argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Латински  (Прочетена 17190 пъти)

Saimon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Латински
« -: 16.02.2007, 20:23:40 »

Хора кажете нещо за тоя латински... аз сам 1-ва година английска филология и сега ше имам латински... страшно ли е много  :-)
Активен

otli4ni4ka:)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Латински
« Отговор #1 -: 16.02.2007, 21:13:40 »

ako si pri kozarova ne e mnogo lesno. az imam 5, no skusa 80%....za ni6to na sweta ne prepisvai, za6toto, ako te hvane, nqma da moje6 da go vzeme6 s godini. stiskam palci......ako ima6 po-konkretni vuprosi, 6te ti otgovorq s udowolstwie:)
Активен

luxy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Латински
« Отговор #2 -: 17.02.2007, 01:06:23 »

Успех, моето момче!Козарова наистина ще ви разкатае фамилиите.Даже може и да се видим на вашия изпит - и без това от нашия курс, изпита взеха само 5-6 човека.Всяка година пред вратата на кабинета и има дълга върволица от студенти,който се надяват на "златната" тройка.Успех!И за да го вземеш, по-добре почвай още от сега да си спрягаш глаголите и да учиш спреженията.
Активен
:) живейте днес, обичайте днес, мразете днес - утре може и да нямате възможност....;)

world_of_fun

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: Латински
« Отговор #3 -: 18.02.2007, 20:46:03 »

Бях назубрила всички спрежения и глаголи.Надявах се на хубава оценка,но УВИ..... Въпросната Козарова така ме заби,че едва отървах кожата с 3-ка,но поне беше от раз :-)
Активен

luxy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Латински
« Отговор #4 -: 20.02.2007, 20:36:45 »

Браво на теб!Ти поне си изкарала тройката, а аз не знам как ще се справя тази година.Колегите първи курс, български и руски, кажете дали ви преподава Козарова или друг преподавател?
Активен
:) живейте днес, обичайте днес, мразете днес - утре може и да нямате възможност....;)

petencetoooo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Латински
« Отговор #5 -: 21.02.2007, 13:56:42 »

i az ti pojelavam uspeh:)na6iq kurs oba4e izvadi golqm kusmet:)skusa samo 2 kolejki:)ne6to e omeknala taq jenica:) :-P
Активен

A_S_T_R_A

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Латински
« Отговор #6 -: 19.03.2007, 20:28:43 »

Мда, ако е Козарова, няма да е лесно, но преди всичко трябва да се държиш намахано, не се прави че зависиш от нея и смело-ако учиш както трябва, ще го вземеш.
« Последна редакция: 19.03.2007, 22:20:52 от Kelli_Mutu™ »
Активен

rane

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Mess with the best...die like the rest"
Re: Латински
« Отговор #7 -: 20.03.2007, 19:29:29 »

то яко се учи всеки изпит може да се вземе. зависи колко се изисква да се учи и колко ти се иска да учиш. Иначе бях при нея само веднъж и ме наплаши. :-)
Активен

perliczka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Латински
« Отговор #8 -: 30.03.2007, 17:45:17 »

Не знам какви са тези митове за Козарова. Аз бях при нея. На лекциите ми се стори много мила и възпитана жена.

Изпитът протече по следния начин при нас: На всеки се пада по едно склонение на съществителните, като от трето (понеже се дели на три) се пада само единият вид, трябваше всеки да посочи дума от съответното склонение, да напише парадигмата и да даде сентенция, в която тази дума присъства. После задава въпроси по някоя друга дума от сентенцията и това е. На мен ми се падна най-лесното склонение за щастие - 5-то. Зададе ми 1-2 въпроса за глагола от сентенцията, която бях намерила, и това беше.

