argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!  (Прочетена 8370 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #20 -: 30.09.2008, 10:58:50 »

Аз мога само да кажа, че повече научихме от упражненията от колкото от лекциите.
Пробвах се да чета лекциите и единственто което ми беше полезно от тях бяха няколко определения.
Искрено благодаря на гл. ас. Хаджиколев за добре преподадените упражнения. :bow:

а да емил хаджиколев кефи :Д  :bow:

енков : не го разбрах много това щото ООП имах преди да работя смятам ама няма значение.

cipher : не си кривя нищо там примерите са на Java както в лекциите на донева примерите са на C/C++ но има обяснения за основните неща.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #21 -: 30.09.2008, 10:59:59 »

а ето туториала за полиморфизма ДА НЕ МЕ Е СРАМ ЩОТО ОТ ТАМ ГО РАЗБРАХ
http://www.kuro5hin.org/story/2006/3/14/175929/544
Активен

kappanen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #22 -: 30.09.2008, 11:16:48 »

МОЛЯ ВИ СЕ ,Дайте един актуален конспект по ООП
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #23 -: 30.09.2008, 14:25:43 »

няма конспект ве тва е донева всички лекции са конспекта ;Д
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #24 -: 30.09.2008, 17:38:51 »

Найдене, не говори глупости! Има си конспект доцент Донева, но на практика на изпита в билетите се падат части от въпросите или модифицирани въпросчета, не целия въпрос.

Едно време нас ни изпитваха другояче - конспект, теглиш 2 въпроса и си ги развиваш целите от-до. Сега е по-лесно. Имаш 4-5 малки въпросчета в билета и 1 задача.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #25 -: 30.09.2008, 22:51:35 »

ама не ве аз съм против конспектите попринцип
защо някой ще преподава нещо което не е в конспекта ? това автоматично означава че никой няма да го прочете.
така че аз съм против конспектите :Д
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #26 -: 01.10.2008, 23:16:30 »

ама не ве аз съм против конспектите попринцип
защо някой ще преподава нещо което не е в конспекта ? това автоматично означава че никой няма да го прочете.
така че аз съм против конспектите :Д

Найдене, без да обиждам интелекта ти, искам да те попитам колкко пъти си се замислял от къде произхожда ООП-то? Искам да кажа даваш ли си сметка, че зад конкретните ООП имплементации на различните езици за програмиране стои една теоретична наука, която се е развивала с години? Ако някой преподава нещо, което не е в конспекта, това означава, че този някой мисли, че преподадения материал ще е полезен. А щом не е в конспекта - никой не те задължава а го учиш.

Преди да стана софтуерен консултант, няколко години писах на Java. Може някой ден пак да пропиша, ако работата ми го изисква. По мое мнение ООП механизмът в Java е много добър, но...

...много бих се радвал, ако беше позволено множественото наследяване например. Обаче няма. А имах конкретен проект, в който тази ООП функционалност щеше да ис пести например две екранни страници писане на излишен код. Не ми се слуша, че може да се извърти през междинен клас, за мен е невероятна глупост да правиш изкуствено обединяване на 3 класа например, като за целта използваш два междинни, през които единственото смислено нещо, което правиш е да наследяваш предходния клас.

Пиша това, поради две причини:

1) Найдене, Java не е всичко на този свят. От Java може да научиш какво представлява ООП и какво е директен полиморфизъм, но посмъртно няма да научиш нищо повече (с извинение за леко крайния тон).

2) Найдене, Java не е всичко на този свят. От Java може да научиш какво представлява ООП и какво е директен полиморфизъм, но посмъртно няма да научиш нищо повече (с извинение за леко крайния тон).

EDIT: P.S. То и аз съм за нахокване, че само до преди няколко години защитавах тезата "Microsoft или смърт"... :)
« Последна редакция: 02.10.2008, 14:40:19 от Иван Давидов »
Активен

betsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #27 -: 02.10.2008, 12:29:34 »

Аз си взех ООП с цяла шестица, защото лекциите и упражненията ми ги водеше Крушков. Не знам дали още е в университета този човек..., но обясняваше страхотно. Всеки разбра декларирането на обекти, наследяване, капсулиране, полиморфизъм, свързване и  какво ли още не...Това беше преди 5 години. При Донева съм държала информатика и освен да ни обиждаше тази жена, като ни наричаше "блаженно вцепенени", с друго май не съм я запомнила. А...грешка - запомнила съм я и с това, че нищо не преподаваше, караше ни да си снимаме някакви хвърчащи листа и после да учим от тях.
Така, че относно вземането на ООП, при мен беше важно кой ни го преподава. Аз бях задочник, така че това наистина беше от решаващо значение.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #28 -: 03.10.2008, 14:27:17 »

@beni aa Крушков не ми е предавал ама и аз само хубави работи съм чувал :Д
@Иване да ти напомня темата "ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!! " в превод -"ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ТРЯБВА ДА НАУЧАТ ООП" аз така го разбирам :Д

Цитат

1) Найдене, Java не е всичко на този свят. От Java може да научиш какво представлява ООП и какво е директен полиморфизъм, но посмъртно няма да научиш нищо повече (с извинение за леко крайния тон).
Иване не е ли точно това деа дето трябва да научиш и за което е темата - какво е ООП
какво повече искаш ?
какво е множествено наследяване и какви проблеми поражда ( мисля че е обяснено къде ли не в лекциите на доц. Донева 100% НЕ Е )

П.П.
Цитат

Преди да стана софтуерен консултант, няколко години писах на Java. Може някой ден пак да пропиша, ако работата ми го изисква. По мое мнение ООП механизмът в Java е много добър, но...
Механизмът в Java си е нормален, елементарен и лесен за разбиране.
Механизмът в C++ е малко по труден по сложен и по труден за разбиране ( особено полиморфизма )
Механизмът в JavaScript е още по труден за разбиране, но и там го има.
И ВСЕ ПАК темата е за ООП а не за механизми и езици
А колкото до прописването ще пропишеш я :) каде ще ходиш като ти писне от HP :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #29 -: 03.10.2008, 21:53:58 »

Честито на печелившите от днешната томбола по ООП/АСД при доцент Донева! И да почерпите...
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #30 -: 08.10.2008, 11:49:50 »

Честито на печелившите взели най лесния изпит ;) по програмиране в ФМИ :Д
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: ЗА ВСИЧКИ КОИТО НЕ СА ВЗЕМАЛИ ООП !!!!
« Отговор #31 -: 18.10.2008, 05:43:40 »

Аз мога само да кажа, че повече научихме от упражненията от колкото от лекциите.
Пробвах се да чета лекциите и единственто което ми беше полезно от тях бяха няколко определения.
Искрено благодаря на гл. ас. Хаджиколев за добре преподадените упражнения. :bow:
Хаджиколев е пак във ФМИ? Е тва е изненада вече аз си мислисех, че никога няма да се върне. :)
Активен