argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332912 пъти)

Blancanieves

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1680 -: 13.06.2011, 18:14:36 »

А ако не съм от пловдив?
За тези, които не сме от Пловдив идва объркването, понеже предни години е било така както казва foxxx, но тази година в сайта има това определение, което Капка не приема : „Мигранти” са всички кандидатстващи за стипендия/награда, които се намират на територията на страната, но са родени в държава извън ЕС. Лицата, които кандидатстват за статут на бежанец се записват в категорията „други хора в неравностойно положение”. Някой, който е ходил днес може да каже как стоят нещата.
Активен

wonderfullife

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1681 -: 13.06.2011, 18:18:45 »

да точно заради това... в сайта пише едно а Капка изисква друго... и в крайна сметка кое трябва да е ?
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1682 -: 13.06.2011, 19:42:43 »

Днес лично бях да си подам документите за евростипендии и имаше върнати студенти.Още един път ще напиша:под мигрант се разбира човек,които се премества от едно място на друго,за да извършва дадена дейност (няма значение дали работи или учи).Ако на личната ти карта под постоянен ядрес е записано друго населено място различно от Пловдив-записваш мигрант.
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1683 -: 13.06.2011, 19:45:10 »

А някой да има някакво мнение относно минималния бал на пегагогическия факултет.Дали ще е по-висок от предходните години.Как мислете?
« Последна редакция: 13.06.2011, 19:47:23 от foxxx »
Активен

darkymir

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1684 -: 13.06.2011, 23:43:49 »

Процента сруденти, на които се отпуска стипендия, е по-малък и вероятно минималният бал ще е по-висок.
Активен

n0_m0r3_pa1n

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1685 -: 14.06.2011, 06:12:40 »

Миналата година студентите, на които са отпускали стипендии за ПУ за 1088, сега са 1044. Не мисля, че чак толкова ще се отрази :)
Активен
I GOT IT

slimzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1686 -: 14.06.2011, 09:46:12 »

Здравейте! Искам да попитам, някои от вас,които са си подали вече документите при Капка , като влезете в интернет страницата на евростипендиите и дадете на преглед на формулярите - дава ли ви ,че вече са потвърдени или все още очакват потвърждение от ВУ?
Активен
You can call a judge tell him kiss my ass cuz i aint gonna budge ;p

eXtreme

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1687 -: 14.06.2011, 10:59:30 »

Здравейте! Искам да попитам, някои от вас,които са си подали вече документите при Капка , като влезете в интернет страницата на евростипендиите и дадете на преглед на формулярите - дава ли ви ,че вече са потвърдени или все още очакват потвърждение от ВУ?
Още не е започнало потвърждаването от страна на ПУ. Ще започне от следващата седмица. :)
Активен
ВИНАГИ НА РЪБА!

eXtreme

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1688 -: 14.06.2011, 11:06:08 »

Да, и аз това го забелязах. Много по-добре беше по факултети. А и ми е интересно като е по специалности дали са 8% от всички студенти от специалността от I до IV курс, или 8% от I курс, 8% от II и т.н. То направо ще е катастрофално... по-малко от 8 човека на курс.
Разделянето се прави по факултети и после по специалности, както беше и преди! Бройките са за специалност, като в това влизат всичките курсове, и наистина се получава, че около 8% за специалност взимат стипендия. Например за специалността Информатика има отпуснати около 38 стипендии, а всички студенти тази специалност са около 460. :)
Активен
ВИНАГИ НА РЪБА!

slimzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1689 -: 14.06.2011, 11:09:48 »

Здравейте! Искам да попитам, някои от вас,които са си подали вече документите при Капка , като влезете в интернет страницата на евростипендиите и дадете на преглед на формулярите - дава ли ви ,че вече са потвърдени или все още очакват потвърждение от ВУ?
Още не е започнало потвърждаването от страна на ПУ. Ще започне от следващата седмица. :)
Мерси за отговора :)
Активен
You can call a judge tell him kiss my ass cuz i aint gonna budge ;p

