argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Имам нужда от малко информация  (Прочетена 1997 пъти)

nodel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • Remember to keep yourself alive
    • Me@Myspace

Здравейте!

Аз съм първа година студент спец. пед. и...честно казано малко съм объркан и дано има някой който може да ми помогне тук защото излиза по-лесно тук да си задам въпроса отколкото при хората,които трябва да са на мое разположение да ми отговорят..както и да е..
Всеки се опитва да каже нещо ... ти питаш той си продължава неговата мисъл и в крайна сметка нищо не е така ясно както ми се иска да бъде..
Ситуацията е следната без да се впускам в каквито и да било подробности.По-горе споменах специалностт-а,в която съм приет...работата е,че не съм довелен от този си резултат...имам амбиция бих положил всички усилия за нещо друго,но никой сякаш не иска да ми обесни като хората как стоят нещата.Целта ми е психология...това,което знам за момента е,че трябва да имам някакъв минимален успех..да положа изпити и,ако има свободни места евентуално ще ме приемат,но моето ухо дочу и някои други.."подробности" относно преместването...може ли някой,който е запознат да ми обесни точно и ясно....
И още нещо...млад съм имам цели,но определено има хора с по-голям опит...,който желае може и да ме посъветва и нещо друго,а аз от своя страна следва да си помисля..
Благодаря колеги/колежки и всички,които биха ми помогнали.

Хубав ден! :sun: :-)
Активен
i'll be missing you

Galichka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Имам нужда от малко информация
« Отговор #1 -: 28.10.2009, 12:05:49 »

Здрасти!
Аз като човек, смятащ се с по-голям опит, ще се опитам да отговоря на твоите въпроси.
Аз уча психология, 3 курс съм, и минах през процеса на преместване (от друг университет, но същата специалност). 1. Условие, за да се преместиш е да си си взел всички изпити и то с успех над 4.50. 2. Ако успееш да се прехвърлиш трябва да си вземеш всички изпити от предишните години (т.е приравнителни) 3. До колкото съм запозната с решенията на АС - вече студент с повече от 4 невзети изпита, включително ПРИРАВНИТЕЛНИ, няма право да се запише в по-горен курс ( за пояснение - изпитите 1 курс психология са 12 ). И 4. От тази година ПУ и по-специално Педагогическият факултет (защото теб това те интересува) затегнаха положението с преместванията, защото масово явление стана хора влизат с 3-ки каквото и да е и после чакат да се прехвърлят в някоя цитирам : "по-елитна специалност".
Имаш два варианта или да запишеш психология като втора специалност или да се опиташ да се прехвърлиш, но както вече споменах - без особени шансове.
Успех в начинанието, въоръжи се с доста търпение, ако смяташ, че наистина го искаш и си заслужава.
Поздрави
Активен

Tusha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Имам нужда от малко информация
« Отговор #2 -: 28.10.2009, 13:53:37 »

Във всеки случай не разчитай на инспекторката да ти помогне, обясни или каквото и да е, за подобно нещо.... :-(
Активен

danito89

  • Гост
Re:Имам нужда от малко информация
« Отговор #3 -: 28.10.2009, 15:20:32 »

Както казва Galichka трябва ти много труд.Има ме колега който сега се прехвърли при нас аз сам ПНУП 2 Курс.Той е изкарал над 4.50 без д аима изпит за мъкнене за да дойде при нас.Отделно сега ще има изпити ,защото някои предмети ги е нямало.Но от него знам,4е от 2 семестър е обикалай и се е мъчел за да може да постигне това.Дано успееш!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Имам нужда от малко информация
« Отговор #4 -: 28.10.2009, 23:16:49 »

Нищо не ти пречи да кандидатстваш това , за  което си мечтаеш .!Това че 1 година си учил нещо друго не  е никакъв проблем!Когато имаш мечта няма сила , която да  може да ти попречи, даже и няколко години да кандидатстваш подред докато те приемат си заслужава!Големите мечти искат големи усилия!Успех! инж. Марин Янков 5 курс, Право, ПУ
« Последна редакция: 28.10.2009, 23:18:24 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

nodel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • Remember to keep yourself alive
    • Me@Myspace
Re:Имам нужда от малко информация
« Отговор #5 -: 29.10.2009, 10:37:49 »

Много благодаря на всички Ви.Изчерпателни и ясни отговори...радвам се.Благодаря наистина :bow:
Към инж. Марин Янков,съгласен съм на 100% с това,което казахте за мечтите. :)

Ако случайно някой се интересува скайп-а ми е : vlado-nodel , ще се радвам да се запознаем.
Активен
i'll be missing you