Преди да седна при нея да говоря минаха доста хора и, повярвайте ми, пусна такива, които аз лично не бих пуснала. Само с хън-мън получиха 3-ки и 4-ки. Писа 2-ки на тези, които абсолютно нищо не казаха или се отказаха сами! :wink:

А! Даваше и речниците в нейния кабинет да ползваме, а там пише коя дума кое склонение е и имаше сентенции след значението на думата, та който беше по-хитър да ги иска се улесни доста...
« Последна редакция: 30.03.2007, 17:49:21 от perliczka »
Активен
Всичко е възможно!

moreni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Латински
« Отговор #9 -: 10.05.2007, 18:39:59 »

A slu4aino nqkoi da znae kak minava kolokfiuma po latinski i v kakvo se izrazqva.Skoro imam takav i ne znam kakvo 6te stava,ne znam dali ako nazubrq vsi4ko 6temoga da se spravq.vse pak samo s okon4aniq ne stava rabotata.nqkak trudno mi se vijda.Daite nqkakvi saveti


Модератор: Писането на кирилица във форума е задължително. Следващия път ще трия!
« Последна редакция: 10.05.2007, 19:44:27 от fair »
Активен

Sofijana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Латински
« Отговор #10 -: 11.05.2007, 18:20:16 »

Zdravejte, az sum studentka v 5 kurs SF. V purvi kurs imah izpit pri Kozarova. Estestveno skusa me. Ot togava ne sum se javjavala. Sega trjabva da se javja, dokolkoto razbrah pri Kostova. Moje li njakoj (po-specialno ot specialnostite BENE i BEAE) da mi kaze v kolko 4asa to4no i v koja auditorija na 17.05. e izpitut. I ako mojete kajete mi njakakvi podrobnosti. Shte Vi buda adski blagodarna. Molja pishete mi.
10x oshte vednuj!!!  :D
« Последна редакция: 11.05.2007, 18:50:44 от Sofijana »
Активен

Sofijana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Латински
« Отговор #11 -: 11.05.2007, 18:21:36 »

Упс, съжалявам, че писах на латиница, просто изключих за това условие. Няма да се повтори.
Активен

Bringing sexy back

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
  • Simply beautiful
Re: Латински
« Отговор #12 -: 12.05.2007, 15:45:06 »

Само да отбележа, че сестра ми беше на изпит при Костова и тя и повечето и колеги имаха шестици :-)
Активен

Sofijana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Латински
« Отговор #13 -: 12.05.2007, 16:44:57 »

Благодаря за подкрепата и обнадеждението :)
Активен

Noob-Skywalker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
  • "Life is too short to be little" - Cvetko Cvetkov
    • http://www.millaj.com
Re: Латински
« Отговор #14 -: 13.05.2007, 13:13:45 »

Резюме: дано не съм при Козарова  :cry:
Активен
Всеки може да намаже жена с ягоди и сметана. БЪДИ БЪЛГАРИН!!! Намажи я с боб-чорба и люта чушка!

fLyffy_ThE_kiLLeR

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Латински
« Отговор #15 -: 15.05.2007, 17:59:39 »

хора плс има ли някой от РЕЗЕ 1курс  или който и да е да ми каже как ще протече изпита при тая Костова в четвъртък че аз нямам идея била съм само при Козарова :drunk:и сега съм в неведение и уча квот си знам  :-(мерси предварително
Активен

fify

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Латински
« Отговор #16 -: 16.05.2007, 14:51:46 »

flyffy,изпитът е утре от 9ч. в 19 семинарна зала,която е на 3ия етаж. изпита няма нищо общо с това,което е било при Козарова.Костова дава,до колкото знам, да се спрегнат гл.,прилагателно и същ., няколко сентенции,които да се преведат и обяснят някой неща по тях.изпита е писмен.други подробности утре на място :mmm: толкова от мен
Активен

Sofijana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Латински
« Отговор #17 -: 16.05.2007, 14:58:22 »

Cooler_077 ти си върхът! Благодря ти за информацията.  :y:
Активен

fLyffy_ThE_kiLLeR

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Латински
« Отговор #18 -: 16.05.2007, 16:10:39 »

е наистина мерси мн за инфото звучи доста добре :-)че даже и знаеш каде е аз знаех само от колко часа...айде успех на всички и дал Бог 3ка :rock:, че не ми се влачи пак латински :headbang:
Активен

sister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
Re: Латински
« Отговор #19 -: 16.05.2007, 16:38:41 »

олеееееееееее, хора няма ли да има друга дата за костова? сега разбирам че ще има изпит утре, а нямам протокол:(((((((((((
Активен