argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Практически английски - книги  (Прочетена 1182 пъти)

scooby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте колеги,

Можете ли да споделите своя опит с този изпит като дадете няколко заглавия на хубави (и лесни) книги за изпита практически английски, ще бъда много благодарна.


Активен

amelie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
  • Приложна лингвистика, III курс
Re: Практически английски - книги
« Отговор #1 -: 07.02.2014, 14:25:11 »

За кой курс?
Активен
we are the last beatniks, the lost heretics

Smiley.Face

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Практически английски - книги
« Отговор #2 -: 17.02.2014, 19:15:57 »

Здравейте,и аз бих искала да попитам за няколко заглавия,за 2ри курс  :-) мерси предварително
Активен

amelie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
  • Приложна лингвистика, III курс
Re: Практически английски - книги
« Отговор #3 -: 17.02.2014, 20:24:50 »

Втори курс е може би най-лесното време за избор - 250 страници са средната дължина на огромен процент книги :D
Винаги можете да хванете нещо на Стивън Кинг (това важи и за 3ти и 4ти курс). Също може и да се заемете с Джон Грийн. Във втори курс аз лично превеждах една книга от поредиците spin off към Doctor Who, които са ужасно лесни, можете да си ги намерите от ebay за по няколко лева.
Не мога да ви дам някакъв списък с примерни книги, защото такъв няма - предполага се, че имате достатъчно богата обща култура, че да си ги изберете сами. Но мога да ви кажа - НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙТЕ с Викторианска литература (както направиха много мои колежки и после, разбира се, съжаляваха) - голям гърч е. Като цяло, предполагам, че много хора се хвърлят към Wordsworth classics, защото са евтини и ги има във всяка книжарница, но аз лично не бих препоръчала почти никоя от тях, защото предимно са в поостарял стил и само ще се забиете...
Също, не бих ви посъветвала да се заемате със някоя от поредицата Здрач, защото (зависи от преподавателя, разбира се) може моментално да ви намали оценката - лоша реклама е. (:
« Последна редакция: 17.02.2014, 20:26:39 от amelie »
Активен
we are the last beatniks, the lost heretics