argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Solaris + USB  (Прочетена 1056 пъти)

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Solaris + USB
« -: 14.02.2006, 17:04:47 »

Zdraveite,

Nqkoi da znae kak moga da si pusna USB pametta na kompiutyr sys Solaris bez da sym root. Blagodarq predvaritelno.

pozdravi:
a.
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: Solaris + USB
« Отговор #1 -: 15.02.2006, 10:10:52 »

Все още не съм работил със Соларис, но при UNIX системите единствено root има права да монтира устройства, така че ще трябва  да се логнеш като su и да си оправиш настройките. Просто това са default мерки за сигурност.
Активен

Kas

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re: Solaris + USB
« Отговор #2 -: 15.02.2006, 15:31:31 »

И аз не съм работил със Solaris, но по принцип в unix базираните системи това се конфигурира в /etc/fstab. Предполагам, че реда, които трябва да се добави е нещо от вида:

/dev/sda1                /mnt/usb             auto    noauto,users 0 0

Обаче за да модифицираш fstab файла най-вероятно ще ти трябва root. След това просто си монтираш устройството:

mount /mnt/usb

Поздрави,
K.S.
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Re: Solaris + USB
« Отговор #3 -: 15.02.2006, 16:18:05 »

Zdraveite,

Obiknoveno na Fedorata mi kato root mount-vam /dev/sda1 kym /mnt/whatever . Ne sym polzval USB bez da go mount-na kato root (ne sym siguren kak tezi neshta stavat naprimer v SuSe. Dokolkoto mi e izvestno tam ne e neobhodimo vsichko da se mount-va rychno vseki pyt - napr. cd-rom i flopi). Tuk polojenieto e malko po-razlichno. Blagodarq na Kas za syobshtenieto. Ne znaeh, che tezi neshta se ukazvat v fstab. Nikoga ne e kysno da se nauchi neshto novo :)

Veche reshih problema s prehvyrlqneto na failovete btw.

pozdravi:
a.
Активен

deb

  • Гост
Re: Solaris + USB
« Отговор #4 -: 17.02.2006, 11:11:13 »

pri instaliran veche hotplug ( hotplugin?!? ) stava dori i avtomatichno, kakto pri xp primerno... no chestno kazano otnema poveche vreme (i pamet) otkolkoto da napishesh mount /mnt/usb  kakto v posta po-gore. Tova e otnovo unix, no shte mi e interesno dali stava i pod solaris ili kak ti realisira mountvaneto...
Активен