Indigo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1690 -: 14.06.2011, 19:48:40 »

Колеги, някой ако е подавал документи днес, може ли да каже продължава ли безумието на Капка да връща хора, които не са от Пловдив и са писали, че не са мигранти? Смятам да ходя утре и се чудя ако сега се пиша мигрант по нейния акъл (не съм от Пловдив), да не вземе да ме върне, защото вече е проумяла какво пише в указанията в сайта на проекта.
Активен

Nuingiliath

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
  • You shall not...
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1691 -: 14.06.2011, 22:17:45 »

Аз бях днес и едно от момчетата ми прие документите и не ми направи никакъв проблем за това, че съм писала "не".
Активен

potrebitelskoime

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1692 -: 15.06.2011, 14:00:41 »

А аз искам да попитам как точно се изчислява успеха от семестрите? Събираме всички оценки от двата семестъра и ги делим на броя им или събираме успеха от единия семестър с успеха от другия семесър и после делим на две?
Активен
“Imagination is more important than knowledge” – Albert Einstein

Blancanieves

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1693 -: 15.06.2011, 14:08:41 »

А аз искам да попитам как точно се изчислява успеха от семестрите? Събираме всички оценки от двата семестъра и ги делим на броя им или събираме успеха от единия семестър с успеха от другия семесър и после делим на две?
Събираш всички оценки и ги делиш на броя им :-)
Активен

aMoPe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 720
  • Маркетинг Р, IV курс
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1694 -: 15.06.2011, 14:43:29 »

Оффф... успеха ми 5.14 .. дали имам шанс ... ?
На колко процента от всяка специалност ще се дават? Чух 8% ... а ние нямаме много отличници.. и все пак..какъв ми е шанса? Май никакъв...
Активен
You must be the change you wish to see in the world!

darkymir

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1696 -: 16.06.2011, 00:13:31 »

Ето как да проверите дали имате шанс за стипендия, може би не е много точен:

http://www.uni-plovdiv.bg/GetResource?id=1003

Това е списък със стипендиите от 1 семестър и успеха на хората.
Включвате търсачката и търсите хора от вашата специалност и гледате успеха им :)
Примерно: Моят факултет номер е: **0473****. 04  показва от кой факултет, а 73 коя е специалността :)
Включвате търсачката (ctrl + f) и въвеждате 4-цифрения номер - примерно 0473.

Така намирате всички, които имат висок успех и са от вашата специалност - примерно Маркетинг.
« Последна редакция: 16.06.2011, 00:17:37 от munroe »
Активен

petia91_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1697 -: 16.06.2011, 12:12:00 »

Капка днес връщаше сумати хора.Кой каквото иска това да пише за мигрант.

Последно- мигранти или не? Аз не съм от Пловдив, в личната ми карта пише друго местожителство, какво трябва да отбележа? Извинявам се, че пак се задава този въпрос, но съвсем се обърках.
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1698 -: 16.06.2011, 15:34:07 »

Капка днес връщаше сумати хора.Кой каквото иска това да пише за мигрант.

Последно- мигранти или не? Аз не съм от Пловдив, в личната ми карта пише друго местожителство, какво трябва да отбележа? Извинявам се, че пак се задава този въпрос, но съвсем се обърках.
     
  Да.
Активен

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1699 -: 16.06.2011, 15:52:08 »

Ето как да проверите дали имате шанс за стипендия, може би не е много точен:

http://www.uni-plovdiv.bg/GetResource?id=1003

Това е списък със стипендиите от 1 семестър и успеха на хората.
Включвате търсачката и търсите хора от вашата специалност и гледате успеха им :)
Примерно: Моят факултет номер е: **0473****. 04  показва от кой факултет, а 73 коя е специалността :)
Включвате търсачката (ctrl + f) и въвеждате 4-цифрения номер - примерно 0473.

Така намирате всички, които имат висок успех и са от вашата специалност - примерно Маркетинг.
Борим се, само с хората от нашия факултет, или само с хората от нашата специалност ???
Активен