве пич те хората ти казват да не се набутваш с тва ти пак твойто си знаеш... ми хуу блъскай си главата после ;)

тва за мен ли беше не разбрах? щото аз съм момиче и защо да не си блъскам главата мисля, че си е престижна специалност
Активен

JamesHetfield

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • Mr. Anderson
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #662 -: 24.06.2009, 11:50:06 »

а ве пич те хората ти казват да не се набутваш с тва ти пак твойто си знаеш... ми хуу блъскай си главата после ;)

тва за мен ли беше не разбрах? щото аз съм момиче и защо да не си блъскам главата мисля, че си е престижна специалност

Не го мисли много, отивай на изпита, записвай АФ (специалността си е готина, а хората още повече). Ако стане така, че не ти допадне, карай - то сега му е времето за експерименти.

ПС: Ако сериозно мислиш да записваш АФ, започвай от сега да учиш по Латински!  :haha:
Активен
Eat to live, smoke to die

kremcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #663 -: 24.06.2009, 12:53:50 »

всъщност искам да влезна в софийския, но там  има вероятност да ме скасат по английски и за това втория вариант ми е пу с матурата, иначе мисля, че ще ми допадне като специалност само дано се класирам че с тоя бал от 23  :-(
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #664 -: 24.06.2009, 13:15:11 »

Как можа да го кажеш  :-D Софийския не става, при нас е много по-хубаво  :wink:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #665 -: 24.06.2009, 13:26:45 »

Филологиите в ПУ са по-добри от тези в Софийски  :? Специалността АФ си е много хубава ,ама от тея 110 човека дето ги приемат, нормално да има недоволни.аз изобщо не съжалявам ,че ме приеха тук  :beer:
Активен

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #666 -: 24.06.2009, 13:29:40 »

и kremcheto ,моля те пиши грамотно , все пак ще ставаш филолог  :-)
Активен

kremcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #667 -: 24.06.2009, 15:34:02 »

в софийския университет летвата за английска филология е много висока, влиза се с оценка над 5.20, а  аз там се боря за друга специалност, пу ми е резервен вариянт, защото приемат с доста ниски оценки
« Последна редакция: 24.06.2009, 15:37:50 от kremcheto »
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #668 -: 24.06.2009, 17:16:40 »

И isi ,моля те ползвай бутона "Редактирай" ,не си от ден два във форума все пак.


Активен

Orion

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #669 -: 24.06.2009, 17:21:03 »

Колеги, 4-и курс съм и ще ви цитирам думите на един от главните преподаватели в специалността, пак вие ги интерпретирайте както сметнете за добре. На въпроса: "Защо нямаме повече упражнения и курсови работи по предметите” мои колеги получиха следния отговор: "Тук, в ПУ, целта ни не е да произвеждаме високо квалифицирани кадри. Който иска да научи нещо повече да ходи в библиотеката." Разбира се, че филологията СУ е на по-високо ниво, да не говорим, че и няма да се занимавате с педагогически практики там, както и вие ще се убедите, когато стигнете по-горните курсове, но пък за сметка на това тук получавате възможността спокойно да работите и да учите едновременно, затова избирайте внимателно. ПС: Преди 3 години минималният бал беше 26, и то на 3-о класиране.
Активен

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #670 -: 24.06.2009, 17:38:43 »

И isi ,моля те ползвай бутона "Редактирай" ,не си от ден два във форума все пак
специално в твоя чест смятам да забравя за съществуването на този бутон  :wink:
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #671 -: 24.06.2009, 18:18:25 »

Хората са казали, че висшето образование на половина си го учиш сам- в смисъл ако искаш да се подготвиш добре, трябва сам да си учиш, това в университета не е достатъчно. Но поне тук в ПУ преподавателите не са толкова надути, като тези в СУ. Не знам, на мен университета ми харесва, специалността също. За една година научих доста.
ПС: Кремче, не бъди убедена, че ти трябва 5.20 за СУ- тази година има толкова много места в университетите, че дори тези, които и веднъж не са отишли на училище, но са успели да изкарат 3 на матурите ще могат да станат студенти... Като цяло тази година критериите стават още по-ниски.
ПС 2: Това не е рекламна кампания на ПУ, просто изказвам мнение, но не мога да пропуна да спомена разликите между градовете- най-хубавият град в България- Пловдив и най-лощото място за живеене в света -София  :-D
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #672 -: 24.06.2009, 18:57:18 »

И isi ,моля те ползвай бутона "Редактирай" ,не си от ден два във форума все пак
специално в твоя чест смятам да забравя за съществуването на този бутон  :wink:

Totally missed the point  :-D
Активен

kremcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #673 -: 24.06.2009, 19:02:17 »

всеки си има мнение, аз обожавам София, така че.... наистина, пу приема в много специалности и то престижни с матурите, които са на много по- ниско ниво от конкурсните изпити да не говорим, че контрола  на тези матури (преписване, подсказване)  е  :-X, докато в су не приемат с матури, незнам струва ми се че така пу доста си понижава нивото  :s:
Активен

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #674 -: 24.06.2009, 19:13:35 »

не мога да пропуна да спомена разликите между градовете- най-хубавият град в България- Пловдив и най-лощото място за живеене в света -София  :-D

  :y:  :heart:
Активен

vetseva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #675 -: 24.06.2009, 19:38:54 »

kremchetо, ти може да влезеш лесно...но не това е целта - важното е да завършиш и да бъдеш с качествени знания. Никой няма да те задърпа и да ти дава да учиш... висшето образование не е задължително : )))) Мнения колкото искаш - и като влезеш ..едни ще ти казват, че късат много на изпити ...други ще ти казват, че минава много леко. Всичко е много относително, НО ако искаш да знаеш, да си добра, да се развиваш и вървиш напред отговорността е изцяло твоя :)
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #676 -: 24.06.2009, 20:00:35 »

..-. ..- -.-. -.- / --- ..-. ..-. / -... .. - -.-. .... / ?
Активен

Mr. Brightside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
  • Безделник
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #677 -: 24.06.2009, 22:18:31 »

В СУ не взимат оценките от матурите, защото искат да цоцат повече от изпити  :-D
Активен
Защо си губиш времето да четеш това?

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #678 -: 24.06.2009, 23:36:58 »

В СУ не взимат оценките от матурите, защото искат да цоцат повече от изпити  :-D

естествено,пък и нали са най-велики ,ще си подронят авторитета с тея матури...нищо че тая година може да приемат и с 3...  :evil:
« Последна редакция: 24.06.2009, 23:38:34 от isi »
Активен

LADY DI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #679 -: 25.06.2009, 00:03:49 »

Чета коментарите и реших и аз да драсна няколко реда.Кремче,според мен най-важното нещо,което трябва да направиш, е да решиш какво искаш да учиш и какво смяташ да правиш за напред.Ако твоето желание е да учиш английска филология,давай смело напред.Казвам ти го от личен опит :-) А относно университети и висшето образование,абсолютно съм съгласна с това,че колко квалифициран кадър ще излезеш си зависи основно от теб.Но тук има друг проблем,че за съжаление по време на часовете и лекциите преподавателите много често не ни отделят дължимото внимание, време,което ни се полага.Именно това е една от причините за този огромен срив във висшето образование и за това се получава така,че масово хората си купуват дипломи и всеки втори е студент.И това не е проблем само на ПУ,но може би и на повечето унивеситети в страната.Истина е,че СУ е най-добрият български университет и не случайно изискванията са доста по-високи.Но кадето и да сме, When there is a will,there is a way. :-) Така,че Кремче,ти трябва да послушаш вътрешния си глас и сама да решиш каде искаш да си.
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 50   Нагоре