Пловдивски университет > за бибилиотека на ПУ

Малък въпросник

(1/3) > >>

margaritailp:
Здравейте, съжалявам, че ви отнемам от времето, но отговорите на въпросите по-долу ми трябват за една задача, която ми е поставена, а не мога да тръгна наред из университета да разпитвам хората. Ако може, плс, отговорете според вашия опит, ако разбира се ви се занимава.  Ако учите филогия, най-вече английска, ще сте ми мн полезни с отговорите си.
1. Смятате ли, че ресурсите на библиотеката са достатъчни, за да се намери информация по всички дисциплини?(центр +филиална)
2. За коя дисциплина е най-трудно според вас да се намери информация?
3. Кой е по-често срещаният при вас проблем- книгата, която ви трябва, може да бъде предоставена от библиотеката, но е заета в момента; или- не можете да намерите това, което ви трябва.
4. Ако можехте, кой от начините за набиране на средства и подобряване на условията за/в библиотеката бихте избрали?(Ако не сте съгласни с никой, може да напишете свое предложение; ако смятате, че библиотеката е достатъчна, може да изразите мнението си)
начини:
-минимална такса при записване
-организиране на по-чести малко студентски дарения
-символична глоба при забавяне на връщането на книги
-търсене на спонсори чрез студентите
- други- по ваш избор
БЛАГОДАРЯ

Антония:
1. Не. Ресурсите са повече от недостатъчни.
2. За голяма част от предметите,особено за специалностите с чужд език.
3. От един учебник има по около 5 бройки най-много и те се изчерпват изключително бързо.Не може за толкова много студенти, които изучават определен предмет да се намират само 5 екземпляра.(Но проблема е и че тиража на голям брой учебници е изчерпан, и не могат да се намерят дори в книжарницата.За това също трябва да се помисли .)
4.Нека управата да университета да реши кой е най-подходящия начин за това.

elinka:
1-изключително недостатъчни са ресурсите
2-чуждите филологии са най-ощетени
3-първото-може да се предостави,но е заета...бройките просто не стигат
4-минималната такса не е лошо предложение според мен :-)

Polah:
1. Не са достатъчни.
2. За специалностите с чужд език, математика....
3. Заета и няма бройки от това, което ми трябва.
4. Студентски дарения. :-)

danito89:
1. Не са достатъчни и то много например Педагоги4еския факултет има мн малко неща понякога нищо не мога да намеря
2Специалностите с чужд език забелязах ,че имат много малко информация за тях
3.Много често ми се случва, че е заета или хич няма тази книга или нещо подобно
4.И съм на мнение да правим дарения.На някой ако не му трябва някаква книга или е много стара да я дари или да съберем и направим едно дарение
:)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия